Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jst nisem zdravnik...Sem na hitro preletel ker nimam ure in pol. Ampak kolikor zasledil je to zdravilo ki se uporabi pri zdravljenju vnetja ko si že kandidat za intenzivno. V kombinaciji z ASA, 6MP .... so dobili dobre rezultate. Ni to pa to "cepivo" ki te reši okužbe (saj pravim pogledal sem ca 25 min).
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Včeraj smo iz Kenije proti Koreji leteli čez Wuhan. Nismo pozabili na pozdrav netopirojedcem.

Poglej priponko 43066
C-19 je bojda skočila iz netopirja v pasavca in nato do človeka.
Netopirji, ki naj bi bili vir so drugače 1440 km stran (v smeri JZ od Wuhana), v provinci Yunnan.
Tu mi na misel pride oni svizec v tovarni, kjer pakirajo čokolado.


Mutacije, o katerih je sedaj precej govora so znak, da gre zadeva z virusom proti koncu, nevarnost/smrtost pada, kar je "by the book" scenarij.
Tudi azijska/španska gripa/sars whatever niso nikoli izginili do konca, le oslabeli so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jst nisem zdravnik...Sem na hitro preletel ker nimam ure in pol. Ampak kolikor zasledil je to zdravilo ki se uporabi pri zdravljenju vnetja ko si že kandidat za intenzivno. V kombinaciji z ASA, 6MP .... so dobili dobre rezultate. Ni to pa to "cepivo" ki te reši okužbe (saj pravim pogledal sem ca 25 min).
Te zanima, kako so v Indiji uspeli tako uspesno znizati stevilke okuzb in smrti? Z vsesplosno uporabo Ivermectina:

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Te zanima, kako so v Indiji uspeli tako uspesno znizati stevilke okuzb in smrti? Z vsesplosno uporabo Ivermectina:



Kako le jim je uspelo? Hmmmm. Zanimivo, da Ivermectin ni enkrat omenjen v clanku.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Kako le jim je uspelo? Hmmmm. Zanimivo, da Ivermectin ni enkrat omenjen v clanku.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Najprej omeniš zdravilo, potem prilepiš članek kjer se nič ne omenja. Bi pa Indijo lahko zelo dobro primerjal s Slovenijo. Enako kot mi so imeli pokrajine ki so ves čas imele visoko okuženost in so danes skoraj brez ker predvidevajo da se je v njih okužilo dovolj ljudi. Poglej naše Posavje in Dolenjsko. Ves čas v vrhu sploh Posavje danes pa daleč pod vsemi ostalimi pokrajinami. Pa verjemi ker prihajam iz teh krajev. Nič se ni spremenilo, še vedno se ne upošteva ukrepov, tudi cepljenih ni veliko.
Po drugi strani pa imaš primorsko tako kot oni svojo regijo kjer je bilo daleč najmanj okuženih danes pa predstavlja največji izbruh v državi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Prvi clanek seveda nic ne omenja. Zakaj le? Poglej medij. Zahodni. Ampak cudijo pa se, kako so sle stevilke dol,a ne?
Poglej drugi clanek. Pa povezi z grafom padca stevila okuzb in smrti, ki sem tudi linkal.

Mislim, prakticno te pitam z informacijami k dojencka, pa se upiras in zanikas k cel zahodni svet. Ker ce je poceni in preprosta resitev, potem ze ni mogoce, a ne?
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ja tvoje stvari so precej neuporabne, delaš eno sestavljanko. 19 karatno povečanje proizvodnje nič ne pomeni če ne veš koliko je bilo prej. Sicer je to veliko ampak pri taki populaciji še vedno mogoče malo.
Ja očitno je obetaven ampak preden bo to do nas prišlo bo že vsega konec.


Tu so študije omenjene ki pa še potekajo in dokler ne bo objavljeno bodo samo v Indiji in podobnih državah uporabljal. Sicer pa si lahko afrika ki nima denarja to nabavi ne pa da jim Pfizer plačujemo. Naj jim to plačajo za vse, bo ceneje...če je tolk dober.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.109
6.481
113
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.109
6.481
113

Bravo hrvati. Pa vzhodna evropa tudi dvomim da se bo tega šla.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ko hočejo na vse pretege, tudi analno, če je treba, brskati po zdravih, da najdejo par okuženih, da bi "zaščitili " promil tistih, ki bi ob okužbi končali v bolnici. Zabloda...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113

Bolano

Vsaj šest mladoletnikov, ki so v Mariboru v začetku februarja mirno protestirali proti zaprtju šol, se bo moralo zdaj zagovarjati pred sodiščem. Očitajo jim, da so z organiziranim zbiranjem kršili zakon o nalezljivih boleznih in resno ogrožali zdravje ljudi.

Kako to, da je postopek sprožen proti samo nekaj protestnikom in ne proti vsem? Kaj jim uradno očitajo? Če držalo bi to z organiziranim zbiranjem držalo bi morali biti v postopku vsi ali pa vsaj velika večina udeležencev mar ne?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kako to, da je postopek sprožen proti samo nekaj protestnikom in ne proti vsem? Kaj jim uradno očitajo? Če držalo bi to z organiziranim zbiranjem držalo bi morali biti v postopku vsi ali pa vsaj velika večina udeležencev mar ne?
A ni (bilo) protestiranje dovoljeno? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: HEPAN

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
A ni (bilo) protestiranje dovoljeno? :sprasujemse:

Zato pa sprašujem - če je (bilo) dovoljeno zakaj potem zoper kogarkoli začeti postopek oziroma če ni dovoljeno zakaj začeti postopek proti zgolj par udeležencem in ne proti vsem? Razen, če gre spet za tisti catch, ko se osredotočijo na par protestnikov, ki izrazito kršijo kakšne anticovid ukrepe PR pa vse skupaj predstavlja kot kaznovanje zaradi protestiranja.