Clarion MAP680 z nameščenim iGo8

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Zanima me, če kdo ve kako pridem v winse pri omenjeni navigaciji. Gor je nameščen win CE Core 5.0 in iGo8.0 za katerega ne najdem novejših kart od sredine lanskega leta in bi jo rad nadomestil z 8.3 in posodobil karte!

Vsaka pomoč je dobrodošla, hvala!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj ni neke frke. Ne rabiš se niti ubadat z win. Najlažje zadevo rešiš tako, da narediš kar "staro za novo". Torej novi iGO8 skopiraj tja kjer imaš sedaj starega (prej naredi backup nekam na pc) in enako poimenuj mapo, ter zagonsko .exe, kot je bilo prej na stari verziji. Mora delat. Najbrž pa boš imel pri zagonu težave, saj je treba uredit še sys datoteko, torej jo prilagodit tvoji napravi. Vnose pogledaš v stari verziji.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
To je vse kar najdem v stari SYS datoteki:

[device]
type="CLARION_PNA495C"

[local]
default_language="english GB"

[loading]
background_startup=0



Kaj pa baudi ipd?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Poglej v staro mapo SAVE, tam najdeš datoteko system.ini. Tam imaš najbrž podatek. Sicer pa more tvoj novi sys (iGO8) zgeldat nekako takole;

[gps]
port="1" (spremeni po potrebi)
baud="9600" (spremeni po potrebi)


[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ta [power] izključi izklop navigacije v primeru, če se prekine kontakt?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne, stara vsebina sys je prilagojena za staro verzijo iGO, zato nimaš z njo kaj počet. Skopiraj vsebino, ki sem jo prilepil 3 poste višje v novo sys. Vpiši še pravilen baud rate (glede na tvojo napravo). Če ga ne veš, poglej v staro mapo SAVE, v datoteko system.ini kjer je po vsej verjetnosti vpisan. Če ni, potem je kje drugje v stari mapi še kakšna sistemska datoteka, kjer so vpisani ti podatki. Lahko pa v samem programu iGO8 prepustiš, da ti samodejno najde port in baud. Če še to ne gre, je zadnja opcija programček GnsTester.

@McGiver
odkrito rečeno, tudi sam ne vem točno, saj te definicije res ni nikjer razložene jih je pa celo morje in težko je najti oz ugotoviti kaj katera točno pomeni, čeprav jih veliko razumem. Je pa res nekaj v tej smeri, kako naj naprava reagira pri napajanju oz. izgubi. Mislim pa, da ta dotični zapis niti ni življenskega pomena in se lahko izpusti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja to vem da ni pomembno, v bistvu je pol navlake v sys nepomembne, če naprava lepo sama zaznava vse kar je treba in če v nastavitvah nastaviš vse kot treba - potem gre v save\sys. Meni se je celo pri eni verziji dogajalo, da je bil v sys zapis, da naj bodo opozorila pred radarji vedno vključena in tudi če si jih ročno izključil, jih je sys naslednjič povozil.

Zanima pa me zato, ker je ta funkcija izklopa ob odvzemu kontakta glupa - vsaj zame. Ajde da imaš možnost nastavitve, ampak po defoltu je pa glupo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si preimenoval iGO.exe v isto kot je bilo prej? Pa mape do iGO.exe morajo tudi imet enaka imena kot prej!

Po moje ne rabiš nič od starega sys v novem. Katero resolucijo imaš? Probaj uporabit verzijo iGO ful resolution iz decembra lani, potem pa samo .exe zamenjaš.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
In kje sei imel prej stari igo? Na flashu ali na SD? To je pomembno, saj je treba napravi povedat kje naj iše navi program. Določene naprave so lahko tukaj "trmaste" zasto je v takih primerih potrebno malo več razumevanja kako s konfiguracijo nove navigacije. Še vedno pa mislim, da bi zadeva morala zalaufat, če narediš tako kot sem napisal v svojem prvem postu. Za lažje razumevanje si preberi spodnjo temo, kjer sem to bolj detaljno opisal.

https://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=igo&Number=831618&page=1&fpart=1
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Stvar je taka:
Na napravi je bila prej mapa z imenom Clarion v njej pa vse ostale mape, tudi file Clarion.dat.
Jaz sem mapo Clarion odstranil iz naprave in jo zamenjal z mapo iGo8, jo preimenoval v Clarion in prav tako file Aplication.dat v Clarion.dat. Nato sem odklopil zadevo, jo resetiral in nič se ni zgodilo, probal sem z različnimi verzijami v SYS in vedno enako, navigacija se sploh ne zažene.
Sem dal nazaj staro orig. Clarion in zdaj tudi ta več ne dela!!!
Ne vem več kaj narediti
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje si pa našel Aplication.dat? Preimenovat moraš iGO.exe v Clarion.exe ali kaj je pač bilo prej.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To pa ni mogoče, oz. ni dobro. Tu ti jaz ne znam več pomagat, upam da bo janch našel kako rešitev.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno imaš .exe datoeko, vendar ti windows ne prikazuje pripon znanih datotek. Sicer pa mislim, da si naredil malo zbrko...Preveri najprej iGO8, ki si ga dobil na netu ali kjerkoli pač... Vsebina mape iGO8 mora vsebovat tudi zagonsko datoteko iGO.exe, je tako? Če ni tako, potem je že prvi problem tukaj. Morda imaš kakšno nepopolno verzijo. Dobi si pravo verzijo programa. Potem samo preimenuj mapo iGO8 tako kot se je imenovala prejšnja mapa in za tem preimenuješ še zagonsko datoteko, kot je že večkrat napisano. Kaj več je težko na pamet, saj mi tvojega modela naprave še nisem imel v roki.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na pašnikih poišči iGO ful resolution pack in imaš not vse exe datoteke do decembra lani. Ja so razlike, najbolj se vidi v velikosti exe fajla, ki je od 2 do 7 MB.
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pot do programa je napačna. Nekaj nisi v redu preimenoval. Struktura do iGO.exe mora bit ista kot prej na Clarionu.