Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.434
4.535
113
Šola na daljavo deluje. Vse zmenjeno za današnjo Zoom seanso otrok, katere naloge bodo reševali in kaj bodo zagovarjali (spraševanje). Prileti zvečer mail, da jutri vse odpade in imajo otroci športni dan. Naj gredo ven na sneg s starši in se lepo imajo, poslikajo in dokaz o opravljenem športnem dnevu pošljejo nazaj učitelju.

Šola na daljavo deluje. V celem mesecu šolanja na daljavo so vzeli za mogoče 3 dni snovi.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.022
567
113
ja res je.
tamali 3 razred danes sportni dan. pa odkar je sola na daljavo je imel kulturni dan, naravoslovni dan in tehnicni dan.
ena sola v velenju je cela sola imela danes sportni dan.
snovi skoraj nic ne jemljejo naprej ima pa naceloma vsak dan 1h videokonferenco pa mal berejo pa preglejujejo naloge od prejšnjega dne.

sola na daljavo je kr nekaj.
izpad znanja je oz. bo zelo zelo velik.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Nekatere otroke je pač treba nabrcat ven iz stanovanj in od ekranov. In jih samo tako da jim predpišeš športni dan. Športni dan je ta teden imela celo glasbena šola. Pri vsakem inštrumentu posebej.

Sicer, kot sem že nazadnje pisal, otroku in staršem, ki jim je treba ukazat naj gredo ven, ni pomoči in jim tudi športni dan ne pomaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Nekatere otroke je pač treba nabrcat ven iz stanovanj in od ekranov. In jih samo tako da jim predpišeš športni dan. Športni dan je ta teden imela celo glasbena šola. Pri vsakem inštrumentu posebej.

Sicer, kot sem že nazadnje pisal, otroku in staršem, ki jim je treba ukazat naj gredo ven, ni pomoči in jim tudi športni dan ne pomaga.
Ti se hecas? Namesto obdelati snov po razporedu bodo imeli en kup "sportnih" dni? Starsi naj pa jemljejo dopust (za tiste otroke, ki so sicer sami doma)?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Se hecaš ti da res nisi razumel niti besede? Nič nisem pisal o obdelavi snovi, ampak razlog zakaj so vsi, tudi šole, ki športa sploh nimajo na predmetniku ta teden navalili na športne dneve ko svinje na buče in to z danes na jutri. Ker je zunaj sneg.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ali ti ne razumes? Sneg je tudi se celi vikend. Kaj pa vsi ostali "sportni" dnevi? Od kdaj se je pa sportni dan dal na razpored en vecer prej?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Sem ti napisal, da ta teden zato, ker je sneg, sicer pa zato, ker je na programu. Pa nehaj se prepirat z mano, ker si jih nisem jaz izmislil in se meni zdijo še bolj brezvezni kot tebi. Kdor hoče ven, bo šel tudi brez predpisanega športnega dne.

O škodi ne bom, ker gremo lahko novo lajno na 100 straneh in spet ugotovimo, da so ne samo med šolami, ampak tudi med razredi in oddelki nepredstavljive razlike.
Če je šestletnik zaradi tega izpustil angleščino je zgodba malo drugačna kot če je maturant 5 ur pouka.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
tamali 3 razred danes sportni dan. pa odkar je sola na daljavo je imel kulturni dan, naravoslovni dan in tehnicni dan.
Kaj je bolje, da zgubljajo potem "dragocen" čas, ko pridejo nazaj z nekimi dnevi, al da zaj vse potrebne izvedejo na daljavo?
Vsi bojo probali čimveč tega zdaj naredit.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
Glej čisto preprosto je ni siljenje skozi zid. Tudi z OPB in ostalimi "nebodiga treba urami".
Pouk se še vedno izvaja v enakem obsegu, samo od doma. Torej morejo tudi učitelji vse ure opravit.
In če bi se delalo drugače z majn obsega ne bi bilo v skladu z zakonom. Pa čevprav vsak ve, da je bedarija. Kaj misliš, da učitlci za OPB se ne zdi bolano neke dejavnosti sestavlat.
Tu so šole krive točno 0%.

Romzi Saj tradicionalni SLO zajtrk je bil na daljavo :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Govorimo o "šoli", mislimo pa na "šolstvo".
Jasno pa je, da morajo(te) delat tisto kar rečejo šefi in zakonodaja.
Vrh šolstva je ministrstvo (se pravi tudi vlada), tukaj se pa zaplete. IMHO bi učitelje iz OPB raje uporabili za pomoč učiteljem v prvih bojnih linijah, nobenega dvoma ni da bi jim pomoč prišla krvavo prav.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.022
567
113
zakaj bi pa mogli met, ko pridejo nazaj te dneve. lepo se črtajo iz šolske obveznosti. če lahko vse odloke napišejo pa niso v zakonu, lahko tudi to.

spomladi isto. šola od doma, nove snovi niso jemali, ko so prišli nazaj v šolo so pa od 3tednov bli 2 tedna na raznih dnevih pa ne vem kaj še vse en teden so pa utrjevali (lansko) snov. dejansko niso nardili skoraj nič. brezveze so pol šli v šolo 1.6.

skenslat je treba ure ala LUM, GUM, ŠPO, te ki za večino nimajo neke vrednosti, treba je posvečati večjo pozornost MAT, SLJ, ANG, SPO, GEO.... teh predmetov, katere boš potreboval za nadaljne šolanje.

ja SLO zajtrk je bil ena taka cvetka. Otroci naj jedo to pa to, če pa ker ne je pa naj si kaj drugega vzame :) to so bla navodila, pa jedli so preko videokonference.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.022
567
113
no al pa to. ne pa da recimo za MAT porabi 2 šolski uri za nardit, za GUM ali LUM pa par navadnih ur.

s tem, da spomladi si je učiteljica za ANG tedensko sproti zmišljevala kaj še dodatno morajo naredit, tak, da sem jaz popizdu in ji napisal mejl (ker osebno nisem mogel do nje). npr. naredi PPT prezentacijo živali brez besedila(z odebeljenimi črkami), tamala se potrudi, naredi, pošlje na rok, čez dva dni pa zavrnitev in vprašanje kje je besedilo? z ženo sma sam debelo gledala.

Treba bi bilo točno določit katero snov, koliko in kaj. ne pa vsak po svoje.