Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ja vse za sončke in njihove starše. Si predstavljaš kakšne travme bodo imeli čez 5 10 let ker niso morali v šolo in so drajsali na daljavo.
Ali pa jih bo kdo vprašal kje je južna imerika oni pa bodo gledali in se jokali ker tega niso jemali pri pouku. Tako da podaljšat pouk oz. prej začet.
Ker nekak se mi zdi da se bo jeseni ponovilo in seveda bo kup hude krvi že zato ker nebodo morali na morje ker bo mami in oči dobala samo eno dozo AZ.
Če smo v epidemiji smo vsi ne ...
Ti si imela polno možnost izobraževanja, pa si jo očitno zelo slabo izkoristila.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Prej mu ven seka manko počitnic. In da ni bil nikoli sonček, ker mu nikakor ne rata brez omembe sončkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nazadnje sem slišal o nekem sestanku med ravnatelji in stroko.
Mal se še usklajujejo. Sicer se je vmes virus naveličal čakat, ampak saj bo. Razen če ne bo.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Še mal se uskladijo, pa bo že konc šolskega leta. Ni paličk v nosovih sončkov - problem rešen za starše. Ni slabega PR-a - problem rešen za politiko. Win-win. Testi so pa že nabavljeni in dobavitelj je zaslužil. Win-win-win.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
In zdej je treba teste spravt v promet, Bitenc se je le navadu na vrste pred njegovim ZD... Winwinwin
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ja mi smo meli vse perajt. Okrožnica, da se naslednji tedn začne. Na šoli vse organizirano, kje, kaj, kako,itd. Potem pa niti besede več o tem.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113

V Sloveniji so na enakem preizkusu znanja dosežki letošnjih učencev 4. razreda za 19,4 odstotka nižji od dosežkov učencev 4. razreda pred epidemijo. Iz pogovorov z učitelji pa smo ugotovili, da so ocene še vedno zelo primerljive z ocenami pred epidemijo in ne odražajo resničnega stanja.

»Razredni učitelji v obalnih šolah ugotavljajo, da je epidemija pustila opazne posledice pri vedenju otrok. Otroci so bili vrnitve v šolo veseli, so pa zelo razdražljivi in veliko bolj individualisti ter iščejo manj stikov s sošolci.«

Kako se mi zajebavamo s prihodnostjo, pa to je prav neverjetno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Od povsod je slišat, do so otroci - na žalost - nasankali.
Zanimivo, zgodilo se je v času, ko so bili doma, s starši
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ja saj to logično. Starši so delali, ponekod še več, kot v službi. Poleg tega pa ni vsak starš sposoben kvalitetnega pedagoškega dela, to kar so pa imela deca preko zooma pa je bilo vredno pol litra...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113





Kako se mi zajebavamo s prihodnostjo, pa to je prav neverjetno.

Otroc so bili doma, s starši. Zdaj če je ta takšen da se mu neda ukvarjat z otrokom je sam kriv. Spet če maš otroke za sončke in snowflake jim ni pomoči.
Vprašaš se lahko samo kako so preživeli vv2 ali 10 let po njej ko ni bilo ničesar. Kaj hočem povedat,da jih je večina razvanjenih in nepripravljenih na življenje.TO je problem ne pa bit doma par mesecev.
Starši delajo invalide iz svojih otrok ne šola. Čeprav se sedaj prenaša na šolo in učitelje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Otroc so bili doma, s starši. Zdaj če je ta takšen da se mu neda ukvarjat z otrokom je sam kriv. Spet če maš otroke za sončke in snowflake jim ni pomoči.
Vprašaš se lahko samo kako so preživeli vv2 ali 10 let po njej ko ni bilo ničesar. Kaj hočem povedat,da jih je večina razvanjenih in nepripravljenih na življenje.TO je problem ne pa bit doma par mesecev.
Starši delajo invalide iz svojih otrok ne šola. Čeprav se sedaj prenaša na šolo in učitelje.
Lahko to gledaš kakorkoli hočeš, vališ krivdo 100% na starše itd.. Statistika ti pač pove, da je očitno pred epidemijo šola bila koristna za otroke - vsaj glede športanja in učenja. In tega zdaj ni več.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
ogromno staršev je delalo od doma in so morali biti dosegljivi od 8. do 15. ure ali dlje. Še vedno si eni predstavljate delo od doma, da pač tu in tam malo pogledaš maile in to je to, verjetno v JU.
V ostalih firmah, pa se še je več delalo, kot v pisarnah Pa razni sestanki na daljavo ipd., in takšen starš e more še istočasno biti zraven pouka in nadzorovat, kako je otrok prisoten.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Saj to nima veze, starši gor al dol, deca so nazadovali več doma, kot če bi hodili normalno v šolo.

Upam da bo to jasno odločevalce jeseni, vseeno je verjetno bolje, da nekaj rizičnih pristane v bolnici, kot pa če še eno leto zafurajo deco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85