Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Saj celo noč so ga pili zjutraj pa na pihali. Če bi bili doma potem ne bi ker jih baba ne bi pustila.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Smo pa pozabili omenit da nam gre na slabše, čehi so nas včeraj prehiteli po desni s številom mrtvih medtem ko smo mi s šleperjem po levi počasi lovili belgijce. S trenutnim trendom bomo tako žal ostali vsaj še en teden na 3. mestu na svetu po številu mrtvih (če izvzamemo žepne državice s po par 10 mrtvih). Dobra stvar je da je 3. mesto dokaj stabilno, združeno kraljstvo zaostaja kar precej.
Res hudič, pa nam je spet v finišu ušla zlata medalja. :cool:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113

Samo izsek:

Uvodoma poudarjam, kar sem poudarila tudi na kraju samem, na dan in ob uri, kot je navedeno zgoraj, da imam zdravniško potrdilo za nenošenje obrazne maske iz utemeljenih in resnih zdravstvenih razlogov.


Sicer sem invalidsko upokojena.


Dne xy sem obiskala trgovino xy. Na obrazu (čez nos in usta) nisem nosila zaščitne maske. Na opozorilo trgovke, da na obrazu nimam maske, sem ji osebno pokazala zdravniško potrdilo za nenošenje maske, na katerem pa ni napisana diagnoza (gre za občutljivi osebni podatek, sicer pa imam trajno in kronično bolezen velikega pomanjkanja kisika in velikih težav z dihanjem). Trgovka me je, brez vednosti poslovodje, v imenu trgovine in samovoljno uradno prijavila policiji. To je storila kljub vpogledu v moje zdravniško potrdilo, mojemu osebnemu pojasnilu, zakaj ne nosim maske in kljub očitnemu dejstvu, da sem se v trgovini nahajala in gibala brez maske na način, ki je izrecno dovoljen s pravnimi predpisi, na katere se sklicuje odločba o prekršku: ves čas sem ohranjala socialno distanco do drugih ljudi, ki je znatno presegala razdaljo tri (3) metre.


Brez posredovanja policije in/ali inšpektorja me je trgovka prijavila policiji. Prejela sem odločbo o prekršku, z izrečeno kaznijo 400 EUR.


Kot invalidska upokojenka živim sama. V trgovino grem le po najnujnejše dobrine, dva do trikrat v mesecu. To storim v času, ko je v trgovini najmanj ljudi. Ob navedenem dnevu in uri so se v trgovini nahajale tri osebe, ves čas v razdalji najmanj 4 metre. S svojo prisotnostjo zato nisem nikogar ogrožala. Očitek, da »sem povzročila tveganje za širitev nevarne nalezljive bolezni« je skrajno žaljiv in ponižujoč.


Hkrati sem imela opravljeni test na Covid-19, z negativnim rezultatom. Tudi to sem povedala trgovki/prodajalki.



Kam smo prišli? Dejansko je ena "navadna" trgovka naredila prijavo policiji, le-ta pa je kar izdala kazen?

Mislim? Pa kako lahko to javnost še sploh trpi no...Ne razumem logike, katera je potrebna za opravičevanje takšnega stanje v katerem smo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Saj če v naslednjih dneh/tednih fajn zajebemo smo spet v igri. Ene Čehe bomo pa že premagal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska

Samo izsek:

Uvodoma poudarjam, kar sem poudarila tudi na kraju samem, na dan in ob uri, kot je navedeno zgoraj, da imam zdravniško potrdilo za nenošenje obrazne maske iz utemeljenih in resnih zdravstvenih razlogov.


Sicer sem invalidsko upokojena.


Dne xy sem obiskala trgovino xy. Na obrazu (čez nos in usta) nisem nosila zaščitne maske. Na opozorilo trgovke, da na obrazu nimam maske, sem ji osebno pokazala zdravniško potrdilo za nenošenje maske, na katerem pa ni napisana diagnoza (gre za občutljivi osebni podatek, sicer pa imam trajno in kronično bolezen velikega pomanjkanja kisika in velikih težav z dihanjem). Trgovka me je, brez vednosti poslovodje, v imenu trgovine in samovoljno uradno prijavila policiji. To je storila kljub vpogledu v moje zdravniško potrdilo, mojemu osebnemu pojasnilu, zakaj ne nosim maske in kljub očitnemu dejstvu, da sem se v trgovini nahajala in gibala brez maske na način, ki je izrecno dovoljen s pravnimi predpisi, na katere se sklicuje odločba o prekršku: ves čas sem ohranjala socialno distanco do drugih ljudi, ki je znatno presegala razdaljo tri (3) metre.


Brez posredovanja policije in/ali inšpektorja me je trgovka prijavila policiji. Prejela sem odločbo o prekršku, z izrečeno kaznijo 400 EUR.


Kot invalidska upokojenka živim sama. V trgovino grem le po najnujnejše dobrine, dva do trikrat v mesecu. To storim v času, ko je v trgovini najmanj ljudi. Ob navedenem dnevu in uri so se v trgovini nahajale tri osebe, ves čas v razdalji najmanj 4 metre. S svojo prisotnostjo zato nisem nikogar ogrožala. Očitek, da »sem povzročila tveganje za širitev nevarne nalezljive bolezni« je skrajno žaljiv in ponižujoč.


Hkrati sem imela opravljeni test na Covid-19, z negativnim rezultatom. Tudi to sem povedala trgovki/prodajalki.



Kam smo prišli? Dejansko je ena "navadna" trgovka naredila prijavo policiji, le-ta pa je kar izdala kazen?

Mislim? Pa kako lahko to javnost še sploh trpi no...Ne razumem logike, katera je potrebna za opravičevanje takšnega stanje v katerem smo.
V nedeljo ja na radiu razlagala dr. Fikfakova, ki je šefica za medicino dela, da maske vsebujejo formaldehid, ki je hud alergen in še rakotvoren. V svetu je že kup primerov kontaktnega dermatitisa pri ljudeh, ki ure dolgo nosijo maske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Ampak ovce naprej blejajo...

Zato pa jaz raje nosim staro tekstilno masko, mislim da je prva od začetka epidemije. V znak upora temu je še umazana, da se ja vidi da je stara.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Veš od česa dobim jaz kontaktni dermatitis, od usnjenega paščka od ure. Moram jit pogledat če ima tudi formaldehid. Huawei GT2.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Sej lani je tudi zdravnik z zimskih počitnic prinesel covid v slovenijo in smo uradno začeli z epidemijo in zaprtjem cele države. Če je južnoafriški sev tole potem smo do konca maja gotovi oz. gotofi ...

ne do konca maja, spet gremo en novi krog oz znova kot lani takšen čas, ker cepivo za JA sev bo na voljo konec leta, tako da "lockdown" in 5. 6. val. prihajamo...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Hej. Kdo ve, je gužva na hitrih testih v Ljubljani na gospodarcu? Je treba priti prej, kok časa se čaka?
Ne vem, ampak pohiti in opravi jutri, ker v petek je rezervirano samo za šolnike:

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Bom jutri, ker sem imel pred dnevi potencialni stik, v petek pa moram do tasce in tasta, pa jim ne bi rad cesa prinesel.
Čestitke, zelo odgovorno. :bonk: A se ju imaš namen rešiti?
Test pač ni garancija, če si imel stik, bi se moral obnašati še posebej odgovorno in zgolj testiranje to pač ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Bom jutri, ker sem imel pred dnevi potencialni stik, v petek pa moram do tasce in tasta, pa jim ne bi rad cesa prinesel.

Kolikor se mimo vozim je kar gužva, ampak grem popoldne, no mogoče je več odvzemnih mest da gre hitreje. Je pa precej manj kot na vilharjevi ker tam sem šel popoldne dvakrat mimo pa je bila vrsta kot da zastonj stanovanja delijo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Simptomov nimam, takrat naj kolega ne bi bil še kužen (stik v večjem zaprtem prostoru dobre pol ure, brez maske, na razdalji 2+m). "družili" se bomo na prostem, bi pa za vsak primer se šel testirati. Če je odgovorno ali ne, pa naj si vsak razlaga. Mene zanima predvsem ali je gužva ali ne, da vem kdaj oditi tja.