Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Lepi padec so imeli lani. Prvo so govorili o -50%, številke v tem članku pravijo precej več.
Kot smo vsi predvidevali, bomo preko mej lahko šli samo cepljeni. Eu si je izmislila te prepustnice. Vse super, ampak april je pred vrati, precepljenost pa se meri skoraj da v promilih.
Očitno bodo na dopust lahko šli samo penzionisti, ker da vsi ostali pridemo na vrsto do poletja? Ni teorije

Moram te korigirati.

Cepljeni + TUDI ostali, ki imajo svež negativen PCR test. Oziroma še to ne bo potrebno, boš pa zato moral v karanteno. Za upokojenca, ki gre na Hrvaško za mesec, ali mesec in pol, najbrž 10 dni karantene niti ni taka tragedija...V desetih dneh, če že slučajno prihajaš okužen, se simptomi vsekakor pokažejo.

Hrvatom se gre vsekakor NAJPREJ za evre, manj pa zato, da turisti ne bi prinesli virusa... Seveda, če njihove zdravstvene kapacitete julija in avgusta ne bodo preveč zasedene z njihovimi covid bolniki.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Moram te korigirati.

Cepljeni + TUDI ostali, ki imajo svež negativen PCR test. Oziroma še to ne bo potrebno, boš pa zato moral v karanteno. Za upokojenca, ki gre na Hrvaško za mesec, ali mesec in pol, najbrž 10 dni karantene niti ni taka tragedija...V desetih dneh, če že slučajno prihajaš okužen, se simptomi vsekakor pokažejo.

Hrvatom se gre vsekakor NAJPREJ za evre, manj pa zato, da turisti ne bi prinesli virusa... Seveda, če njihove zdravstvene kapacitete julija in avgusta ne bodo preveč zasedene z njihovimi covid bolniki.

Cepljeni NISO izjema in tudi 10 dni karantene JE IZJEMA. Po prehodu meje brez PCR testa je obvezen cim prejsnji PCR test na lastne stroske. 10 dnevna karantena je za njih huda izjema:

*All other passengers who, regardless of their citizenship, come to the Republic of Croatia from EU / EEA member states / regions, and which are currently not on the so-called green list of the European Centre for Disease Prevention and Control, must present a negative PCR test result for SARS-CoV-2 that is not older than 48 hours (counting from the time of taking the swab to arriving at the border crossing point) or have the PCR test for SARS-CoV-2 done immediately upon arrival in the Republic of Croatia (at their own expense), with the obligation of self-isolation until they receive a negative test result. In the case of impossibility of testing, a measure of self-isolation is determined for a period of ten (10) days.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Pac nas nocejo. Se za 12 ur te ne spustijo cez. Razen ce jim neses denar pa gres takoj nazaj.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Pac nas nocejo. Se za 12 ur te ne spustijo cez. Razen ce jim neses denar pa gres takoj nazaj.

Tole: nas nočejo, se bo prav kmalu spremenilo!

Povzetek:

Prema podacima TZ-a Kvarnera, na Opatijskoj rivijeri bit će otvoreno 29 hotela, na Krku 11, na cresko-lošinjskom području osam, na riječkom sedam, na Crikveničko-vinodolskoj rivijeri pet, na Rabu tri i u Gorskom kotaru sedam. Od kampova, na Krku će ih biti otvoreno osam, na Lošinju pet te na vinodolskoj rivijeri i Rabu po tri.

https://www.novilist.hr/novosti/hrv...ata-70-hotela-i-19-kampova/?meta_refresh=true

Tako, kot sem predvidel. Pravzaprav še bolje, kajti za kampe nisem pričakoval...
Hrvati se niti v sanjah ne želijo hecati s svojimi državljani glede velike noči. Niti hecati z evri.

Avstrijci se bodo, nasprotno od Hrvatov, za veliko noč precej hecali. Ampak največ do naslednjih volitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
U, tole pa je pravzaprav dobra informacija, kajti pri njih stane PCR test LE okoli 20€... Največ 25...

Kje si dobil 25 evrov? Verjetno misliš na hitri test, ker PCR je lepo 490kn = 65eur.


 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Drugače so trenutni ukrepi za prehod hrvaške meje veljavni do 31.3. Počasi morajo začeti razmišljati o spremembi ukrepov, če želijo kaj več velikonočnih gostov.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Meni najblizji na poti je tole:


Cijena usluge testiranja:

  • SARS-CoV2 RT-PCR – 2 ciljane sekvence: 800,00 kn

Testiranje se provodi iz uzorka obriska nazofarinksa, RT–PCR metodom molekularne dijagnostike, pri čemu se detektiraju dvije ciljane sekvence virusa.


  • Brzi antigenski test na COVID-19: 200,00 kn
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
No, 490kun je primerljivo s 60 EUR v ZD Domžale. Tko da pol to že raje naredim v Domžalah.

Koliko pa na Rijeki stane hitri test?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Hitre teste dela pa reški Dom zdravlja (tudi v lokalnih podružnicah) in stane 150 kn.

Drugače pa obstaja celo pregledna tabela izvajalcev in cen PCR testov:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
A bi razmišljal malo naprej? Očitno bo EU zahtevsla cepilne liste. In malo razmišljaj koliko časa traja za drugo dozo.
Glede na to, da ni cepiva zadosti za vse, se bodo morali spomniti se necesa drugega. V treh mesecih je pocepljeno 6% prebivalstva, pa se to v vecini penzici.
Sezona je pa pred vrati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Kaj potem jokcaš zaradi PCR testov? Jaz ti ponujam rešitev, tebi pa tudi to ni dovolj. Mi plebejci brez vikendov doli bomo že pregurali sezono brez Hrvaške, vam pa ja moramo omogočit pospravljanje vejic.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Kaj potem jokcaš zaradi PCR testov? Jaz ti ponujam rešitev, tebi pa tudi to ni dovolj. Mi plebejci brez vikendov doli bomo že pregurali sezono brez Hrvaške, vam pa ja moramo omogočit pospravljanje vejic.
Tvoja rešitev za enkrat še ne omogoča prost prehod na Hrvaško. Ko pa bo, bo pa verjetno zadosten tudi hitri test.