Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Nauk zgodbe (glej zgornji link 24ur) je , da če bi se ljudje masovno uprli celotnemu pct (kot so se pogoju pct za tankanje) bi ta bil naslednji "ukinjen".
V vladnem semaforju ni predvidena ukinitev slednjega !

Tako imaš sedaj situacijo, da polpismen varnostnik čekira papirje pred tehnično trgovino v trgovskem centru.Vse v imenu varnosti.




Naslednjih 14 let bo ključnih !
Tocno tako.

Ljudje imamo enormno moc, ce smo slozni in enotni. Ampak vladi je uspelo super delo pri polarizaciji in zdaj namesto da bi skup rekla raja Ne PCTju, se rajsi jebemo med sabo za sitnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
In kakšna je ta zmaga?
Da boš lahko uradno zunaj na avtomatu plačal ali pa čez okence.
To je bolj stvar razuma.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
1632460612106.png
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Prebiram malo slo tek in naletim na tole:

Torej, vlada je 15.09.2021 podala nov razpis za izolacijske centre, kateri ze obstajajo v Avstraliji, Izraelu, Kanadi, verjetno se drugje.

Ker kljub dnevnem spremljanju medijev nisem nikjer tega zasledil, me zanima če je to res, in kje se lahko kaj več prebere?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Prebiram malo slo tek in naletim na tole:

Torej, vlada je 15.09.2021 podala nov razpis za izolacijske centre, kateri ze obstajajo v Avstraliji, Izraelu, Kanadi, verjetno se drugje.

Ker kljub dnevnem spremljanju medijev nisem nikjer tega zasledil, me zanima če je to res, in kje se lahko kaj več prebere?
neverjeten si
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ne, članek niti približno ne namiguje na to, da covid res ni nevaren otrokom. Če tako sklepaš zgolj na podlagi naslova ti toplo priporočam, da prebereš celoten članek.

Dr. Marko Pokorn: "...Skratka, večinoma zdrav otrok redko pristane v bolnišnici zaradi covida, trenutno jih je v bolnišnicah veliko več zaradi drugih virusov...".

Kako se to bere?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Tako kot pise? Ampak zakaj je to sedaj pomembno? Koncno smo prisli na dejstvo, da ostale bolezni s covidom niso izumrle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
In kaj nam pove, da je trenutno več otrok zaradi drugih virosov, kot zaradi kovida? Da mogoče kovid ni tako nevaren otrokom, in so drugi virusi bolj?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Dr. Marko Pokorn: "...Skratka, večinoma zdrav otrok redko pristane v bolnišnici zaradi covida, trenutno jih je v bolnišnicah veliko več zaradi drugih virusov...".

Kako se to bere?
bereš po vrsti, črko za črko povežeš skupaj.
piše pa, da tudi zdrav otrok lahko pristane v bolnišnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
No sej jaz se s tem ne strinjam, ker je zame in za mojega otroka dosti bolj pomembna zascita proti rota virusom in klopnemu meningoencefalitisu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Dr. Marko Pokorn: "...Skratka, večinoma zdrav otrok redko pristane v bolnišnici zaradi covida, trenutno jih je v bolnišnicah veliko več zaradi drugih virusov...".

Kako se to bere?
Definitivno se ne bere tako, da bi funkcionalno pismen človek lahko prišel do zaključka, da covid res ni nevaren otrokom.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Definitivno se ne bere tako, da bi funkcionalno pismen človek lahko prišel do zaključka, da covid res ni nevaren otrokom.

Koliko otrok letno pristane v SBjih ipd. zaradi mali milijon respiratornih virusov in koliko zaradi kovida?
Ko si boste odgovorili na to vprašanje, vam bo hitro jasno kaj sprašuje darjan .

Tudi v prometnih nesrečah umre kak otrok, vendar govorimo o tako majhni verjetnosti, da je nesmiselno uveljavljat obvezen roll cage, 6 točkovni varnostni pas in čelado za vsakega otroka na zadnjih sedežih. Vzporednico z kovidom naj si vsak sam zase potegne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Kaj sprašuje darjan je kristalno jasno, saj je povsem lepo napisal oz. postavil vprašanje - ali članek namiguje na to, da covid res ni nevaren otrokom. In enako je povsem kristalno jasen odgovor na to vprašanje - ne, članek ne namiguje na to ampak prikazuje malo širšo, dokaj realno sliko dogajanja, ki vključuje tako covid kot ostale bolezni.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Koliko otrok letno pristane v SBjih ipd. zaradi mali milijon respiratornih virusov in koliko zaradi kovida?
Ko si boste odgovorili na to vprašanje, vam bo hitro jasno kaj sprašuje darjan .

Tudi v prometnih nesrečah umre kak otrok, vendar govorimo o tako majhni verjetnosti, da je nesmiselno uveljavljat obvezen roll cage, 6 točkovni varnostni pas in čelado za vsakega otroka na zadnjih sedežih. Vzporednico z kovidom naj si vsak sam zase potegne.
Zakaj potem tlačiš otroku čelado na glavo, ko gre kolesarit? Čelada ga moti, ga duši, in ga ubija in to bolj kot kolo samo oz nesreča z njim. Koliko nesreč pa imajo otroci na kolesih?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Zakaj potem tlačiš otroku čelado na glavo, ko gre kolesarit? Čelada ga moti, ga duši, in ga ubija in to bolj kot kolo samo oz nesreča z njim. Koliko nesreč pa imajo otroci na kolesih?
Tebi so jo očitno enkrat malo preveč zadrgnili. Ali pa si bil brez, ko si priletel v domačo hruško.