Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Ksz
Je še kdo v službi, kjer so nekateri dobili krizni dodatek drugi pa ne?
Eni so dobili, jaz nisem recimo.
Si pogledal prejšnjo plačo, da ni presegla dvakratnika minimalne bruto v slo?

Na podlagi 85. člena ZIUPOPDVE morajo upravičeni delodajalci vsakemu zaposlenemu, ki je v decembru 2020 delal, njegova zadnja izplačana mesečna plača pa ni presegla dvakratnika minimalne plače (torej 2 x 940,58 = 1.881,16 evra), ob plači za december 2020 izplačati krizni dodatek v višini 200 evrov oziroma sorazmerni del tega dodatka.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

According to the report, the world’s 10 richest men have seen their combined wealth increase by half a trillion dollars since the pandemic began. That is “more than enough to pay for a Covid-19 vaccine for everyone and to ensure no one is pushed into poverty by the pandemic.” At the same time, the pandemic has ushered in the worst job crisis in over 90 years with hundreds of millions of people now underemployed or out of work.

“We stand to witness the greatest rise in inequality since records began. The deep divide between the rich and poor is proving as deadly as the virus,” Gabriela Bucher, executive director of Oxfam International, said.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Zakaj toliko skrbi glede "angleškega virusa". Če pogledamo Portugalsko te dni, celo naša eksponentna rast oktobra ne izgleda tako brutalno. Me zanima ali so se tudi na Portugalsem našli epidemiologi, ki so razlagali, da je upad decembra jasen dokaz "prekuženosti". Portugalci so imeli vrh 19. novembra in potem en mesec lepega padanja, potem pa sledi demonstracija eksponentne rasti v praksi.
coronavirus-data-explorer (11).png


Seveda pa je glavni problem smrtnost, ki je tudi huda. Pri Portugalski tudi brutalno narašča, verjetno nas bodo prehiteli. Pri UK pa je mogoče celo videti obrat, ki sledi z zamikom enega meseca glede na vrh okužb.
coronavirus-data-explorer (10).png
 

Priponke

  • coronavirus-data-explorer (10).png
    coronavirus-data-explorer (10).png
    480,6 KB · Ogledi: 113

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Zakaj toliko skrbi glede "angleškega virusa". Če pogledamo Portugalsko te dni, celo naša eksponentna rast oktobra ne izgleda tako brutalno. Me zanima ali so se tudi na Portugalsem našli epidemiologi, ki so razlagali, da je upad decembra jasen dokaz "prekuženosti". Portugalci so imeli vrh 19. novembra in potem en mesec lepega padanja, potem pa sledi demonstracija eksponentne rasti v praksi.
Poglej priponko 41719

Seveda pa je glavni problem smrtnost, ki je tudi huda. Pri Portugalski tudi brutalno narašča, verjetno nas bodo prehiteli. Pri UK pa je mogoče celo videti obrat, ki sledi z zamikom enega meseca glede na vrh okužb.
Poglej priponko 41720
Važno, da je brutalno. Strma rast ni nič proti brutalni. JJ je ponosen nate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa