Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

19. jul 2007
2.820
1.536
113
Če sta dejansko za porast včeraj kriva samostan in psihiatrična bolnica potem bi moral biti danes bistveno manjši prirast (pod 15)
Bolj verjetno je, da virus kroži med populacijo (v znatni meri), ko pa pride do populacije, ki je bolj dovzetna za okužbo in se pokažejo konkretni simptomi, pa jih testirajo in potrdijo okužbo.
Iz dnevne številke je težko potrdiiti ali ovreči trende, po parih dnevih se pa bo videlo kje smo.

PS: Če se poskuša objektivno komentirat situacijo, tudi naši epidemiologi so par dni nazaj komentirali, da je načeloma vse pod kontrolo, da pa so ti posamični primeri rahlo zaskrbljujoči in da je potrebna previdonost, predvsem glede Balkana. Danes se vidi kakšno je stanje na Balkanu.
Zna biti precej podobno Ischlu, mladi, zdravi ljudje so se okužili in asimptomatsko raznesli virus po celi Evropi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Jaz se že cel teden fijakam po Dalmaciji. Turistov po kampih malo, maske se ne nosijo. Možnost okužbe pri takem dopustu je res minimalna, saj so stiki z ostalimi minimalni, edino wc, recepcija, tam pa se itak razkužiš. Je pa problem držat distanco do drugih na plaži, ker ni nobenega na plaži... :cool: Folk uživa pred svojimi kemperji in prikolicami, se gre ohladit v morje in nazaj.
Dons brez maske v trgovino no go, je včer opozarjala trgovka. Se Hrvati preveč bojijo, da bi jim mi mejo zaprli.
Se pa strinjam, daleč naokol tud kle v Istri nobenga, tuš mam v kamperju, za zobe prat tud, sekret tud, čeprav je res čist. Tud jutranji kofe si zdej kle skuham kle, ponavad sva jo z mojo vedno pičla v mesto. Se pazmo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
recnice itak ne bodo povedali, ker živijo od turizma, to je dejstvo.
za srbijo je zadnjič pisalo da so imeli 258 umrlih za covid19 , v resnici pa 634
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Zdaj do krka. Na bencinki vsi turisti brez mask, razen mene.
Zaposleni pa na bradi.
Kamp recepcija brez mask vsi.

Če si v hiški in ne boš Mel zaves na terasi, reci da ti nastimajo Al pa dajo kako drugo bajtio. Jaz sem dobil upgrade boljšo hisko. Sem bil pa zraven ceste, pa na jug direkt sonce.

Malo je revna ponudba v kampu kaj za pojest, kak sladoled dobit, drugače pa kul. Če si z otroci pazi na ježe, so sem pa ke tudi v plitvini.

No sej ne vem v ker mu kampu si.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Takole hiško si zrihti, če te skrbi
87870F5F-8E5F-4E88-BF38-B828E0183940.jpeg


Drugače pa so odvisno od trgovine, v lidlu bolj bogo z maskami v Konzumu vse trgovke. Od kupcev pa po moje sam slovenci in mogoče par hrvatov maske. Večina brez.
 
  • Ljubezen
Reactions: ynos

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Andy, čez 14 dni bo Pag v karanteni... butli bodo Zrče odprli. Vedel sem da so kreteni, da pa so taki, si nisem mislil. Sami si bodo novo žarišče naredli. Jaz sem avgusta planiral dopust, pa bom zgleda lahko doma samo travo kosil.
Na enem jeben teniškem turnirju so imeli izbruh, oni pa Zrče odprejo. Kolko moraš to bit fooknjen...
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
792
93
Ne samo fuknjen, predvsem požrešen. Počakaj, da še Angleži priletijo dol... lp
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Hrvati ne bodo nič zapirali ali pa se obnašali preventivno.
Njih bodo drugi zaprli z obveznimi dvotedenskimi karantenami ob povratku. Ta prvi bodo verjetno kaki Avstrijci, ki bodo na šit listo, za dobro mero, dodali še Slovenijo. Potem bo pa sprenevedanja in neskončnega veselja konec.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Andy, čez 14 dni bo Pag v karanteni... butli bodo Zrče odprli. Vedel sem da so kreteni, da pa so taki, si nisem mislil. Sami si bodo novo žarišče naredli. Jaz sem avgusta planiral dopust, pa bom zgleda lahko doma samo travo kosil.
Na enem jeben teniškem turnirju so imeli izbruh, oni pa Zrče odprejo. Kolko moraš to bit fooknjen...
Tiste Zrče itak polnijo žepe parim posameznikom, ostali ga bolj ko je nadrsajo zarad tega. Tud jest mam avgusta glavnega planiranga. Če bo šlo tko naprej bomo šli očitno na popotovanje po Sloveniji.