Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Smo pa pozabili omenit da nam gre na slabše, čehi so nas včeraj prehiteli po desni s številom mrtvih medtem ko smo mi s šleperjem po levi počasi lovili belgijce. S trenutnim trendom bomo tako žal ostali vsaj še en teden na 3. mestu na svetu po številu mrtvih (če izvzamemo žepne državice s po par 10 mrtvih). Dobra stvar je da je 3. mesto dokaj stabilno, združeno kraljstvo zaostaja kar precej.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sej lani je tudi zdravnik z zimskih počitnic prinesel covid v slovenijo in smo uradno začeli z epidemijo in zaprtjem cele države. Če je južnoafriški sev tole potem smo do konca maja gotovi oz. gotofi ...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Sej lani je tudi zdravnik z zimskih počitnic prinesel covid v slovenijo in smo uradno začeli z epidemijo in zaprtjem cele države. Če je južnoafriški sev tole potem smo do konca maja gotovi oz. gotofi ...

Tale ni problem ker so ga dobili, bolj so problematični tisti ki pridejo nazaj pa ne gredo v karanteno, ali pa brez testiranja. Tudi to je izedljivo ker iz letališč v sosednjih državah si samo tranzitni potnik nazaj v SLO, tukaj te pa noben več ne kontrolira.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Enega so odkrili, vprašanje je koliko jih niso odkrili.
Prava karantena je tista, ki je podobna zaporu. Tako kot pišejo, da imajo denimo Avstralci. Ampak, ali si to res želimo? Greš službeno v tujino ali na Hrvaško na vikend, pa te zaprejo v eno sobo za 10 dni in te mogoče spustijo ven predčasno po petih dnevih, če je test negativen.
Dobro, mogoče si to želimo za one "ostale", jaz že nisem nevaren. A ni tako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Enega so odkrili, vprašanje je koliko jih niso odkrili.
Prava karantena je tista, ki je podobna zaporu. Tako kot pišejo, da imajo denimo Avstralci. Ampak, ali si to res želimo? Greš službeno v tujino ali na Hrvaško na vikend, pa te zaprejo v eno sobo za 10 dni in te mogoče spustijo ven predčasno po petih dnevih, če je test negativen.
Dobro, mogoče si to želimo za one "ostale", jaz že nisem nevaren. A ni tako?

Ne sploh ni to problem, naj hodijo na dopuste če želijo, ampak ko prideš nazaj se greš testirat ali pa v karanteno, ne pa da potem izigravaš sistem. Daš 3 jurje za dopust potem mu je pa še težko 100€ za test dati.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Tu sploh ni faktor denar.
V Sloveniji ni težko priti do brezplačnega testa, če se želiš testirati in imaš osnovno zdravstveno zavarovanje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Je bil cepljen, se ne rabi testirati.

To že, ampak ve se da cepivo je proti afriškemu sevu veliko manj učinkovito.

" A laboratory study suggests that the South African variant of the coronavirus may reduce protective antibodies elicited by the Pfizer Inc/BioNTech SE vaccine by two-thirds, and it is not clear if the shot will be effective against the mutation.

Tu sploh ni faktor denar.
V Sloveniji ni težko priti do brezplačnega testa, če se želiš testirati in imaš osnovno zdravstveno zavarovanje.

Do PCR mal težje prideš kot do hitrega pa še zlagat se boš moral če prideš z dopusta da tam nisi bil. Verjemi, kar berem kaj ljudje pišejo ko se vračajo z dopusta bi bil presenečen koliko je takih ki jim dol vii za testiranje pri vrnitvi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Do PCR mal težje prideš kot do hitrega pa še zlagat se boš moral če prideš z dopusta da tam nisi bil. Verjemi, kar berem kaj ljudje pišejo ko se vračajo z dopusta bi bil presenečen koliko je takih ki jim dol vii za testiranje pri vrnitvi.
Do PCR testa prideš preko osebnega zdravnika. Mogoče kak komplicira. Tisti, ki jih jaz poznam, vem, da ti testa ne bodo odrekli, če boš po telefonu rekel, da sumiš, da si bil v rizičnem stiku. Če pa to ne zadošča pa še, da te že par ur boli glava, pa še vohaš ne čisto prav.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Do PCR testa prideš preko osebnega zdravnika. Mogoče kak komplicira. Tisti, ki jih jaz poznam, vem, da ti testa ne bodo odrekli, če boš po telefonu rekel, da sumiš, da si bil v rizičnem stiku. Če pa to ne zadošča pa še, da te že par ur boli glava, pa še vohaš ne čisto prav.

Ja ampak to moraš narediti takoj ali pa biti prej doma v karanteni. Ne pa da okrog hodiš potem pa se problemi začnejo. ko te vprašajo kje bi se okužil je pa odgovor ne vem (seveda da je bil na dopustu v afriki brez testa pa ne pove).
Ampak to je tudi krivda vlade. Pri nas lahko iz tujine samo s hitrim testom pa še to nobenega nadzora na meji. Pri večini EU držav se tega ne da. Ampak saj vemo, če damo kontrolo na mejo ptem smo že v fašizmu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Sej lani je tudi zdravnik z zimskih počitnic prinesel covid v slovenijo in smo uradno začeli z epidemijo in zaprtjem cele države. Če je južnoafriški sev tole potem smo do konca maja gotovi oz. gotofi ...


Dohtarji vedo, da je to samo nova gripica, celotna kriza pa je politična kriza in ne zdravstvena. Pač se obnašajo, kot vsako leto, ko je influenza prisotna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113

A bejž no bejž, to jim je šele sedaj jasno? Ali je bilo že takrat, ko so postavili mlade v kot in jih nabrcali in jim dali jasno vedet: niste pomembni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

A bejž no bejž, to jim je šele sedaj jasno? Ali je bilo že takrat, ko so postavili mlade v kot in jih nabrcali in jim dali jasno vedet: niste pomembni.

Seveda starcem na vladi mladi niso pomembni. Še več, ogrožajo jih, tako da... :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Prepovedal so ti vožnjo zvečer ker vedo da ko se ga nažges pijan prehitro voziš.
Pa da ne bi kakšne neumnosti naredil...


Bo dovolj ?




Carsko...še kar pesimistična in represivna retorika...

hrvati pa medtem, da bodo marca odprli kafiče.
Je prišel Befehl, in ne bodo še tako kmalu.