Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Saj ni odpuščena ker ni upoštevala PCT pogojev ampak, ker ni upoštevala navodil delodajalca. To smo pa že spomladi dobili okrožnico o teh zadevah, kaki so postopki in po kakih korakih gre to. Ni blo to tak v pondelek pride netestirana na šht v torek pa odpoved.
In verjemi, da je bila večkrat opozorjena in na pogovorih. Pa je verjetno mahala s 5cm debelim kupov papirjev (dokazov) kak virus ne obstaja in o teh zarotah namesto, da bi poslušala kaj ji stara govori.
Ona se je pač po svoji odločla, da bo raje poslušala Troho kot celi faking jeben svet. Ker ona ma prav vsi ostali so pa proti njej. Pač definicija sončka.
Zaj je pa zgleda prvič v živleju soočena s posledicami ki sledijo takim dejanjem.
Jebat ga če si nor si nor.

Eni junaki so v tej svoji norosti tolko pametni, da ostanejo nori samo na forumu, eni razširijo na FB eni pa pač 100% časa in povsod.

Vcasih smo rekli, da se gres kregat z belim kruhom al s tistim, ki ti beli kruh reze....nekaj takega.
Tetica si je sama kriva, jaz to vidim tako, da pac delodajalec predpise neke zascitne ukrepe podobno kot v kaki proizvodnji. Tam ti recejo, posebni cevlji, pa celada, rokavice, tukaj pac testiranje, zato da vemo, da si na x dan zdrav in ne bos koga okuzil.
Ce se tega ne drzis, pac moras iti. Povsod je tako, samo eni pac nocejo razumeti :(
Mi je pa mimo zadnje case s temi karantenami v solah. Rizicni stik, pa cel razred ali vec le-teh v karanteno. In pol jim nic ni pa so doma na pouku na daljavo, popoldan zaprti, ker ven ne smejo zaradi karantene. Veliko raje bi vedel, da imajo pouk na daljavo, ker pol so vsaj popoldan imeli za sebe in so lahko sli ven. Moja ima v tem mesecu sedaj ze drugic karanteno. Vmes samo 1 teden pouka v soli :(
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vcasih smo rekli, da se gres kregat z belim kruhom al s tistim, ki ti beli kruh reze....nekaj takega.
Tetica si je sama kriva, jaz to vidim tako, da pac delodajalec predpise neke zascitne ukrepe podobno kot v kaki proizvodnji. Tam ti recejo, posebni cevlji, pa celada, rokavice, tukaj pac testiranje, zato da vemo, da si na x dan zdrav in ne bos koga okuzil.
Ce se tega ne drzis, pac moras iti. Povsod je tako, samo eni pac nocejo razumeti :(
Mi je pa mimo zadnje case s temi karantenami v solah. Rizicni stik, pa cel razred ali vec le-teh v karanteno. In pol jim nic ni pa so doma na pouku na daljavo, popoldan zaprti, ker ven ne smejo zaradi karantene. Veliko raje bi vedel, da imajo pouk na daljavo, ker pol so vsaj popoldan imeli za sebe in so lahko sli ven. Moja ima v tem mesecu sedaj ze drugic karanteno. Vmes samo 1 teden pouka v soli :(
Tista učiteljica in otroci so si čisto na istem. Če podpiraš da zdrava nepreverjena učiteljica ne sme biti v šoli, potem podpiraj še to da zdravi in nepreverjeni otroci, ne smejo bit v šoli. Razlika je samo ta, da so otroci potrjeno bili v rizičnem stiku, za učiteljico se pa ne ve, ali je bila ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Tista učiteljica in otroci so si čisto na istem. Če podpiraš da zdrava nepreverjena učiteljica ne sme biti v šoli, potem podpiraj še to da zdravi in nepreverjeni otroci, ne smejo bit v šoli. Razlika je samo ta, da so otroci potrjeno bili v rizičnem stiku, za učiteljico se pa ne ve, ali je bila ali ne.
Ja sam od izobrazene odrasle osebe - bi pricakoval, da spostuje ukrepe.. otrok v 3r pa naredi tko kot mu recejo..
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ja sam od izobrazene odrasle osebe - bi pricakoval, da spostuje ukrepe.. otrok v 3r pa naredi tko kot mu recejo..
Tudi od vlade bi pričakoval, da spoštuje zakone in ustavo, pa se kot vidimo to ne dogaja. Koliko vladnih odlokov se je izkazalo za neustavne ???

Spomni se tiste nastnice, ki so jo na vranskem policaji uklenili, ker ni nosila masle na avtobusu. Še minister sam si je vzel čas, da je pohvalil policaje, pa njo okaral, grozil,... na koncu se je pa izkazalo, da je cila vlada tista, ki je kršila zakon/ustavo in ne najstnica - ki je bila na koncu vsega oproščena.

In je še toliko slabše glede vlade, ker povsem namerno krši zakone in ustavo. Krek je sam povedal, da za uvedbo pct pogojev nimajo zakonske podlage - ter da bodo to porihtali jeseni. In do sedaj še niso.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Kaj je delodajalec uporabil neustavna navodila? Vir? Dokaz? Karkoli? Zgolj domneva, da gre morda za neustavnost, pač ni dovolj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Res je, ampak samo povem, ker od luke je bilo brati kot da si lahko delodajalec zmisli kar zeli, a to ni res. Mogoce je samo povrsno napisal.
Ce pa je pct neustaven, pa lahko presodi samo US, ne hojc, jj, poki, ravnatelj ali uciteljica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Če z delodajalcev ciljaš na šolo potem to ni zraslo na njihovemu zelniku ampak gre za navodila od višje gor, citiram:

"Zadnja stopnja delovnopravnega postopka je bila izpeljana ta teden. Postopek se je končal z vročitvijo odpovedi zaradi kršenja pogodbenih in drugih obveznosti delovnega razmerja. Razlog je neizpolnjevanje PCT-pogoja in uporabe maske v zaprtem prostoru," je za Večer pojasnila ravnateljica šole Katja Pregl. V zagovoru naj bi se učiteljica sicer sklicevala na neustavnost odloka. Pritožbeni rok sicer še teče. Mestna občina Maribor in ministrstvo za izobraževanje vodstvo šole podpirajo. Iz okrožnice ministrstva za izobraževanje namreč izhaja, da neupravičena odklonitev testiranja pomeni kršitev obveznosti iz delovnega razmerja in delodajalec lahko v skrajnem primeru kršilca tudi odpusti. Na OŠ Franca Rozmana - Staneta so tako sledili predvidenim postopkom. Vodstvo šole je učiteljico dvakrat pozvalo, naj se udeleži testiranja, pa se ga ni, zato ji je bila izrečena prepoved opravljanja dela zaradi nespoštovanja odloka.
Konec citata, vir
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Ne, samo pravim da v tem trenutku ne more nihce zagotovo trdit, da je PCT ustaven in bodo morali zelo pazit pri odpuscanju/kaznovanju.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Tu je pa ena vrzel ja, ki jo vlada lepo izkorisca. To ne bi smelo biti dopustno ker daje prakticno neomejena pooblastila vladi mimo pojma “pravna drzava”.
Se ne strinjas?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Seveda, saj Janša & co to dobro vejo, vedo pa tudi da jim gre ustavno sodišče na roko in lahko zavlačujejo sodbe poljubno dolgo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Glej darjan - Ti si trdil, da delodajalec ne sme upoštevati (domnevno) neustavnih navodil, jaz pa sem ti dokazal, da delodajalec (t.j.šola) upošteva navodila s strani države, ki pa jih je zaenkrat potrebno spoštovati ne glede na domneve, to je vse. Kar se tiče postopka torej vse štima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Ni, pa je zato ker ne bi bil ustaven, ampak ker nimajo jajc.
Matey, sledit generalom v pokolu je tudi OK, saj si samo vojak ne? Ta izgovor, sledim samo navodilom nadrejenih, je zelo nevarno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Daj ne bluzi no. Ne sledijo navodilom nadrejenih ampak upoštevajo pravila igre. Tebi se to očitno zdi enako ampak ni.