Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Ti ni pretirano jasna situacija v kmetijstvu. Ne dobiš nikogar, da bi delal, kaj šele, da bi vedel kaj dela... Ti javim če bom čez teden še OK, če me ne bo stisnilo, vmes se bom pa vzdržal stikov, ker partnerko še zmeraj malo ščemi v nosu, in sem pač nekje 2 dni za njo. Delo pa pač mora biti narejeno, ne vem zakaj človek, ki je med delom sam in se sicer dobro počuti ne bi smel delati. Jaz sem pač sam sebi delodajalec in mi bolniška prav nič ne koristi, še manj pa ležanje, ko je zunaj lep sončen dan in kup dela.
Jaz nisem omenjal kaj smeš in česa ne. Pravim, da ni dobro zate in tvoje zdravje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Delodajalske organizacije GZS, TZS, OZS, ZDS in ZDOPS so vladi predlagale, da se določijo pravne podlage, na podlagi katerih bodo zaposleni, ki morajo izpolnjevati pogoj PCT, stroške testiranja krili sami. Kot pravijo, "ne morejo kriti stroškov testiranja zaposlenim, ki se ne želijo odločiti za brezplačno alternativo – cepljenje". Po njihovih besedah je prav tako nesprejemljivo, da bo zaradi izvajanja testiranja necepljenih v službenem času njihova odsotnost, ki vpliva na organizacijo delovnih procesov in izpad efektivnih delovnih ur, stroškovno bremenila delodajalce, posredno pa bodo zaradi tega bolj obremenjeni cepljeni zaposleni.

Khm, kaj se bunijo sončki (c by sandra), potem pač naj odpustijo takega delavca, očitno ga ne potrebujejo/želijo.

Mislim...tam maš delodajalce ki organizirajo piknike, teambuildinge, imajo v pisarnah biljard, pikado...tu pa jim je težko dat 10€ za test. Tak delodajalec si ne zasluži biti to, ki ne ceni delavca.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Evo, PCR pozitiven, jutri še rešim situacijo, da lahko izolacijo preživim tudi v traktorju, ker mi pač nič ni, gledano na počutje, razen občasnega kašlja, in sedaj je ravno tistih 15 dni v letu, od katerih je odvisno skorajda celo naslednje leto, torej je treba delat v vsakem primeru, ni bolniških na kmetih. Sem pa voljno od cepljenja do marca drugo leto, le s cepilnim centrom se moram še posvetovati.
Čisto jasno je, da lahko izolacijo preživiš na polju, če nimaš stikov z drugimi ljudmi. Pa pazi, da ne boš okužil kake poljske miši. :) Gleda cepljenja po prebolelosti, pa zadnja doktrina pravi, da se lahko cepiš takoj, ko ozdraviš.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Delodajalske organizacije GZS, TZS, OZS, ZDS in ZDOPS so vladi predlagale, da se določijo pravne podlage, na podlagi katerih bodo zaposleni, ki morajo izpolnjevati pogoj PCT, stroške testiranja krili sami. Kot pravijo, "ne morejo kriti stroškov testiranja zaposlenim, ki se ne želijo odločiti za brezplačno alternativo – cepljenje".
Dobro so se organizirali, da vsi hkrati to predlagajo.
A da bi vladi predlagali ukinitev testiranja pa ne gre?
Kljub temu da PCT v ničemer ne ovira širjenja virusa, ampak ga celo pospešuje, ko se okuženi cepljeni lahko prosto gibljejo in trosijo virus.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Na srečo ni nikogar od necepljenih okužila, Če pa je okužila koga od cepljenih (ki hodijo v razred) pa ne vemo, ker cepljene ne testirajo.
Zato, ker se cepljeni prej okužijo kot necepljeni, kajne? :aplauz:In koliko razredov na tisti šoli je v karanteni, ker so se učenci okužili od netestiranih cepljenih učiteljev? Kolikor vem nič :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.940
113
Čisto jasno je, da lahko izolacijo preživiš na polju, če nimaš stikov z drugimi ljudmi. Pa pazi, da ne boš okužil kake poljske miši. :) Gleda cepljenja po prebolelosti, pa zadnja doktrina pravi, da se lahko cepiš takoj, ko ozdraviš.
Meni je, vprašanje je le, če so nadzorniki tako razumni, če se gre črkobralstvo sem v prekršku.

Sicer pa sem se danes posvetoval s cepilnim centrom in so mi rekli naj raje počakam kak mesec, še bolje pa 4 do 6 za drugo dozo.

Me pa danes malo dajejo tisti simptomi, ki so morda bolj značilni za Covid, hitro se utrudim, potim se čisto brez napora pa take reči. Včeraj je bilo malo bolje. Skušam čimbolj na lahko, da res ne sprožim še kakih komplikacij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Taka covidna utrujenost lahko traja tudi nekaj tednov. Delaj, kolikor pač zmoreš. Izolacija pa pomeni, da ne smeš imeti stikov z ljudmi in ne da moraš biti zaklenjen doma. Jaz sem se brez problemov cepil dobra dva meseca potem, ko je bil PCR spet negativen. Delal sem ga pa 14 dni po pozitivnem PCR-u.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.472
2.940
113
Taka covidna utrujenost lahko traja tudi nekaj tednov. Delaj, kolikor pač zmoreš. Izolacija pa pomeni, da ne smeš imeti stikov z ljudmi in ne da moraš biti zaklenjen doma. Jaz sem se brez problemov cepil dobra dva meseca potem, ko je bil PCR spet negativen. Delal sem ga pa 14 dni po pozitivnem PCR-u.
Zanimivo bi bilo vedeti, kaj to utrujenost povzroča. Prav čuden občutek. No upam na najboljše, do takrat pa po pameti.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Me pa danes malo dajejo tisti simptomi, ki so morda bolj značilni za Covid, hitro se utrudim, potim se čisto brez napora pa take reči. Včeraj je bilo malo bolje. Skušam čimbolj na lahko, da res ne sprožim še kakih komplikacij.
Vsi moški, ki so preboleli kovid so kot prvo povedali, da je neverjetno, kako jim je pobralo moči (in da so še po dveh/treh mesecih čutili, da niso čisto pravi).
Poleg tega, resni zapleti se ponavadi začnejo šele, ko že misliš, da bo počasi konec s covidom.

Tako da po pameti, in naj ti ne bo nerodno, če se boš odločil, da bi vseeno malo počival.
Lej, nisi darjan pa Andy, da bi parkrat prebolel covid, pa sploh opazil tega, ker bi bil tak superman.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Seveda je, dec je na mestu, in tudi ni mu tuje fizično delo. Ni to nek city guy metrić ko malo popiha pa že leži s čajčkom v rokici.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
V javnosti so se pojavile informacije o domnevni smrti 19-letnika, ki se je z novim koronavirusom okužil na maturantskem izletu. To ne drži, mladostnik je res bil hospitaliziran, vendar ni v kritičnem stanju, kot je sicer v torkovi izjavi dejal minister za zdravje Janez Poklukar. Ta zdaj pravi, da je bil očitno narobe razumljen, da je najprej govoril o 19-letniku, ki je bil hospitaliziran, nato pa o nekem drugem mlajšem pacientu, ki je na zunaj telesnem obtoku.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Zato, ker se cepljeni prej okužijo kot necepljeni, kajne? :aplauz:In koliko razredov na tisti šoli je v karanteni, ker so se učenci okužili od netestiranih cepljenih učiteljev? Kolikor vem nič :evil:
Je naključje, da se je na tisti šoli okužila ravno cepljena učiteljica, noben pa od necepljenih?

 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ytbnd in jendomen

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Je naključje, da se je na tisti šoli okužila ravno cepljena učiteljica, noben pa od necepljenih?


Nekaj bo res na tem.

Despite 95% vaccination rate, Cornell University today has five times more COVID cases than it did this time last year
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.381
113
Nekaj bo res na tem ja. Drugačno obnašanje folka kot lani in delta sev nimata nič zraven.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Glede na nov odlok, se karantene na domu kljub visoko tveganemu stiku ne bo odredilo osebam, ki so bile cepljene s cepivom proizvajalca AstraZeneca, od prejema drugega odmerka pa je minilo že vsaj 21 dni.
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: LeQuack in Ytbnd

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.258
2.416
113
Pomurje
Vsi moški, ki so preboleli kovid so kot prvo povedali, da je neverjetno, kako jim je pobralo moči (in da so še po dveh/treh mesecih čutili, da niso čisto pravi).
Poleg tega, resni zapleti se ponavadi začnejo šele, ko že misliš, da bo počasi konec s covidom.

Tako da po pameti, in naj ti ne bo nerodno, če se boš odločil, da bi vseeno malo počival.
Lej, nisi darjan pa Andy, da bi parkrat prebolel covid, pa sploh opazil tega, ker bi bil tak superman.
Prebolel kovid brez izgube moči, ampak s precej tečnimi motnjami spanja in krči v mišicah pod komolcem, ki jih prej nikoli nisem imel. Še zdaj po 10 mesecih me kdaj pa kdaj zategne in to tako, da mi fakiča na roki dvigne. Brez zajebancije.
Sem pa počival tekom prebolevanja.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Delta bi naj bila samo “2x” bolj kuzna…
Posnetek zaslona 2021-09-08 180245.png
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Matey