Čez sutjesko v Dubrovnik!

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Torej v juniju imam plan z avtom malo po bosni, pa še do dubrovnika. Ker še nisem bil nacionalnem parku sutjeska, sem sedaj neki kombiniral, da germ čez njega potem pa naprej do Dubrovnika. Vse ki ste se že vozili v tej smeri, bi prosil če mi lahko poveste kakšna je kaj cesta in koliko časa bi kaj vzelo. Kolikor sem gledal bi bila pot:
Foča - čez Sutjesko - Predjel - Suha - Gačko - Bileča - Trebinje - Dubrovnik. Zanima me če je ta normalni mejni prehod pri Trebinji z hrvaško. Poleg tega se bojim da je ta cesta prava vukojebina, pa da me moja ne ubije
crazy1.gif

Če pa grem nazaj, pa moram preko mostarja, pa dol naprej do hrvaške meje, cesta ki sem jo že vozil, pa tudi traja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Cesta je normalna, skozi kanjon Sutjeske pa bolj zavita.
Omenjena ruta je okol 180km, kar pomeni na takšni cesti normalno 3 ure + ustavljanja.
Mejni prehod s Hrvaško pa ni pri Trebinju, ampak že skoraj pri Dubrovniku (10km pred Dubrovnikom) in je normalen.

Vukojebina, to je zdaj tak. Po eni strani je res vukojebina, samo zakaj pol greš gledat Sutjesko
smile-1.gif
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Ne če je cesta normalna potem ni problema, zavito to me niti ne moti. Se mi je zdelo, da bo kar km. Vukojebina imam sam namreč rad
grims-1.gif
Pa če je še mejni prehod ok, potem pa tako ni problema. Me je bilo strah, da je kakšen makadam vmes, luknja pri luknji pa da je še maloobmejni prehod pa zmagaš, ko se moraš obrnit.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
kot že rečeno, prehod je normalen. So pa to področja ki se jih splača vsaj enkrat prepeljati in pogledati. Zanimiva je tudi cesta Trebinje - Nikšič (ČG). če imaš čas piči to varianto, pa potem čez ČG do Dubrovnika.

LP
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Pa ve mogoče kdo, če ima katera navigacija te ceste notri vrisane. Sem poskusil z garminom in beckerjom pa nič. Autoroute 2010, me sploh noče speljati po tej cesti ni variante. Očitno bo najboljša še papirnata karta se mi zdi.
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Adriaroute ima to vrisano normalno in normalno pelja (Foča, Sutjeska, Bileča, Trebinje, Dubrovnik)...


tudi v stari verziji 2.3
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Očitno imam potem narobe nastavljeno vodenje. Kolikor sem gledal, me kar naprej nazaj na konjic-mostar pošilja.
Moram to malo pregledat še enkrat. Od beckerja navteq-ove karte so pa izredno slabo pokrite v bosni, čeprav imam 2009 Q3.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uporabiti moraš karto Adriaroute za Garmina, ne navteqove city navigator, potem pa bo. Navteqova te ceste nima se mi zdi.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Že parkrat šel (4x) po tej ruti - ampak nikoli več prostovolnjo.
Cesta da te kap-tako slaba, policaji kasirajo pri vseh tujcih, na prehodu v hrčarijo te redno preiščejo in računaj na 1-2 urno zafrkancije, prvič šel z zaročenko(sedaj ženo) in ko sem ji predlagal, da naj gre naslednjič z mano mi je rekla da samo še mrtva tja dol v vukojebino. Razen Sutjeke nimaš kaj videti - a ja krš i kamenje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si že tako deloval
smile-1.gif

Še nikoli nisem imel težav ne v Bosni, Srbiji, Črni Gori. Policaj v Črni Gori me je sredi vukojebin ustavil, ko sem prehiteval prek polne.
Po pregledu dokumentov mi je želel srečno vožnjo (ja tudi to se zgodi).
Še nikoli me niso preiskovali na nobenem jugo prehodu, tudi v najhujših cajtih na meji med Bosno in Srbijo, kaj šele Hrvati.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Kako sedaj ne razumem, eni pravijo da je uredu cesta drugi da ni. Kaj je to slaba cesta za tebe, luknja pri luknji????
Makadam ni, kolikor sem razumel. Če je ozka, zavita, malo poškodovana... to me ne moti pretirano.
Na garminu še moram enkrat pogledat, ker imam gor adriaroute 2.30.
 

fritz

Fizikalc
26. jul 2007
358
27
28
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
kot že rečeno, prehod je normalen. So pa to področja ki se jih splača vsaj enkrat prepeljati in pogledati. Zanimiva je tudi cesta Trebinje - Nikšič (ČG). če imaš čas piči to varianto, pa potem čez ČG do Dubrovnika.

LP

Iz Trebinja rabiš eno urco do Dubrovnika. Zakaj bi hodil iz Trebinja v Nikšič in potem po ČG do Dubrovnika?. Edino da si ogledaš ČG po dolgem in počez.
 
Nazadnje urejeno:

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Pa ti to resno, 1 uro iz Trebinj do Dubrovnika, po zemljevidu izgleda ene 30km vse skupaj. Ali to misliš z čakanjem na meji.
Po mojem izračunu bi morala biti pol ure prek zadosti, ali se motim
17758-icon_confused.gif
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Če nisem bil dovolj jasen, cesta je zanimiva, divjina, lepi razgledi(sploh če je sezona gozdnih požarov)
evil.gif
pa še 1/3 ČG vidiš.

LP
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Cesta je kar vijugasta, na prehodu še nikoli nisem čakal več kot 10min, pa še to na Hr strani.

LP
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
No potem ni tako hudo, kot je zgoraj napisal rajko. Iz Trebinje pa se sigurno pride v slabe pol ure, sedaj sem našel, da je malenkost manj kot 30km. Razen seveda, če še moraš na prehodu čakat pol ure, potem bi pa že lahko bila slaba ura.
 
Nazadnje urejeno:

badboys

Pripravnik
18. avg 2007
52
0
6
Pozdravljeni, jaz pa imam namen iti po hrvaško obali potem pa ali mimo Mostarja ali mimo Dubrovnika do Kraljeva v Srbiji. sedaj pa me zanima kje se bolj splača po Via michelim je mimo dubrovnika 70 Km daljša pot kot čez Mostar. Zanima me če je že šel kdo to turo in kaj bi vi predlagali?

LP
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here

Omg, lani na poti iz CG v Sarajevo se nam je uspelo izgubiti (ja, Garmini tam NE delajo) in smo šli pač po kanjonu Sutjeske in ne verjamem, da bom šla še kdaj. Cesta je na cajte pravo gradbišče z makadamskimi odseki kjer so luknje res globoke, poleg tega pa ob cesti ni nikakršnih počivališč, WC-jev ipd.... Je pa na poti nastalo par zelo lepih slikic, torej Sutjeska ni zastonj tako opevana
smile-1.gif