Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

2. okt 2007
3.575
2.028
113
kazni ne pomagajo v SLO, zakaj se vsi tudi slovenci držimi omejitev v AT, pri nas pa kljub nekajkrat večjim kaznim vsak po svoje...

na balkanu višabje kazni ne pomaga, žal, imamo v krvi to
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Pa ti najdi razliko med čehi in slovenci. Isti ukrepi so. Zakaj v Sloveniji ne deluje? Zato ker tvojega otroka na igrišču čudno gledajo, če ima masko na obrazu, namesto da bi čudno gledali tiste, ki jo nimajo. Ker nimamo 20 let časa, da spremenimo mentaliteto, lahko edino kazni pomagajo.

sej cehi mi nikol niso delovali nekaj inteligenti.



hecam se no...

mas odgovor nad tem postom... se strinjam.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Mirsi tebi bo ko odrasteš zelo težko v življenju s tvojim načinom razmišljanja. No mogoče ti bo lepo dokler te ne zaprejo.
Torej, ali tisti na planini okužujejo sebe in druge, ko se družijo brez mask zunaj ali ne? Če ne, zakaj se potem zgražate nad druženjem ?
Je virus smrtonosen? Če ne, zakaj lockdown?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Torej, ali tisti na planini okužujejo sebe in druge, ko se družijo brez mask zunaj ali ne? Če ne, zakaj se potem zgražate nad druženjem ?
Je virus smrtonosen? Če ne, zakaj lockdown?

Ponavljaš se že 500 strani. Kaj pa njegovi stari starši ko bo kaj domov prinesel?. Ko bodo zasedali postelje na intenzivni namesto nekoga drugega ki bi jo mogoče rabil. Pa po možnosti na koncu še na pokopališču končali.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ponavljaš se že 500 strani. Kaj pa njegovi stari starši ko bo kaj domov prinesel?. Ko bodo zasedali postelje na intenzivni namesto nekoga drugega ki bi jo mogoče rabil. Pa po možnosti na koncu še na pokopališču končali.
To pa ne vem, kako bo.
Zaenkrat je znano, da so se okužili Logar, Vizjak, Irgova, Čebaškova.... (a oni imajo babice in dedke? ), itak so se vsi ti držali vseh zakonov in navodil vlade, ni pa okužen Potrč, pa Zlatko,

Sicer pa, če se Kreku ne zdi potrebno imet maske na črpalki, zakaj bi jo nosili mi? . Pa ministrici, pa Hojsu, pa tistim ob kolpi....? Pa saj jo še Beovičeva in Janša snameta takoj, ko mislita da so se kamere ugasnile????
 
  • Haha
Reactions: tsunami

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
To pa ne vem, kako bo.
Zaenkrat je znano, da so se okužili Logar, Vizjak, Irgova, Čebaškova.... (a oni imajo babice in dedke? ), itak so se vsi ti držali vseh zakonov in navodil vlade, ni pa okužen Potrč, pa Zlatko,

Sicer pa, če se Kreku ne zdi potrebno imet maske na črpalki, zakaj bi jo nosili mi? . Pa ministrici, pa Hojsu, pa tistim ob kolpi....? Pa saj jo še Beovičeva in Janša snameta takoj, ko mislita da so se kamere ugasnile????

To si že vsaj 20 krat napisal, to vsi vemo, bodi izviren spomni se kaj novega.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
To si že vsaj 20 krat napisal, to vsi vemo, bodi izviren spomni se kaj novega.
Res sem to že večkrat napisal, ampak niti slučajno ne tolikokrat, kot ste vi napisali, da se virus širi zato, ker slovenci ne držimo ukrepov, ker imamo premajhne kazni. Zato smo na neslavnem prvem mestu po smrtih. Vsi ostali na svetu se pa držijo vsega, kar si vlade izislijo, pa če imajo večje ali manjše kazni kot mi, pa edini ukrep da gostilne zaprejo o desetih :-(
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Ti si bolan! Bom na promet obrnil - avstrijci imajo več kot pol nižje kazni kot mi pa se velika večina vozi normalno, za razliko od slovencev doma. Zakaj? Zato ker kazni pokasirajo, folk pa ne išče obvodov, ampak plača.

Kaj boš Franciju v zidanici vzel za plačilo kazni?
Kdo pravi, da se Slovenci držimo predpisov?
Kdo trdi, da, če nosiš masko, okužuješ okolico?
Kdo trdi, da slovenci samo luknje in izgovore iščejo, da nebi kar se zahteva?
In pa tale Francel. Probimo z zidanico.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Čehi so bili doma in jedi paštete in drugo sranje ki so ga nakupli ua odmor na moru.

Kaj pa mi? Kriva je dostava in .
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ti pa s Čehi še nisi mel opravka anede?
Glej če bi bilo vsak dan10 tistih z rogljičkom in tisto z busa v časopisu in bi vsak kasiral kazn jurja bi bil mir.
Ampak ne pri nas smo llasa zase JJ nam nagaja ker drugod pa ni tako hudo kot pri nas.

Me zanima kako bo za novoletne k bodo vsi kiral okol letat...
 
  • Wow
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
naj te ne zanima. brigaj se zase pa bomo vsi srečni.

al boš tudi ti posnel/a sosede ki bojo praznoval s kolegi in jih dala v cajtnge?
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Normalno je da se dolocen % ljudi nebo drzal ukrepov, vendar ta % ni kriv da se stanje ne izboljsuje.

Ravno obratno, ni pomembno ali se drži 70 % ali 80 %, pomembno je, koliko ljudi se ne drži (povezano s mehanizmi prenašanja, t.i. superprenašalci)

Podpirate ukrepe, ki ocitno ( dokazano) ne delujejo.
Primerljivi ukrepi so prijeli na Irskem in na Češkem, tako da je trditev da ukrepi dokazano ne delujejo ne drži.

Kar se tiče Slovenije, ukrepi niso prinesli želenih rezultatov, to je dejstvo.
Ampak preden prideš do sklepa, da so ukrepi neustrezni, moraš pokazati, da se ukrepi dejansko izvedli, vendar pričakovanih rezultatov ni.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in sad

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Tole z primerljivimi ukrepi bi pa lahko mal bolj pojasnil.
Tut fičo in mercedes S AMG sta primerljiva v določenih stvareh.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Tole z primerljivimi ukrepi bi pa lahko mal bolj pojasnil.
Tut fičo in mercedes S AMG sta primerljiva v določenih stvareh.

Čehi so stroge ukrepe sprejeli 22.10 (rdeča črta) mi pa 27.10.

Češki ukrepi niso v bistvu nič dugačni od naših (prepisano s strani njihovega ministrstva):
- omejitev prostega gibanja je prepovedana. Izjeme kot pri nas, služba, hrana, zdravstvo,
- policijska ura od 21h do 5h,
- maske povsod v zaprtih prostorih in javnih površinah zunaj,
- združevanje največ 2 ljudi ki nista iz skupnega gospodinjstva,
-šole od doma za vse,
-poroke in pogrebi največ 15 ljudi,
-zaprti vsi športni, kulturni objekti, knjižnice, savne,bazeni....
- gostilne možnost samo prevzema hrane
-delo od doma kjer je omogočeno,
ukrepi v gospodarskih družbah, predlaga se tistiranje,
-športne dejavnosti samo profesilnali športi brez gledalcev,

pa še nekaj stvari v bistvu ni bistvene razlike kot pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ravno obratno, ni pomembno ali se drži 70 % ali 80 %, pomembno je, koliko ljudi se ne drži (povezano s mehanizmi prenašanja, t.i. superprenašalci)


Primerljivi ukrepi so prijeli na Irskem in na Češkem, tako da je trditev da ukrepi dokazano ne delujejo ne drži.

Kar se tiče Slovenije, ukrepi niso prinesli želenih rezultatov, to je dejstvo.
Ampak preden prideš do sklepa, da so ukrepi neustrezni, moraš pokazati, da se ukrepi dejansko izvedli, vendar pričakovanih rezultatov ni.
Kako imate nekateri res prave nicke v tem forum. Mislim predvsem Johan blond in Pbutec.....