Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Vlada bo zaradi grožnje, ki jo predstavljajo nove različice SARS-CoV-2


Druga večja sprememba je glede predčasne prekinitve karantene ob vstopu v Slovenijo. V to so ob vstopu v državo namreč napoteni vsi, ki ne predložijo negativnega izvida na SARS-CoV-2, niso preboleli covida-19 ali niso bili cepljeni. Po novem je tovrstno karanteno s testiranjem na novi koronavirus možno prekiniti šele peti dan. Do sedaj je veljalo, da si jo lahko ob testiranju prekinil naslednji dan.

Torej ZARADI GROŽNJE sevov, ne da bi nam šlo dejansko na slabše. Samo tko, ker sevov ne bo konca in jih bo vedno več.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113
Ampak to je kazen za nas vikendaše, oniki pridejo iz Zanzibarja in Nigerije preko Dunaja pa nič ali kaj?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ampak to je kazen za nas vikendaše, oniki pridejo iz Zanzibarja in Nigerije preko Dunaja pa nič ali kaj?
Qua je s tabo? Isto rabijo vse enako kot vi. Test, potrdilo o prebolelosti ali potrdilo o cepljenju, le da boš ti še vedno izjema z do 7 dni starim testom - naj te spomnim, še en mesec nazaj smo smučarji rabili test star do 24 ur!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Qua je s tabo? Isto rabijo vse enako kot vi. Test, potrdilo o prebolelosti ali potrdilo o cepljenju, le da boš ti še vedno izjema z do 7 dni starim testom - naj te spomnim, še en mesec nazaj smo smučarji rabili test star do 24 ur!!!
Če ni policistov na notranjih Schengenskih mejah, je to čist vseeno. To je očitno nagajanje tistim, ki prehajajo Hrvaško mejo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
A tej dobri sosedje ponziči pa v zahvalo samo pošljejo sliko veje, da bi jo mal razžagali pa ne. Svoh srce al kaj?
Zdravila pa gredo lahko čisto lepo po pošti.
Ovce na travi pred hišo. Joj groza.

kr neki...
Ovce na travi pred hišo..... Ne bo mogel utrujat, da mora iti prek travo kosit.
Tako ostane v uporabi verzija z vejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113
Qua je s tabo? Isto rabijo vse enako kot vi. Test, potrdilo o prebolelosti ali potrdilo o cepljenju, le da boš ti še vedno izjema z do 7 dni starim testom - naj te spomnim, še en mesec nazaj smo smučarji rabili test star do 24 ur!!!

Malo sem se nerodno izrazil. Mislim kazen v tem smislu, da si lahko vseeno šel mirno na barko v marino, se vrnil in naslednji dan šel pri nas na zatonj HAT test. Če si se malo organiziral nisi niti zamudil v ponedeljek v službo. Zdaj pa se moraš gužvat in plačevat teste pri Hrvatih. Je smiselno? Po mojem ni. Zanzibarci in lovci na antilope so se pa tako ali tako testirali na letališčih, koliko je meni znano (vkalkulirano v ceno dopusta). Tako se za njih ne sprmeni nič, nahebemo pa mi vikendaši, ki trenutno niti ne hodimo trajbat luksuza, se drenjat med črnce ali tako in drugaše izpostavljat okužbi.
Hkrati pa se sprašujem kako jim je uspelo kljub testiranju privlečt afriški sev v državo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ampak to je kazen za nas vikendaše, oniki pridejo iz Zanzibarja in Nigerije preko Dunaja pa nič ali kaj?
Če sem vseskozi govoril, da bi morala vlada že poleti omejit prehajanja mej, da omejili vnos virusa, bi potem moram pa sedaj ta ukrep pozdraviti.
Bolje to, kot pa potem zapiranje v občine, lockdowni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Če sem vseskozi govoril, da bi morala vlada že poleti omejit prehajanja mej, da omejili vnos virusa, bi potem moram pa sedaj ta ukrep pozdraviti.
Bolje to, kot pa potem zapiranje v občine, lockdowni.
Ampak sevi ne bodo nikamor odšli. Sevi so dejstvo. Pomeni to, da bomo tako živeli od zdaj naprej? Zaprti s Hrvaško mejo (ne z notranjimi Schengenskimi, da ne bo pomote, ker tam ni nadzora)?
Se ti ne zdi, da je to Hojsovo nagajanje hrvatom, ker njegove mamice niso spustili čez mejo?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ampak sevi ne bodo nikamor odšli. Sevi so dejstvo. Pomeni to, da bomo tako živeli od zdaj naprej? Zaprti s Hrvaško mejo (ne z notranjimi Schengenskimi, da ne bo pomote, ker tam ni nadzora)?
Se ti ne zdi, da je to Hojsovo nagajanje hrvatom, ker njegove mamice niso spustili čez mejo?
Hojs ne nagaja samo hrvatom, ampak predvsem nam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo sem se nerodno izrazil. Mislim kazen v tem smislu, da si lahko vseeno šel mirno na barko v marino, se vrnil in naslednji dan šel pri nas na zatonj HAT test. Če si se malo organiziral nisi niti zamudil v ponedeljek v službo. Zdaj pa se moraš gužvat in plačevat teste pri Hrvatih. Je smiselno? Po mojem ni. Zanzibarci in lovci na antilope so se pa tako ali tako testirali na letališčih, koliko je meni znano (vkalkulirano v ceno dopusta). Tako se za njih ne sprmeni nič, nahebemo pa mi vikendaši, ki trenutno niti ne hodimo trajbat luksuza, se drenjat med črnce ali tako in drugaše izpostavljat okužbi.
Hkrati pa se sprašujem kako jim je uspelo kljub testiranju privlečt afriški sev v državo.
Še enkrat upravičene izjeme - vikendaši imate 7 dnevni test.