Chip tunning - OBD

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Je kdo že to poskušal doma? OBD tunning?
Kje dobiti ustrezne konektorje in software?
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
z OBDjem.... čist odvisno... dizla al bencinca?
grims-1.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
gre gre,,,,cheap tuning sploh ni problem, poznam enega, ki je tko sfriziral, da mu je kar mašina šla po gobe...

Presneto, naredi PRO al pa se ne ukvarjaj s tuningom....
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Vprašal sem če kdo ve kje bi dobil SW in HW in če je že kdo to poizkusil sam.
Nimam 700 EUR viška za take zadeve, zato bi rad videl, če se da to narediti ceneje.
Če je to samo softwersko je 700 EUR veliko preveč, vendar, če ni konkurence - je cena pač taka in iščeš alternative.
Če pa alternativ ni, hmmm... no ja ta stavek ne obstaja.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ti si kar kupi flasher, preko Ebaya ga dobis za okol 170€, pa mapo si potegni z mule. Ni panike, bos prisel precej poceni skozi.

Potem, ko ti prepiha bate, al pa razlufta turbino, pa pridi nazaj na forum, ti bomo povedali, kje se ugodno dobi austausch motor in turbino
evil.gif
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Vprašal sem če kdo ve kje bi dobil SW in HW in če je že kdo to poizkusil sam.
Nimam 700 EUR viška za take zadeve, zato bi rad videl, če se da to narediti ceneje.
Če je to samo softwersko je 700 EUR veliko preveč, vendar, če ni konkurence - je cena pač taka in iščeš alternative.
Če pa alternativ ni, hmmm... no ja ta stavek ne obstaja.

Za avto si dal - predvidevam - 20.000 EUR, zdaj boš pa reskiral mašino zato, da bi prihranil 300 EUR...
stupid-1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Pri RSR-u je zdaj itak akcija -30% za dve vozili hkrati, kar pomeni 450€ za njegov motor. Ne vem, kaj sploh razmislja o neki DIY varianti.
stupid-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Sem mislil, da bo kakšen komentar padel od takih, ki so to že probali oz. vedo kako to narediti in niso prodajalci.
Riziko je na moji strani - po glavi se bom tolkel jaz - ne vi.
Creep ti zgleda, že veš kaj se rabi - flesher in mapo. Malo bolj natančno, če se da?
Je flasher že narejen oz. je univerzalen?
Se da s flasherjem tudi samo pogledati trenutne nastavitve, brez da bi karkoli spreminjal?
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Rabis nekaj takega: Flasher



In ja, tolkel se bos po glavi. Sicer na dizlu ni povecanje moci nobena velika umetnost, dodas nafto in povisas tlak, pa imas vec konjev. Narediti tak avto vozen in nicesar pokvariti na daljsi rok, to je pa druga pesem.
grims-1.gif




Da se povecati moc tudi brez flashanja. Tuning box lahko naredis doma, rabis le trimmer in licno skatlico
smile-1.gif
Bolj zahtevni se posluzujejo tudi ventila, s pomocjo katerega pretentajo senzor za tlak turbine. A s tem bos se hitreje unicil motor.



Jst ti se zmeraj svetujem obisk RSR. Bo na dolgi rok ceneje in manj stresno.
cool-1.gif
Ce ne drugega, lahko zasustras kaj pri vpisavanju vrednosti v ECU, lahko pride do kake napake pri prenosu in potem lahko vrzes racunalnik stran. Jaz nebi zaupal tem poceni "skatlicam" za OBD tuning.

Sicer pa je tvoj avto, delaj z njim kar hoces.
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Hvala za razlago in opozorila.

Bodo ti fantje iz RSR v soboto in nedeljo na Auto Moto Showu?
 
Nazadnje urejeno:

Dreamcars

Zelenc'
3. sep 2007
2
0
1
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Rabis nekaj takega: Flasher

In ja, tolkel se bos po glavi. Sicer na dizlu ni povecanje moci nobena velika umetnost, dodas nafto in povisas tlak, pa imas vec konjev. Narediti tak avto vozen in nicesar pokvariti na daljsi rok, to je pa druga pesem.
grims-1.gif


Da se povecati moc tudi brez flashanja. Tuning box lahko naredis doma, rabis le trimmer in licno skatlico
smile-1.gif
Bolj zahtevni se posluzujejo tudi ventila, s pomocjo katerega pretentajo senzor za tlak turbine. A s tem bos se hitreje unicil motor.

Jst ti se zmeraj svetujem obisk RSR. Bo na dolgi rok ceneje in manj stresno.
cool-1.gif
Ce ne drugega, lahko zasustras kaj pri vpisavanju vrednosti v ECU, lahko pride do kake napake pri prenosu in potem lahko vrzes racunalnik stran. Jaz nebi zaupal tem poceni "skatlicam" za OBD tuning.
Sicer pa je tvoj avto, delaj z njim kar hoces.



To kar si ti pokazal ni Flasher amapk samo OBD kabel za edc16 elektroniko...vmesnik(flasher) je veliko veliko dražji