Covid-19 Cepiva

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
starša (80+) z Moderna. Očetu nič, mama obakrat 2 dni praktično nepokretna, z vročino.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
No, bi ti svojo dal cepit sploh v prvi triadi? Pa svojga otroka?
Jaz mislim, da ne. Ker nimam dovolj podatkov... Treuntno tega tudi ne raziskujem, ker mi ni potrebno.
Noseča ženska se lažje izolira oz. pazi, da ne stakne "sarsa". Pri otroku pa je malo drugače, ko vse poližejo...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Nosečo ženo bi dal pičit? 12 letnega otroka, ki je prebolel tudi? Al pa če bi mel hude težave pri prvi dozi, bi mel kohones it po drugo? Ni vse sam bubarokica in niso vsi, ki niso cepljeni usekani antivakserji, kot si eni biseri predstavljate.
He he.
Mislim da ti rabiš enega osvežitvenega.
Pa stari kaj si danes neki napadalni.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tisti, ki ste imeli neželeno reakcijo telesa po cepljenju, a ste imeli to reakcijo po prvem ali drugem odmerku? Ali celo po obeh (to je verjetno izjemno redko)?
AZ, po prvem zelo slabo 2 dni 39 vrocine, se 2 dneva do 38, slabo pocutje, nespecnost, švicanje.,

drugi odmerek, prebavne tezave, bolecine v hrbtu huda utrujenost, ki je trajala cca 5 dni.

identicno je inelansodelavka za prvo in deugo dozo. Vecina,, ki jih poznam pa AZ prva doza slabo, druga ok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
He he.
Mislim da ti rabiš enega osvežitvenega.
Pa stari kaj si danes neki napadalni.
Ker mi gre tole sobotno odlokiranje na živce, ker se mulc boji na bus na trening v četrtek, ker je slišal kretena Zajca, da se lohk vozjo samo v šolo. Bože nedaj da mi ga vržejo z busa. Pr 12tih letih pa še prebolevnika pa ne bom cepil vse dokler se ne pošpikajo razni andyi in njemu podobni. Ti pa te gluposti podpiraš.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Ker mi gre tole sobotno odlokiranje na živce, ker se mulc boji na bus na trening v četrtek, ker je slišal kretena Zajca, da se lohk vozjo samo v šolo. Bože nedaj da mi ga vržejo z busa. Pr 12tih letih pa še prebolevnika pa ne bom cepil vse dokler se ne pošpikajo razni andyi in njemu podobni. Ti pa te gluposti podpiraš.
ne boš ki reko, da se prebolevnik ne sme z busom vozit? od kdaj.
razni andyji in podobni, vidiš, to je problem, in te gluposti so ravno za njih, ker sami ne zmorejo storit, kar je prav.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Sem ti že tam odgovoril. Plus tega se pa vsako nedeljo potestirajo mulci, ta k hod z busom na trening pa še ob petkih za tekmo v soboto. Ni nobend potrebe po tem hebanju otrok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zanimiv razvoj situacije kot odziv na zaostrovanje pct pogoja.

Dejstvo 1: Cepljenje se je do prejsnjega tedna mocno zmanjsalo na dnevni ravni, vse manj interesa, vse vecje nezaupanje in strah pred cepivi. Antiwaxerski lobi glasen, nasilen in slisan na vseh koncih.

Dejstvo 2: Drzava mocno PCT zaostri pogoje za vse zivo, razne storitve, bencinska, sluzba itd.

Dejstvo 3: mocno se poveca stevilo dnevno cepljenih, kar kaze na povecan interes po cepljenju

dejstvo 4: Dalec najvec se jih odloca za Jannsen cepivo, povprasevanje po Janssen cepivu mocno naraste (glej rtvslo)

Dejstvo 5: Jansen cepivo je samo z eno dozo, kar pomeni, da si ekspresno na čistem s pct pogojem.

Dejstvo 6: Jansen je edino cepivo, kjer belezimo uradno smrt kot posledico cepljenja

Dejstvo 7: Jansen je znan tudi po stevilnih drugih moznih hujsih stranskih ucinkih, ki so jih antiwaxerji tudi izpostavljali

Dejstvo 8: Jansen precej slabse sciti pred delta sevom kot Pfizer in Moderna

A mi lahko kdo od pezd*tov antiwaxerskih razlozi, kako to, da je prednost Jansena (manj casa za pcr) postala pomembnejsa od stopnje zascite in potencialnih stranskih ucinkov? In zakaj se te isti pezd*ti niso cepili ze prej? Ker tega pa res ne razumem.

Razumem strah pred neznanim, slabse pouceni itd, skepsa pred cepljenjem. Pa gres pol na najboljso mozno opcijo, safe bet z vidika zascite in stranskih ucinkov. Ampak ne. Dajmo najveci ološ od cepiva vase, sam da bom cimprej na PCT kriteriju.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ejjj ti, jaz imam Janssen 3 mesece in zdaj v petih dneh nisem dobil delte od tamale. tak da ahči malo, kr drugač bom jutri šel še po Moderno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Kaj Andy je v javni upravi v službi??
Ker za njih se govori da bodo prešli na PC pogoj.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
A mi lahko kdo od pezd*tov antiwaxerskih razlozi, kako to, da je prednost Jansena (manj casa za pcr) postala pomembnejsa od stopnje zascite in potencialnih stranskih ucinkov? In zakaj se te isti pezd*ti niso cepili ze prej? Ker tega pa res ne razumem.
Razumem strah pred neznanim, slabse pouceni itd, skepsa pred cepljenjem. Pa gres pol na najboljso mozno opcijo, safe bet z vidika zascite in stranskih ucinkov. Ampak ne. Dajmo najveci ološ od cepiva vase, sam da bom cimprej na PCT kriteriju.
v to te sili vladni ukrep ker ti onemogoča normalno življenje brez P ali C, da pa ti T kje velja, pa moraš vsak tretji dan plačati 12€, če prav razumem. Tudi med čakanjem na drugo dozo. Slika kaže da nisem antivaxer, vsaka doza samoplačniških 35-70€ ali koliko je že bilo, cepljenje proti covid pa je medicinsko-politični eksperiment v katerem do sedaj nisem sodeloval, zdaj pa sem v to prisiljen. Ajd, pa dajmo še vladno uredbo o obveznem cepljenju proti klopnemu meningitisu, pa vsak si naj sam plača 4 doze, prva 70€, vsaka osvežitvena 35€, saj povsod raste kakšna travca ali rož'ca, na njej pa te čaka klop ki te lahko ugrizne !!!!!
Če pa kdo pobira stave, pa stavim da je antivaxerski vdor v RTV plačana provokacija z namenom vse, ki dvomijo v cepljenje, prikazati kot krdelo slaboumnežev ki ogrožajo sodržavljane.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Zanimiv razvoj situacije kot odziv na zaostrovanje pct pogoja.

Dejstvo 1: Cepljenje se je do prejsnjega tedna mocno zmanjsalo na dnevni ravni, vse manj interesa, vse vecje nezaupanje in strah pred cepivi. Antiwaxerski lobi glasen, nasilen in slisan na vseh koncih.

Dejstvo 2: Drzava mocno PCT zaostri pogoje za vse zivo, razne storitve, bencinska, sluzba itd.

Dejstvo 3: mocno se poveca stevilo dnevno cepljenih, kar kaze na povecan interes po cepljenju

dejstvo 4: Dalec najvec se jih odloca za Jannsen cepivo, povprasevanje po Janssen cepivu mocno naraste (glej rtvslo)

Dejstvo 5: Jansen cepivo je samo z eno dozo, kar pomeni, da si ekspresno na čistem s pct pogojem.

Dejstvo 6: Jansen je edino cepivo, kjer belezimo uradno smrt kot posledico cepljenja

Dejstvo 7: Jansen je znan tudi po stevilnih drugih moznih hujsih stranskih ucinkih, ki so jih antiwaxerji tudi izpostavljali

Dejstvo 8: Jansen precej slabse sciti pred delta sevom kot Pfizer in Moderna

A mi lahko kdo od pezd*tov antiwaxerskih razlozi, kako to, da je prednost Jansena (manj casa za pcr) postala pomembnejsa od stopnje zascite in potencialnih stranskih ucinkov? In zakaj se te isti pezd*ti niso cepili ze prej? Ker tega pa res ne razumem.

Razumem strah pred neznanim, slabse pouceni itd, skepsa pred cepljenjem. Pa gres pol na najboljso mozno opcijo, safe bet z vidika zascite in stranskih ucinkov. Ampak ne. Dajmo najveci ološ od cepiva vase, sam da bom cimprej na PCT kriteriju.

Jaz mislim, da niso ravno vsi, ki se do sedaj niso cepili, antivakserji. Pač se jim ni bilo treba, sedaj se pa bodo in to z najbolj praktično rešitvijo. Antivakserji (manjšina) se pa pač ne bodo, ne glede.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Uhh imam eno trdo kolegico, bom ji od jutri dal PCT pogoj če bo hotela k meni....

Samo hudič je dober v postelji in sem v veliki dilemi.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in ynos

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz mislim, da niso ravno vsi, ki se do sedaj niso cepili, antivakserji. Pač se jim ni bilo treba, sedaj se pa bodo in to z najbolj praktično rešitvijo. Antivakserji (manjšina) se pa pač ne bodo, ne glede.
Tako je. Niso se cepili, ker niso videli nic negativnega, ce se ne cepijo. Na pozitivne stvari pa se pozvizgajo. Sedaj, ko se jih pa osebno dotakne, so na slabsem, pa se gredo cepiti. Torej je bila pri teh edina ovira sebicnost in dvom, da covid je in da njemu itak ne bo nic, za ostale pa mu itak dol visi. Ce deluje, super. Skoda ker niso ze prej to uvedli, bi imeli mogoce lepso jesen in veseli december.