Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Ne se bat, hrvati dobro vedo da se jim ekonomija sesede brez turistov. Zdaj se še lahko afnajo kako so strogi, pa striktni, pa ful se držijo vsega... najkasneje maja bo to vse pozabljeno.
Zdaj so številke visoke samo v 3 mestih, ker tam je dejansko življenje. Kako bi lahko sploh dobil korono v slavoniji, če je tričetrt slavonije že v Nemčiji. Bivše ozemlje srbske krajine je prazno. Ob morju pa je pozimi letos tako kot vsako leto. Žive duše nikjer. Razen Andyja seveda.
Vsi normalni lastniki jeseni spakiramo in se vrnemo pomladi. Še 1x mi ni na kraj pameti padlo da bi februarja rinil dol.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Res ne vem kaj je doli finega januarja. Sem bil 2x, obakrat za par ur. Prvič 1994 sredi vojne, drugič 2017 sredi bogatije. Nisem opazil neke razlike. Mrtvo vse
 
  • Haha
Reactions: Romzi

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Leta 2020, v letu, ko je bilo po podatkih WTO-ja za mednarodni turizem najslabše, je v Grčijo pripotovalo le 7,4 milijona ljudi, manj kot v katerem koli trenutku grške desetletne finančne krize. In to potem, ko so leta 2019 imeli rekord z 31,3 milijona obiskovalci.

Grke je očitno, sicer kasneje kot Hrvate, srečala pamet...
+ ne morejo si privoščiti še ene, tako katastrofalne sezone, kot je bila leta 2020
+ kup njihovih državljanov se je do vratu zadolžilo, ker so investirali v turizem, apartmaje
+ najbrž je še kako živ spomin na trojko, za katero ni rečeno, da je bila pri njih zadnjič...

Španci pa, nasprotno, si očitno ne želijo dohodkov od turizma, kar pa je njihov problem in bo letos njihova velika težava...
"Španjolska možda neće biti spremna za normalnu turističku sezonu do kraja ljeta"...

https://hrturizam.hr/spanjolska-se-nada-otvoriti-za-turiste-na-proljece/
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.492
5.669
113
Jaz moram v soboto v Zadar, pa sem mislil da imaš kake dobre novice, kako brez karantene in najceneje preko meje in nazaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Meni ni uspelo iti cez tudi za tistih 12 ur, ki jih dovoljujejo. Mi je rekel naj se obrnem.

Za en nasvet pa mi poslji ZS, pa ti mogoce uspe. Jaz bom vsekakor to najprej probal, preden grem naslednjic dol. Poslji mi zs.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Sem prebral članek.
AndY1: a to sta tvoja sorodnika? Imata iste težave kot ti s tisto vejo. Namesto, da bi zadevo rešila, bi še 10x šla ''pogledat'' in diplomirat o tem, kako jo rešit.
Lastnica stanovanja v Selcah je povedala, da sta se možem po več kot petih mesecih odpravila do svojega stanovanja. Skrbelo ju je, kaj se dogaja z njunim stanovanje. »Skrbi so bile upravičene. Ko sva stopila v stanovanje, sva se zjokala. Povsod plesen, odpadli omet, plesen na omarah, na stenah. To se zgodi, ko je stanovanje več mesecev neprodušno zaprto. Sedaj pa ne moreva do svoje nepremičnine, da bi jo sanirala, saj prehod meje ni možen brez testa PCR.«
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.492
5.669
113
Nima veze kdo je pisal članek. Kriminal je da ne smeš do svoje lastnine. Ni Hrvaška, Italija in Avstrija nekje, kjer moraš na letališče in se drenjat v letalu po 10 ur, kot tisti zanzibarci. Pelješ se tja in si tam, kot sem doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77