Celoobrazna maska za potapljanje

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Vprašanje:
ali točno tale model celoobrazne maske omogoča potapljanje? Torej, da se potopiš z masko na dah do globine 2, 3 metre?
Če prav berem opis je to možno. Morda kakšna izkušnja iz prve roke?
Hčera je nora na tauhanje...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.575
1.379
113
Iskajoč brata
tole je za 2m, mogoče 3.... kolikor ji ušesa zdržijo pritiska..... tudi če kupita tisto z "mehkim nosom", se težko izravnava in težko potaplja....

Če ima karkoli željo v malo globlje, ji kupi navadno masko....

Jaz tudi iščem za sina (8let) malo boljo masko za tauhat... celoobrazno je prerastel in ga jezi ker ne more v globino....
 
27. jan 2022
5.087
1.876
113
tole je za 2m, mogoče 3.... kolikor ji ušesa zdržijo pritiska..... tudi če kupita tisto z "mehkim nosom", se težko izravnava in težko potaplja....

Če ima karkoli željo v malo globlje, ji kupi navadno masko....

Jaz tudi iščem za sina (8let) malo boljo masko za tauhat... celoobrazno je prerastel in ga jezi ker ne more v globino....
Za otroke so dovolj dobre maske tudi tiste s "štanta" v Dalmaciji - le naj bo čimbolj mehka "guma" okoli, pa poglej, da ne bo plastika že pred uporabo vsa podrajsana, ker bo sigurno po par dnevih na plaži.
Upam da veste kako se masko poizkusi na suhem, da ne bo točila? Rahlo pritisneš na obraz in zadržiš dih - ne sme pasti dol vsaj par sekund. Potem tudi pod vodo ne bo treba zategovat traku tako, da se bo še X ur videlo, da je otrok šnorklal.

PS: poleg splošne nevarnosti za utopitev pri celoobrazni maski, je še velik problem z rošenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

kajn

Guru
5. okt 2007
2.575
1.379
113
Iskajoč brata
PS: poleg splošne nevarnosti za utopitev pri celoobrazni maski, je še velik problem z rošenjem.
sorry sam tlele si pa mim udaril....

1. kakšna nevarnost utopitve?
2. Doma ima 3 take maske iz decathlona, 2 otroški + 1 odrasla... Nobena se ne rosi. Ravno tu je prednost, da zrak kroži preko notranjosti stekla in se ne rosi...

Ravno moja navadna se mi vedno rosi... pa vedno slinim, preden grem notr... tu še vedno iščem rešitev

Tele obrazne maske so super za uvod v tauhanje.... Mali otroci se ne rabijo učiti dihanja, kako zalije rorcek,.....
V trenutku ko gre v globino, je treba menjat na navadno masko.
 
27. jan 2022
5.087
1.876
113
sorry sam tlele si pa mim udaril....

1. kakšna nevarnost utopitve?
2. Doma ima 3 take maske iz decathlona, 2 otroški + 1 odrasla... Nobena se ne rosi. Ravno tu je prednost, da zrak kroži preko notranjosti stekla in se ne rosi...

Ravno moja navadna se mi vedno rosi... pa vedno slinim, preden grem notr... tu še vedno iščem rešitev

Tele obrazne maske so super za uvod v tauhanje.... Mali otroci se ne rabijo učiti dihanja, kako zalije rorcek,.....
V trenutku ko gre v globino, je treba menjat na navadno masko.
OK ti veš, jaz pa tudi - 40+ let tauharije.

Ko ti bo prvič otroka zalilo in ga bo zagrabla panika in ne bo maske dol strgal, boš videl kako se "v lužici" utopiš.

Tista tekočina v tubi kaj pomaga proti rosenju?
Največ je uporablja čisto navaden "cet" brez vsakih dodatkov - tako se tauha po vseh morjih.

a tole je ok?
Je, je pa to za odrasle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in MrDaco

dentex

Guru
20. sep 2007
2.692
589
113
Vprašanje:
ali točno tale model celoobrazne maske omogoča potapljanje? Torej, da se potopiš z masko na dah do globine 2, 3 metre?
Če prav berem opis je to možno. Morda kakšna izkušnja iz prve roke?
Hčera je nora na tauhanje...
Takole ti bom rekel, mogoče še kaj vem, če hočeš otroku ali sebi nuditi, užitek z potapljanjem ti lahko samo svetujem masko in ne neki približek. Za ribice gledat je dovolj da narediš obroč in notri steklo zasilikoniraš. Sorry ampak določenih pol izdelkov ne razumem, sem res bolj stare šole izpit inštruktorja potapljanja CMAS, UDI, PADI sem naredil, ko se marsikateri modrovalec tule ni niti po svetu skakal.

maska je maska, glede nevarnosti pa le …..
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.575
1.379
113
Iskajoč brata
OK ti veš, jaz pa tudi - 40+ let tauharije.

Ko ti bo prvič otroka zalilo in ga bo zagrabla panika in ne bo maske dol strgal, boš videl kako se "v lužici" utopiš.


Največ je uporablja čisto navaden "cet" brez vsakih dodatkov - tako se tauha po vseh morjih.


Je, je pa to za odrasle.
Jaz "vem" iz svojih izkusenj. To tudi napisem...

Sem bil tudi sam zagovornik klasicne maske, ko sem pred x leti prvix videl vesoljce v vodi in si mislil: kreteni ki ne znajo tauhati...

Sedaj je naso otrosko masko uporabljalo ze okoli 8 otrok, starost od 5 do 10 let, so bili vsi navdušeni.
Kar imam jaz izkušenj, jo imajo otroci v stilu plug and play... Dajo na glavo in picijo. Tudi maska je tako narejena, da od zgoraj vdihujes, spodaj pa izdihujes.
Seveda imas otroka v startu cel cajt na oko sokolo. Voda je le voda.

Jaz sem tu napisal moje izkušnje in nisem še slisal, da bi bile utonitve zarad fullface maske.

Želim vsem dobro tauhanje

PS: pisem iz hrvaske, danes prispeli. Mali potauhal takoj enga jezka, rakca in eno lepo parcek skoljke.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Hvala vsem za odgovore.
V tisti plovec v cevi tudi sam nimam največjega zaupanja, lahko pa da je strah neupravičen. Si pa tudi predstavljam problem, ko ti nehote voda vdre v masko, ko se malo zasučeš pod drugačnim kotom in se tisti plovec premakne. Je le več rokovanja, da jo snameš.
Hči je dejansko res več časa pod gladino (ure in ure), kot nad njo. Prednost mi je bil vidni kot. Za snorklanje pa je najbrž to to...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.136
5.280
113
Jaz si nevarnost predstavljam pri otrocih, če voda pride v masko. Navadno dihalko izpljuneš in konec, tole pa si mora otrok snet iz obraza, kar pomeni, da roke niso več v morju in v tem trenutku otrok lahko začne tonit. Potem še vključiš element panike, in problem je lahko tukaj.
Na koncu se potem vprašaš, čemu je to treba, če klasika deluje že "200" let.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.434
4.419
113
49
Na sončni strani ALP
V obrazni maski je preveč zraka in se zato zelo težko potopiš. Je pa odlična za otroke, da plutajo na površju, normalno dihajo in opazujejo morsko dno.

Ko pa si zaželiš na dno po kakšno školjko, pa hitro iščeš "normalne" maske s tulcem. Še tu imaš pri tulcih mali milijon variant z odtekanjem vode brez pihanja. Pač moraš preizkusit vse variante, nekaterim odgovarja, drugim ne in uživajo z navadnim tulcem.

Se pa potem izkaže, da so tudi navadne maske ala intersport/hervis kar nekaj in za resno rabo greš raje v namensko trgovino in daš tistih nekaj deset evrov več in dobiš kar ne boš obžaloval in že naslednjo leto spet kupoval nekaj v zgoraj omenjenih trgovinah...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman
27. jan 2022
5.087
1.876
113
Za tiste, ki mislite, da si je Decatlon & co. izmislil celoobrazno masko - kakih 55 let nazaj je to bila zelo popularna maska v YU - z dvema "šnorkloma" na vrhu in ping pong žogico za zapiranje luknje za dihanje. Lahko si predstavljate kaj naredi tak sistem, ko se na glavo obrneš.

Mimogrede, če ima kdo kako sliko teh starih otroških mask (lahko da je bila od RIZa), bi mu bil zelo hvaležen.
 
27. jan 2022
5.087
1.876
113
Še zanimivost iz reklam:


storagemedialibrary55306kx557076437-2fe482454bdbf70e7c6776b0ccfca2ea.jpeg


Naj mi brihtna buča, ki je fotošopala to reklamo pove, kako pod milim nebom otrok diha? S škrgami verjetno. :evil: