Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... meni se zdi, da na naš graf manjka še en štrleči vrh do poletja ... da se takoj vidi emblem "moje dežele pod Triglavom ... pol pa še napis OF okoli srednjega ... ne vem zakaj mi zadnje čase ti dve črki stalno asociirata na Only_Fans ... alter kriv, to bo to ja ... :evil: ...
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 
  • Haha
Reactions: Romzi in McGiver

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Eto komentar z RTVSlo, ki povzame tocno to, kar sem povedal par dni nazaj:




Vam je zdaj jasno, zakaj zdravstvu pase, da tole traja in traja. Konec bo sele, ko bo zdravstvena blagajna prazna, potem bo pa zmanjkalo za vse druge preglede, operacije,...

Imeli bomo uniceno drzavo. Gospodarsko, zdravstveno, socialno, solsko... Vse bo slo v k.

Naj pride pomagat moji mami, medicinski sestri v UKC. Je dela vrh glave, pa še ena za drugo cepajo zaradi korone, tiste dodatke so si pa zaslužile že z delom zadnjih 20 let, ko so opravljale delo višjih medicinskih sester, brez kakršnega koli plačila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in 8888
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Važno, da je brutalno. Strma rast ni nič proti brutalni. JJ je ponosen nate.
Od kje si ti v analizo podatkov (pridobljenih iz enega najboljših dosegljivih virov, in kot taki zelo reprezentativni) razširjanja COVID-19 v nekaterih evropskih državah nešel JJ veš samo ti. :bonk:

Sem že večkrat napisal, ne glej Slovenije kot izoliran otok, pusti IJJ in glej Evropo z vključeno Slovenijo in glej trende, glej številke normirane na mio prebivalcev in primerjaj potem te številke, ki so dejanske primerljive in ocenjuj ukrepe in omejitve na evropskem nivoju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Od kje si ti v analizo podatkov (pridobljenih iz enega najboljših dosegljivih virov, in kot taki zelo reprezentativni) razširjanja COVID-19 v nekaterih evropskih državah nešel JJ veš samo ti. :bonk:

Sem že večkrat napisal, ne glej Slovenije kot izoliran otok, pusti IJJ in glej Evropo z vključeno Slovenijo in glej trende, glej številke normirane na mio prebivalcev in primerjaj potem te številke, ki so dejanske primerljive in ocenjuj ukrepe in omejitve na evropskem nivoju.
Ne nabijaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Zakaj toliko skrbi glede "angleškega virusa". Če pogledamo Portugalsko te dni, celo naša eksponentna rast oktobra ne izgleda tako brutalno. Me zanima ali so se tudi na Portugalsem našli epidemiologi, ki so razlagali, da je upad decembra jasen dokaz "prekuženosti". Portugalci so imeli vrh 19. novembra in potem en mesec lepega padanja, potem pa sledi demonstracija eksponentne rasti v praksi.
Poglej priponko 41719

Seveda pa je glavni problem smrtnost, ki je tudi huda. Pri Portugalski tudi brutalno narašča, verjetno nas bodo prehiteli. Pri UK pa je mogoče celo videti obrat, ki sledi z zamikom enega meseca glede na vrh okužb.
Poglej priponko 41720
Pa ti sploh razumeš tele grafe, ki jih limaš? Že vsaj ene trikrat se ti je povedalo, da je tisti prostor pod grafom tudi pomemben, pa vztrajno ignoriraš.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Pa ti sploh razumeš tele grafe, ki jih limaš? Že vsaj ene trikrat se ti je povedalo, da je tisti prostor pod grafom tudi pomemben, pa vztrajno ignoriraš.
V prvem valu se je pokazalo, da krivulje smrti padajo zelo položno in da višina "trikotnika" kar lepo opiše celotno površino (število smrti), kar pa je seveda relevantno.
Dopuščam možnost, da se bo izkazalo da v naslednjih valovih smrtnost sledi drugačnim trendom kot v prvem valu. Ena država bo imel ozek vrh smrtnosti (ozek in visok trikotnik), druga država pa takorekoč pravokotnik, se pravi da bosta ob istem dnevnem maksimumu smrti imeli precej različno skupno število smrti, ampak dvomim. (Bomo videli, je rekel slepec).
Še grafični prikaz ključnih evropskih držav v prvem valu glede višine vrhov in površina pod grafom.

coronavirus-data-explorer (12).png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Dej na uni primerjavi dnevnih okužb na milion poglej grafe in izračunaj ploščino grafa, pa ti bo jasno zakaj Potrugalski in Angliji skače.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
čredna (NE)imunost v Braziliji ..

 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in jest5

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj pa je za razumet? Nobenih uradnih podatkov, samo nabijanje o tem, da so mislili, da so že dosegli čredno imunost.
Vemo da po uradnih odatkih je prekuženih cca. 10%, ni podatka o tem, koliko postelj imajo na voljo, koliko ventilatorjev, koliko zdravnikov, .... Vemo pa da kisikove flaše kupujejo na črnem trgu. Kordišland.
To je objektivno poročanje.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Ok ce pustimo sarkazem pb strani, ravno vceraj izvedel za dva primera mladih, en mesec v komi, ena strdki, oba mlada in zdrava.
Boljsi recept je, ne dobit, kot pa se prekuzit. Kaj pa bos cez pol leta? Mislis, da bos lazje prenesel? Bo cepivo prijelo? Mogoce bos podlegel, opcija.

Vcasih se mi zdi, da folk s super kondicijo tezje prenese, kot en zalezan kadilec..
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Matey