Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Že od spomladi se ve, da virus udarja v valovih.
Tako da tudi pri nas se bo krivulja slejkoprej obrnila navzdol. Z ukrepi ali brez. Tako, kot se je na Češkem in še kje.

Bodo pa začeli umirati (oz že umirajo) tisti, ki jim spomladi zaradi sesutja zdravstva niso pravočasno diagnosticirali raka in ostalih hudih bolezni. S korono ali brez.
Če se doma ne bodo okužili, se bodo pa v bolnici, da pridejo v pravo statistiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in Pbutec

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če komu ni jasno, kako slabo nam gre, lahko naredimo primerjavo s Češko, kjer smo bili oboji v istih težavah, oni so uspešno obrnili krivuljo navzdol (7-dnevno povprečje je res reprezentativno), mi Slovenci smo pa očitno res samodestruktivni.

Če komu ni jasno, kje je problem, naj pogleda graf smrti.

Diskutira se pa o nepomembnih dakocepljenjih (RtvSlo: Vedno več kazni zaradi nenošenja zaščitnih mask, pravna podlaga pa precej vprašljiva)


Zelo dobro bom še malo dodal.

Čehi so stroge ukrepe sprejeli 22.10 (rdeča črta) mi pa 27.10.

Češki ukrepi niso v bistvu nič dugačni od naših (prepisano s strani njihovega ministrstva):
- omejitev prostega gibanja je prepovedana. Izjeme kot pri nas, služba, hrana, zdravstvo,
- policijska ura od 21h do 5h,
- maske povsod v zaprtih prostorih in javnih površinah zunaj,
- združevanje največ 2 ljudi ki nista iz skupnega gospodinjstva,
-šole od doma za vse,
-poroke in pogrebi največ 15 ljudi,
-zaprti vsi športni, kulturni objekti, knjižnice, savne,bazeni....
- gostilne možnost samo prevzema hrane
-delo od doma kjer je omogočeno,
ukrepi v gospodarskih družbah, predlaga se tistiranje,
-športne dejavnosti samo profesilnali športi brez gledalcev,

pa še nekaj stvari v bistvu ni bistvene razlike kot pri nas.

Vprašanje za Mirsija in ostale ki podobno razmišljajo. Zakaj je šla pri njih krivulja strmo navzdol po sprejetju ukrepov pri nas pa ne gre (če ukrepi tam očitno delujejo). Glej spodnjo sliko.
Clipboard.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Zanimivo bi bilo še ugotoviti, ali na Češkem ožji stiki dobijo odločbo o karanteni in pripadajoče nadomestilo plače... Ali pa kot pri nas, "če nimate simptomov, ni problema".
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in jest5

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
tega ne najdem, aplikacijo imajo isto kot mi, kodo dobiš po SMS sporočilu v roku 48 ur. Za razliko od nas pa ko si pozitiven in te epidemiologi pokličejo preko lahko preko telefonskega operaterja preverijo tvoje gibanje za zadnjih 5 dni (s tvojim dovoljenjem). Imajo pa spletno stran veliko bolje in pregledno narejeno kot pa pri nas , tam imaš res vse zbrano skupaj na enem mestu, če hočeš pri nas najti pa rolaš tiste strani gor in dol.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Čehi so stroge ukrepe sprejeli 22.10 (rdeča črta) mi pa 27.10.

Češki ukrepi niso v bistvu nič dugačni od naših (prepisano s strani njihovega ministrstva):
- omejitev prostega gibanja je prepovedana. Izjeme kot pri nas, služba, hrana, zdravstvo,
- policijska ura od 21h do 5h,
- maske povsod v zaprtih prostorih in javnih površinah zunaj,
- združevanje največ 2 ljudi ki nista iz skupnega gospodinjstva,
-šole od doma za vse,
-poroke in pogrebi največ 15 ljudi,
-zaprti vsi športni, kulturni objekti, knjižnice, savne,bazeni....
- gostilne možnost samo prevzema hrane
-delo od doma kjer je omogočeno,
ukrepi v gospodarskih družbah, predlaga se tistiranje,
-športne dejavnosti samo profesilnali športi brez gledalcev,

Pa to je hujse kot DPRK. Imajo moznost vikend pobegov na Jadran? Pšemek Kovacs ima apartma na Krku in bi malo sprehodil svojo Octavio vRS z novimi Continental gumami? :fredi: :zmaga: :zavijazocmi:
Za prijatelja sprasujem...
 
  • Haha
Reactions: endvatri

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pa to je hujse kot DPRK. Imajo moznost vikend pobegov na Jadran? Pšemek Kovacs ima apartma na Krku in bi malo sprehodil svojo Octavio vRS z novimi Continental gumami? :fredi: :zmaga: :zavijazocmi:
Za prijatelja sprasujem...

30.11 so spustili iz 5 stopnje (to so bili ukrepi ki sem jih napisal zgoraj) na 4. stopnjo. Lahko pa "tvoj prijatelj" pokliče in vpraša :fredi:

COVID-19 information hotline (dial 1221) is also available in English from anywhere in the Czech Republic on weekdays from 8 a.m. to 7 p.m. and on weekends from 9 a.m. to 4:30 p.m.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Ne nas primerjat s Češko.
Tam so se slovaki in čehi sporazumno odcepil.
ori nas klanje, sam da kaj rečeš. hrvati bolj skup držijo kot slovenci. kolikor nas pač je. 3x manj kot hrvatov
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne nas primerjat s Češko.
Tam so se slovaki in čehi sporazumno odcepil.
ori nas klanje, sam da kaj rečeš. hrvati bolj skup držijo kot slovenci. kolikor nas pač je. 3x manj kot hrvatov

Čeni imajo najbolj primerljive ukrepe z nami, pa dubi bolj na balkance vlečejo kot Švedi s katerimi bi nas nekateri tako radi primerjali.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Cehi so tolk balkancem podobni kot mi drugi svici.

nic, al pa se tolk ne.
v redu... "balkancem".

Evo še eno boljšo kot mi. Irska uvedla lockdown 16 oktobra za 6 tednov!
1606848614006.png


Evo še Irce, bili so zaprti 6 tednov. Izhod samo do 5 km od doma razen službe in zdravnika. Pa še služba od doma razen za tiste ki zagotavljajo osnovno oskrbo. Z današnjim dnem sprostijo precej ukrepov, podobno kot čehi iz Level 5 na level 3 kot imajo tam označene ukrepe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
v redu... "balkancem".

Evo še eno boljšo kot mi. Irska uvedla lockdown 16 oktobra za 6 tednov!
Poglej priponko 39216

Evo še Irce, bili so zaprti 6 tednov. Izhod samo do 5 km od doma razen službe in zdravnika. Pa še služba od doma razen za tiste ki zagotavljajo osnovno oskrbo. Z današnjim dnem sprostijo precej ukrepov, podobno kot čehi iz Level 5 na level 3 kot imajo tam označene ukrepe.

sej bo tud pri nas kmal tkole... se nekajkrat zdrzimo 14 dni pa bo poletje tukaj.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Lahko kdo pove, kako to, da v KItajski ni več c-19 valov (in to kljub temu, da nimajo cepiva in imajo vse odprto & nobenih mask) ?

Slike

Vreme tam:
Wuhan, Hubei, Kitajska
ponoči 5, čez dan 8 C, r.z.v 91% - lokalni čas 04:00 AM sreda.



In other news:
Hamilton pozitiven, a ima skozi masko gor.

Tudi hodi v sosedove garaže na pivo ?



Možakarja na sliki št. 2 , na levi strani že poznate (na desni je UK minister za zdravje) ?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
In other news:
Hamilton pozitiven, a ima skozi masko gor.

Tudi hodi v sosedove garaže na pivo ?

Kaj? Nošenje maske te ne obvaruje pred okužbo? Ja ta je pa nova, res, kdo bi si mislil...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Potem ...kdor je preživel napad kitajskega bojnega virusa...lahko počne kar hoče in za njega ne veljajo vladne omejitve.
AndY1 imam prav ?