Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
EU planira dati zelen certifikat tudi tistim, ki bodo imeli negativen hitri test: "The Digital Green Certificate will cover three types of certificates –vaccination certificates, test certificates (NAAT/RT-PCR test or a rapid antigen test), and certificates for persons who have recovered from COVID-19. "

https://www.avtokampi.si/novice/digitalni-zeleni-certifikat
Aplikacija bi morala vsebovati tudi zemljevid lokacij za testiranje, recimo nekako tako, kot za polnilne postaje ali crpalke za avte.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Cepljenje bo slejkoprej črtano, enako kot potrdilo o prebolevnosti. Že danes se ve da AZ cepivo ni učinkovito proti južnoafriškemu sevu, ostala pa izkazujejo nizko učinkovitost (enako je za prebolevnost). Tako da ostali bodo samo PCR testi.
Dohtar iz namibije pravi, da tudi dvakratno cepljenje s pfizerjem ne ustavi južnoafriškega seva.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Če je lažnjivo pozitiven, greš takoj na PCR in to zastonjski. ;)

Kako pa veš da je LAŽNIVO pozitiven, preden greš na PCR test?

Sicer pa ni point v tem, dejstvo je da so HAT precej manj zanesljivi. Ampak naš forumski epidemiolog jih je oklical za "lažnive" - z njihovo pomočjo nas baje Janša drži pod kontrolo (smo ena v celi seriji zgrešenih trditev / napovedi). Je pa zanimivo da za prehod meje so pa takoj dobrodošli, tudi če so "lažnivi".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kako pa veš da je LAŽNIVO pozitiven, preden greš na PCR test?

Sicer pa ni point v tem, dejstvo je da so HAT precej manj zanesljivi. Ampak naš forumski epidemiolog jih je oklical za "lažnive" - z njihovo pomočjo nas baje Janša drži pod kontrolo (smo ena v celi seriji zgrešenih trditev / napovedi). Je pa zanimivo da za prehod meje so pa takoj dobrodošli, tudi če so "lažnivi".
Ja kaj. Sej se je izkazalo, da je 1/3 hitrih testov pozitivno lažnivih in smo imeli posledično prenapihnjene številke. Torej sem imel prav. Zato pa gredo vsi pozitivni na hitrih testih še na zastonj PCR test.

Ne vem kaj ima pa to veze s prehodom meje?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
ti sam glej da maš za 3 val prov pa bodo vsi ti tvoji ego tripi hitro pozabljeni. :zmaga: :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako pa veš da je LAŽNIVO pozitiven, preden greš na PCR test?

Sicer pa ni point v tem, dejstvo je da so HAT precej manj zanesljivi. Ampak naš forumski epidemiolog jih je oklical za "lažnive" - z njihovo pomočjo nas baje Janša drži pod kontrolo (smo ena v celi seriji zgrešenih trditev / napovedi). Je pa zanimivo da za prehod meje so pa takoj dobrodošli, tudi če so "lažnivi".
V tem trenutku se VSI POZITIVNI HAGT testi smatrajo kot lažno pozitivni, zato se pozitivnost potrjuje s PCR testi. ;)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Ja kaj. Sej se je izkazalo, da je 1/3 hitrih testov pozitivno lažnivih in smo imeli posledično prenapihnjene številke. Torej sem imel prav. Zato pa gredo vsi pozitivni na hitrih testih še na zastonj PCR test.

Ne vem kaj ima pa to veze s prehodom meje?

Ne, nisi imel prav. Ti si trdil da nas s HAT umetno držijo v epidemiji, pa si bil (dokaj) hitro demantiran, ker se je uvedlo obvezno potrjevanje HAT s PCR testi. Ti si trdil, da so HAT lažnivi testi, zakaj torej sedaj navijaš zanje pri prehodu meje? Zakaj ne stojiš za svojimi besedami in greš direktno na PCR test, ki ni lažniv?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je že dolgo jasno, ni pa zato celotna tehnologija hitrega testiranja lažniva. Pač ima veliko manjšo zanesljivost, ima pa zato druge prednosti.
Ne vem kaj hočeš dokazat s citiranjem mene? A sem kje trdil, da je tehnologija HAGT lažnjiva? Je pa fakt, da se trenutno zaradi nenatančnosti smatra vsak HAGT pri nas lažno pozitiven, dokler tega ne potrdijo s PCR.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Resno mislite da se bodo hrvatje odpovedali edinemu dohodku ki ga ima država ? Po 1 maju boste lahko vsi pripravljali vikendice za poletje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in sad

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Ne vem kaj hočeš dokazat s citiranjem mene? A sem kje trdil, da je tehnologija HAGT lažnjiva? Je pa fakt, da se trenutno zaradi nenatančnosti smatra vsak HAGT pri nas lažno pozitiven, dokler tega ne potrdijo s PCR.

Ampak negativen se pa tretira kot 100% negativen - in to je bistvo... če si na hitrem negativen, si dejansko zdrav (nisem še zasledil false negative primera, čeprav ne trdim, da ne obstoja)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
... če si na hitrem negativen, si dejansko zdrav (nisem še zasledil false negative primera, čeprav ne trdim, da ne obstoja)
Na začetku uvedbe hat testov so pa zatrjevali, da se kvečjemu lahko zgodi, da si false negativen, ne more pa se zgodit, da si false pozitiven.
Pa so jih šolniki potem postavili na laž.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen