cold fusion

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Včeraj mi je nekdo razlagal, kako je to oh in sploh in mi kazal po YT filmčke o energiji prihodnosti ipd.
Bom karikiral.
Recimo rabiš 1h, da segreješ 100 litrov vode iz 20 na 100 s 3kW. Ta zadeva pa bi opravila to isto nalogo s 300W potrošene energije in to v 10min.
Malo enostavne razlage bi prosil?

takole zgleda
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Manjkajoča toplota pride od trenja v tvoji tazadnji, ko te tile nategujejo na suho.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
"Hladna fuzija" seveda ni nateg, je teoretično izvedljiva stvar!
evil.gif


To kar se danes pojavlja pod tem nazivom pa je jasno nateg oz. skregano s fizikalnimi zakoni in spada v kategorijo "free energy" bedarij. Pa že tako na prvi pogled, vsi ti kvazireaktorji delujejo na težko vodo. Četudi bi ta stvar dajala ven pozitivno bilanco energije je potrebno vedet da težka voda sama po sebi ne obstaja ampak jo je potrebn naredit (in zanjo se rabi ogromno energije).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
No da smo točni, voda z devterijem obstaja v naravi in jo pijemo vsak dan, ampak je potrebno za ločevanje od navadne vode vložit ogromno energije (to je v bistvu glavni način pridobivanja težke vode). Za 99% čisto težko vodo gre pa ogromno energije.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Piješ težko vodo z devterijem ja, ampak je to tako manjha količina, da ni omembe vredna, govorimo 1-10ppm. Čista devterska voda je strupena za živa bitja.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
No kul, sem se že ustrašil, da sem totalno neizobražen v tej smeri. Nekaj fizike pa kemije sem pa tudi jaz dal skozi.

Sem vedel, da mora bit nekje fora, in da ne more sproducirat nečesa iz nič.
Nisem pa vedel, kako bi ga utišal. No, ko pa se je začelo še nekaj o haarpu, sem si naročil enga uniončka pa pelinkovec zraven
grin1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
"Hladna fuzija" seveda ni nateg, je teoretično izvedljiva stvar!
evil.gif


To kar se danes pojavlja pod tem nazivom pa je jasno nateg oz. skregano s fizikalnimi zakoni in spada v kategorijo "free energy" bedarij. Pa že tako na prvi pogled, vsi ti kvazireaktorji delujejo na težko vodo. Četudi bi ta stvar dajala ven pozitivno bilanco energije je potrebno vedet da težka voda sama po sebi ne obstaja ampak jo je potrebn naredit (in zanjo se rabi ogromno energije).
daj mi to razloži. če deliš atome dobiš ogromno toplote. če zlivaš atome dobiš še več toplote... kakšno uporabno energijo bi ta hladna fuzija dajala?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Tudi hladna fuzija ni hladna. Pač samo par tisoč stopinj, namesto nekaj miljončkov.
Do sedaj jasno le hipotetično.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kako pa zmanjšaš energijo potrebno za zlitje? potem bolj hladno je samo zato ker imaš zraven balast da to ohlaja? ker v bistvu mi ni jasno kako bi atom bil hladneši če pa odda vedno enako količino enegrije. je bolj hladna celota zaradi balasta al kako? saj za vžig je pa tudi ne ne vem koliko veliko potrebno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Zmanjšanje energije potrebne za zlitje naj bi dosegel s "katalizatorjem". Samo drek, ko ga še nismo odkrili.
evil.gif

Brez tega rabiš za zlitje vodika 15+ miljončkov stopinj.

Kakšno temperaturo bi imel v reaktorju reguliraš s količino goriva-torej koliko atomov bi zlil v nekem času.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ne ne rebiš par milijončkov za zlitje. ker atomska bomba ki se uporablja tok vžigalnik za vodikove ne doseže par milijončkov.
torej je ta hladna fuzija pravzaprav samo navadna fuzija? edina razlika je potem da se poišče način da se zlitje lažje doseže?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Ker se pri vodikovi bombi ne gre za čisto isti hec, kot pri zlivanju o katerem govorim. Boš pa tudi v tem primeru potreboval konkreten vir visokoenergijskih nevtronov(pospeševalnik, ali pa boš ob reaktroju metal fisijske bombe
evil.gif
)

Ja hladna fuzija je fuzija, pri kateri s katalizatorjem znižaš potrebno energijo za zlitje.