Chek in - online,letališče Dunaj

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
ker nisem še tega nikoli počel me zanima kako poteka.
Letim z Dunaja in ker bo na tesno bi se poslužil te metode..prevoznik jo ponuja.
Dobre in slabe strani tega. Ali je bolje pač prej dvignit rit iz postelje in vse opravit na šalterju...kaj pa prtljaga??
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če imaš prtljago (torej prtljago za check-in), lahko online checkin kar odpišeš...

Dunaj je tri ure vožnje. Pač pojdi eno uro prej od doma, da ne bo tako na tesno.
 

Blonti

Zelenc'
5. maj 2010
10
0
1
Check-in komot narediš doma; na letališču pa se postaviš v vrsto (ki se potem po potrebi deli na več pultov) za oddajo prtljage, kjer ti nalepijo trak s črtno kodo. Takrat ti prtljago tudi stehtajo. Če moraš torej oddati prtljago, ne boš ravno privarčeval na času. Če pa imaš le ročno prtljago (recimo kovček dimenzije pribl. 55×40×20), potem pa se splača!

Še ena prednost: prej si lahko izbiraš sedež - kdor prej pride, prej melje!

Sicer pa imajo na tem letališču kar nekaj terminalov za "online" check-in (za več letalskih družb!), tako da lahko to urediš tudi na letališču (tudi tam si sedež izbereš/izbereta/izberete sam/a/i).

(Ponekod pa si na terminalu poleg boarding passa natisneš še trak za prtljago in si ga sam nalepiš. Nazadnje sem z Dunaja letel maja - takrat še tega niso imeli.)
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Na Kanarske...
cheer.gif

Malo možgane na off
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Na Kanarske...
cheer.gif

Malo možgane na off

Imaš kakšno "pametno" varianto? Ker se tudi mi2 spravljava v naslednjih dneh nekam... Sam še ne vem kam
smile-1.gif
 

Podobne teme