Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Je pa zgleda hrvate malo zaskrbelo. 3/4 jih nosi maske v trgovinah, čeprav so sele od jutri obvezne. Prej cel mesec enega nisi videl
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.400
9.361
113
Še enkrat te vprašam.... Kaj pa Nemčija? Italija? Ta hip sem ravno iz trgovine. Maske gor, sekreti tako čisti, da bi lohk jedu z njih, okol mene vsaj 100m nobenga. Za vikend v Bohinju, Nemcev in Italianov ko toče, mask noben, sekreti za kozlat, sploh nisem šel not. Sam ti vidiš sam Hrvaško.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Jaz bi uvedel obvezno 14 dnevno karanteno za vsakega, ki se vrača iz tujine in (tako kot Slovaki in Čehi) zahteval od vsakega tujca največ 3 dni staro potrdilo o neokuženosti, če želi vstopiti v Slovenijo (pa tudi, če samo prečka državo). Znotraj države pa brez omejitev. Ampak ja... politika s trenutnimi ukrepi (maske v zaprtih prostorih) ne bo dosegla ničesar, če so pa praktično vsi primeri okužb prišli iz tujine. Mej ne bi zapiral... kdor sprejme prej napisane pogoje, lahko mirno potuje, kamorkoli želi.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Jaz bi uvedel obvezno 14 dnevno karanteno za vsakega, ki se vrača iz tujine in (tako kot Slovaki in Čehi) zahteval od vsakega tujca največ 3 dni staro potrdilo o neokuženosti, če želi vstopiti v Slovenijo (pa tudi, če samo prečka državo). Znotraj države pa brez omejitev. Ampak ja... politika s trenutnimi ukrepi (maske v zaprtih prostorih) ne bo dosegla ničesar, če so pa praktično vsi primeri okužb prišli iz tujine. Mej ne bi zapiral... kdor sprejme prej napisane pogoje, lahko mirno potuje, kamorkoli želi.
Kj pa turizem? Prihodki od turizma, ravno zato skoraj nobena država ne stori tega ker bi bila ogromna financna luknja. Poleg tega pac ne moremo še par let živeti skriti pod kamnom. Jaz rečem enotna pravila za maske razkuzila po celi evropi in izvajati nadzor nad izvajanjen teh ukrepov.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kj pa turizem? Prihodki od turizma, ravno zato skoraj nobena država ne stori tega ker bi bila ogromna financna luknja. Poleg tega pac ne moremo še par let živeti skriti pod kamnom. Jaz rečem enotna pravila za maske razkuzila po celi evropi in izvajati nadzor nad izvajanjen teh ukrepov.
Septembra bo pa spet jok in se bo kazalo s prsti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
Kj pa turizem? Prihodki od turizma, ravno zato skoraj nobena država ne stori tega ker bi bila ogromna financna luknja. Poleg tega pac ne moremo še par let živeti skriti pod kamnom. Jaz rečem enotna pravila za maske razkuzila po celi evropi in izvajati nadzor nad izvajanjen teh ukrepov.
Kakšna je izguba zaradi 1 turista manj.
Kakšna je izguba zaradi 1 delavca manj. Slovenca!
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Ja itak da bo, pomoje okoli novega leta. In kaj naj naredimo? Pazit se in probat cim bolj normalno zivet
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Kj pa turizem? Prihodki od turizma, ravno zato skoraj nobena država ne stori tega ker bi bila ogromna financna luknja. Poleg tega pac ne moremo še par let živeti skriti pod kamnom. Jaz rečem enotna pravila za maske razkuzila po celi evropi in izvajati nadzor nad izvajanjen teh ukrepov.
Turizem je že pod trenutnimi ukrepi obsojen na propad. Maske v hotelih, zaprti bazeni, itd. Take pogoje dopusta je pripravljen sprejeti le delček ljudi. Sem se včeraj peljal mimo enega kampa, ki je vsako leto nabito poln... letos je tam ena sama prikolica. Če bi pa lahko znotraj države nudil storitve brez omejitev, bi lahko prišli tudi tujci (s potrdilom o neokuženosti) in tudi več Slovencev bi koristilo bone. Kaj bo pa s turizmom v tujini me pa po pravici povedano ne zanima. Ukrepi bi pa veljali, dokler se situacija ne umiri oz. dokler na trg ne pride cepivo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Turizem je že pod trenutnimi ukrepi obsojen na propad. Maske v hotelih, zaprti bazeni, itd. Take pogoje dopusta je pripravljen sprejeti le delček ljudi. Sem se včeraj peljal mimo enega kampa, ki je vsako leto nabito poln... letos je tam ena sama prikolica. Če bi pa lahko znotraj države nudil storitve brez omejitev, bi lahko prišli tudi tujci (s potrdilom o neokuženosti) in tudi več Slovencev bi koristilo bone. Kaj bo pa s turizmom v tujini me pa po pravici povedano ne zanima. Ukrepi bi pa veljali, dokler se situacija ne umiri oz. dokler na trg ne pride cepivo.

Kaj pa import/export? Da crknemo med svojimi 4 stenami?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
pa kaj ima import/export veze, šoferji po večini ne hodijo po lokalnih trgovinah, poštah, ampak pripelje do stranke in nato zapusti Slo.
27000 Slovencev v hrvaško v enem dnevu , tile se pa ob povratku gibajo lokalno.
ampak naša SUPER vlada bo prej kot zaprla hrvaško mejo-uvedla karanteno, omejila gibanje na občine, ker si ne upajo hrvatom odvzet dobička, ki ga doli pičijo naši luksuzni turisti
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi