Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Zdaj sem si malo bolj podrobno prebral okrog tega eu umotvora. Hitri testi niso nikjer omenjeni, samo pcr. Zdaj pa računaj... 4x pcr za familijo? Pa še po možnosti za nazaj ponoviš vajo? Pozabi. In s to politiko bi oni reševali eu turizem? To so kekci da ne moreš verjet. 2 leti nazaj si za ta denar dobil letalske karte če si imel srečo.
Kot sem rekel, na dopust bodo šli samo penziči, vsi ostali pa doma lavor party, ker bazeni bodo tak že maja razprodani
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Torej, če povzamemo zadnje indice kakšno bo stanje poletnega turizma...
A)bodi cepljen
B) negativen PCR test
C)potrdilo o prebolelosti

Glede na to, da tudi če bi se želel cepiti do poletja ne pridemo na vrsto, kar pomeni b opcija za vsak oddih čez mejo za družino strošek 4xPCR testranje? Ja super, res.
(C opcija odpade, se nas (še) ni lotil).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Torej, če povzamemo zadnje indice kakšno bo stanje poletnega turizma...
A)bodi cepljen
B) negativen PCR test
C)potrdilo o prebolelosti

Glede na to, da tudi če bi se želel cepiti do poletja ne pridemo na vrsto, kar pomeni b opcija za vsak oddih čez mejo za družino strošek 4xPCR testranje? Ja super, res.
(C opcija odpade, se nas (še) ni lotil).

Hrvati prebolelost upoštevajo samo 3 mesece zaenkrat, za ostale pa ne vem, če sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Cepljenje bo slejkoprej črtano, enako kot potrdilo o prebolevnosti. Že danes se ve da AZ cepivo ni učinkovito proti južnoafriškemu sevu, ostala pa izkazujejo nizko učinkovitost (enako je za prebolevnost). Tako da ostali bodo samo PCR testi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.490
5.666
113
Cepljenje bo slejkoprej črtano, enako kot potrdilo o prebolevnosti. Že danes se ve da AZ cepivo ni učinkovito proti južnoafriškemu sevu, ostala pa izkazujejo nizko učinkovitost (enako je za prebolevnost). Tako da ostali bodo samo PCR testi.
Potem pa dajmo še naprej na Zanzibar hodit in bognedaj da bi katerega pustili da gre na vikend (kamorkoli) pokosit travo. :bonk:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene pa zanima kako ste tiste dve, tri nesrečna leta hrvaške vojne preživeli, brez da se vam je vsak vikend vikend prikazal?
 
  • Haha
Reactions: sad

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Zdaj sem si malo bolj podrobno prebral okrog tega eu umotvora. Hitri testi niso nikjer omenjeni, samo pcr. Zdaj pa računaj... 4x pcr za familijo? Pa še po možnosti za nazaj ponoviš vajo? Pozabi. In s to politiko bi oni reševali eu turizem? To so kekci da ne moreš verjet. 2 leti nazaj si za ta denar dobil letalske karte če si imel srečo.
Kot sem rekel, na dopust bodo šli samo penziči, vsi ostali pa doma lavor party, ker bazeni bodo tak že maja razprodani

EU planira dati zelen certifikat tudi tistim, ki bodo imeli negativen hitri test: "The Digital Green Certificate will cover three types of certificates –vaccination certificates, test certificates (NAAT/RT-PCR test or a rapid antigen test), and certificates for persons who have recovered from COVID-19. "

https://www.avtokampi.si/novice/digitalni-zeleni-certifikat
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
Mene pa zanima kako ste tiste dve, tri nesrečna leta hrvaške vojne preživeli, brez da se vam je vsak vikend vikend prikazal?

kje si zdej najdu vojno 20 let nazaj?

a zdej je vojna al kaj?

in takrat so tile pajaci bili kok stari? 10, 15?

kaj qurc, jest nimam vikenda, pa me vseen vleče na morje.

upam, da se pogoji omilijo ali pa vsaj ti testi padejo na nek normalen strošek.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Mene pa zanima kako ste tiste dve, tri nesrečna leta hrvaške vojne preživeli, brez da se vam je vsak vikend vikend prikazal?
O čemu ti to govoriš? Mi smo normalno na morje hodil. Smo se pa pri pivki ustavili ker smo mislili da je nekaj z ležajem narobe ampak je tulilo samo zaradi kolesnic od tankov v asfaltu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
hja, sej bo tudi za domov potreben test - vsaj sedaj je - in kolikor tukaj berem je test na HR 700HRK.

ja, jambram, ker se mi res ne daje 300€ za ene fuknjene teste.