Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ce gre jutri na PCR test, dobi rezultate v soboto zjutraj. Po moje bi se slo.

Ampak a ga ne bo dal zdravnik najprej na hitri test?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Mora rečt da ga glava boli kašlja pa malo ima vročine. Brez simptomov vprašanje če ga bo na PCR poslal.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
torej, najmanj komplikacij, okuzit se z virusom, prelezat 10 dni in imas pol leta mir?
To je vsekakor ena opcija, kar solidna, kar veliko ljudi, tudi na Alterju, ti bo pritrdilo da je temu tako (poglej anketo, koliko jih je že prebolelo).
3.951 jih bo kar tiho in ti ne bodo nič rekli
14.509 ljudi ti bo reklo, da je vseskupaj kar zelo konkretna j3ba, in kar nekaj od teh jih bo spodobno mlajših od tebe

1616101365248.png


Jaz osebno pa stavim še na eno opcijo, ki se mi zdi še boljša, in tej opciji se reče cepljenje (tudi v primeru, da se ji reče Astra Zeneca).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
hehe...

cepljenje je treba cakat, kolikor mi je znano...

itak bo pa to se malo pocakalo, da se vidi v katero smer bo sla korona in razna cepiva...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Jaz osebno pa stavim še na eno opcijo, ki se mi zdi še boljša, in tej opciji se reče cepljenje (tudi v primeru, da se ji reče Astra Zeneca).

Kako bi bilo, če bi se morali Slovenci, lastniki avtomobilov, cepiti, da bi se lahko še vozili?

Primerjava mogoče ni najbolj ustrezna, ampak meni recimo bivanje v hiši na hrvaškem otoku bistveno bolj pomaga k dobremu zdravju, kot recimo nekajurno vozakanje z avtom gor in dol po pogosto onesnaženi Ljubljani. Ali vsak dan uro in pol po smradu od izpuhov polni obvornici...

Prepovedovati lastnikom dostop do njihove lastnine je svinjsko.
Še enkrat: podobno svinjsko, kot da bi jim prepovedal uporabljati avtomobil.

Lahko pa bi prepovedali tudi cigarete, ki jih ljudje kupijo za njihov denar, ampak morajo po njih (nekateri čisto vsak dan!) v trgovino, ali trafiko, kjer se lahko, če smo natančni okužijo dosti prej, kot če trikrat letno potujejo na Hrvaško, kjer na meji odvijejo okence za manj kot 10 sekund.

Pa še enkrat malo matematike: 120.000 lastnikov + 120.000 partnerk + 120.000 do 180.000 otrok teh lastnikov, je recimo 400.000 glasov.

Ko bodo volitve, kaj mislite, so to glasovi za, ali proti?

Vi se kar hecajte. Če ne rešite problema epidemije do konca agusta (kakor veste in znate), odidete na naslednjih volitvah za vse večne čase na smetišče politične zgodovine.
Kaj res mislite, da boste ponovno ponovili "zgodbo" policijske ure, prepovedi obiskovanja med regijami, in to za spet 6 ali 7 mesecev (od oktobra do marca, ali aprila)?

Vas ne reši niti zdravilo v obliki 3000 evrov vsakemu volilcu! Mene za tak denar ne morate kupiti.
Pa tudi "gledati" vas ne mislim več.

Potem že raje volim Ludomilo, ali kako ji že pravijo... Volim zanalašč, samo, da se vas znebim!
Ker slabše kot je (pa ne samo za lastnike nepremičnin!), ne more biti...

Svi_na_more.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in jendomen

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
hehe...

cepljenje je treba cakat, kolikor mi je znano...

itak bo pa to se malo pocakalo, da se vidi v katero smer bo sla korona in razna cepiva...

Je že šlo v "odlično" smer, da Astra "Zenica" deluje pri enem od sevov le v "izjemnih" 10,4 odstotkih.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...ed-juznoafrisko-razlicico-koronavirusa/573438

Mnogo sevov =mnogo cepiv = mnogo denarja za nekatere = mnogo stranskih učinkov za tiste, ki se bodo cepili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Kako bi bilo, če bi se morali Slovenci, lastniki avtomobilov, cepiti, da bi se lahko še vozili?

Primerjava mogoče ni najbolj ustrezna, ampak meni recimo bivanje v hiši na hrvaškem otoku bistveno bolj pomaga k dobremu zdravju, kot recimo nekajurno vozakanje z avtom gor in dol po pogosto onesnaženi Ljubljani. Ali vsak dan uro in pol po smradu od izpuhov polni obvornici...

Prepovedovati lastnikom dostop do njihove lastnine je svinjsko.
Še enkrat: podobno svinjsko, kot da bi jim prepovedal uporabljati avtomobil.
Dobro jutro. Ej, a si predstavljaš, da bi država predpisala, da moraš naredit nek test, pa neko vožnjo z avtom, pa neko zdravstveno potrdilo, pa še nekaj, kako nudit prvo pomoč vsem lastnikom avtomobilov, da bi jih ti lahko vozili. In vse to stane nekje 2 jurja EUR. A si predstavljaš to? Da bi PREPOVEDALA država uporabljati LASTNINO=avto, če nimaš vsega tega. A ja, hm, saj je prepovedala. Ups.
Lahko pa bi prepovedali tudi cigarete, ki jih ljudje kupijo za njihov denar, ampak morajo po njih (nekateri čisto vsak dan!) v trgovino, ali trafiko, kjer se lahko, če smo natančni okužijo dosti prej, kot če trikrat letno potujejo na Hrvaško, kjer na meji odvijejo okence za manj kot 10 sekund.
Država jih sicer ni prepovedala, si pa poglej malo obdavčitve na njih ;). Sedaj si pa predstavljaj te obdavčitve recimo na nenujnem luksuzu aka vikendu. Pa naj bo v Sloveniji, Zanzibarju ali pa na Hrvaškem.
Pa še enkrat malo matematike: 120.000 lastnikov + 120.000 partnerk + 120.000 do 180.000 otrok teh lastnikov, je recimo 400.000 glasov.

Ko bodo volitve, kaj mislite, so to glasovi za, ali proti?
O DR YT matematike, si spet s temi glasovi nazaj. 14 dni nazaj si začel s 360.000 glasovi, po kratki debati z mano je dr. matematike prišel na 100.000 glasov, sedaj si pa že kar na 400.000 glasov. Čestitke, kapo dol, da se upaš s takimi neumnostmi, izpostavljat.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
Je že šlo v "odlično" smer, da Astra "Zenica" deluje pri enem od sevov le v "izjemnih" 10,4 odstotkih.
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...ed-juznoafrisko-razlicico-koronavirusa/573438

Mnogo sevov =mnogo cepiv = mnogo denarja za nekatere = mnogo stranskih učinkov za tiste, ki se bodo cepili.

no sej tole sem mislil.. tele cepiva so se precej v vato zavita...

naj se se malo kuha.

sicer se pa tudi hrvaska zaveda obvezne "neprijetnosti" testov in cepiv, tko da mislim da po 1. maju ne bo vec tako strogo. avstrija in italija znata bolj komplicirat, tam so bolj svetniski.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Nimaš tu kaj "mislit", ker stvar je kristalno jasna. Njim se gospodarstvo potopi instantno, če ni turistov, ker drugega ne delajo. Zdaj se lahko prikazujejo stroge, ker s tem drkajo v glavo samo "andyje", od katerih nimajo nič.
1.5. bo dovolj že častna titova da nimaš korone in si že tam
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Nimaš tu kaj "mislit", ker stvar je kristalno jasna. Njim se gospodarstvo potopi instantno, če ni turistov, ker drugega ne delajo. Zdaj se lahko prikazujejo stroge, ker s tem drkajo v glavo samo "andyje", od katerih nimajo nič.
1.5. bo dovolj že častna titova da nimaš korone in si že tam

Do 1.5 do 1.10 potem pa spet vse po starem, kot vsao leto doslej.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.601
-205
113
upam sam, da jih naši ne bojo drkal in da naši ne bojo postavil kakšnih hudih pogojev...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
upam sam, da jih naši ne bojo drkal in da naši ne bojo postavil kakšnih hudih pogojev...
To, da so naši nazaj uvedli, da lahko karanteno prekineš s hitrim testom šele na peti dan ob prehodu meje, med tem, da če prideš na mejo s hrvaškim hitrim testom, je pa ok, je čisto podrkavanje.

V čem je razlika, da hitri test narediš eno uro pred Jelšanami v Rijeki ali pa eno uro po prehodu meje, pri sebi doma?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
upam sam, da jih naši ne bojo drkal in da naši ne bojo postavil kakšnih hudih pogojev...

Se spomniš kaj se je začelo lansko leto septembra. Upam da letos ne bodo ponovili vaje. Dol jih spustiš brez problema tu pogoje posavljajo Hrvatje, za nazaj pač daš pogoj. Da ne bodo spet "zrče" aktualne. Ampak letos bo situacija dugačna do septembra bodo lahko že večinoma vsi cepjeni (če bi seveda želeli biti).
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
14 dni nazaj si začel s 360.000 glasovi, po kratki debati z mano je dr. matematike prišel na 100.000 glasov, sedaj si pa že kar na 400.000 glasov. Čestitke, kapo dol, da se upaš s takimi neumnostmi, izpostavljat.

Prcaš glede števila glasov? Kot da ti pa veš, koliko jih bo na račun zajevbavanja lastnikov nepremičnin izgubil?

In če ne veš (očitno ne veš!), na volitvah šteje čisto vsak glas.

Pa tudi recimo samo 50.000 PO NEPOTREBNEM IZGUBLJNIH glasov od teh 100, 200, 300 ali 400.000 glasov ga zna postaviti v položaj, ko spet NE BO mogel sestaviti vlade.
Enkrat, ali večkrat je tako že bilo, kajne?

 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
To, da so naši nazaj uvedli, da lahko karanteno prekineš s hitrim testom šele na peti dan ob prehodu meje, med tem, da če prideš na mejo s hrvaškim hitrim testom, je pa ok, je čisto podrkavanje.

V čem je razlika, da hitri test narediš eno uro pred Jelšanami v Rijeki ali pa eno uro po prehodu meje, pri sebi doma?

Razlika je v dveh urah... :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.368
113
Kje si ti razbral da hodim dol samo poleti? Hodimo od maja do oktobra. Zima doli pa je definicija depresije
Zato je na Lošinju zimski zdraviliški turizem še iz časa Franc Jožefa anede. Sej sem tudi sam razmišljal podobno kot ti, aprila smo zvlekli prikolo dol in oktobra nazaj. Pol pa ugotoviš, da je najboljši dopust na morju tisti, ko je zrak perfekten, pa nikjer nobenega. Pol pa pade odločitev, gremo za novo leto na Lošinj. Vrhunsko, od zraka, klime, pa ne boš verjel, tud mrtvila ni. No letos nam je ta hebena korona mal spremenila situacijo, sam ko bo možno gremo spet, pa ne sam na Lošinj. Edino kar moraš je ujet lepo vreme.
Bulšiti okol vejic in da bi moral na vsake dva dni zračit vikend so pa spet druga pesem. Tko da zimske počitnice na morju toplo priporočam, pod pogojem, da imaš kurjavo v vikendu in da seveda ne smučaš.