Celje - Zagreb (brez slo vinjete)

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Torej, je možno iz Celja priti na AC Zagreb - Split in se izogniti slovenski avtocesti?
Via Michellin me pošlje čez Laško, Krško in naprej do AC Lj-Brežice in naprej čez mejni prehod po avtocesti do Zagreba. Se je možno tej slovenski avtocesti izognit?
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Ena možnost, katero sem prakticiral že v preteklosti je, da grem na Rogaško Slatino pa potem na AC pri Krapini. Ampak s tem si povečam razdaljo za 70 km od prvotno mišljene (čez Brežice).

Kaj tukaj čez prvotno mišljeno pot res ni kakšne vzporedne navadne ceste?
Kaj pa kakšen priključek med Krapino in Zagrebom (da mi ne bi bilo treba do Krapine vozit)?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj pa ne pogledaš zemljevida?
smile-1.gif


Seveda so ceste.

Pelješ Brežice-Dobova (mejni prehod Rigonce)-Zaprešič in si na avtostradi...

25km iz Brežic do avtoceste.

poglej sliko


Seveda pa se lahko pelješ do Obrežja tudi po stari cesti, ki je nekako vzporedna za našo avtocesto.


samo 16.7km do avtoceste iz Brežic...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
Torej, je možno iz Celja priti na AC Zagreb - Split in se izogniti slovenski avtocesti?
Via Michellin me pošlje čez Laško, Krško in naprej do AC Lj-Brežice in naprej čez mejni prehod po avtocesti do Zagreba. Se je možno tej slovenski avtocesti izognit?
Namesto na AC pojdi do tastarega prehoda po lokalni cesti, potem prideš na hrvaško AC na prvem priključku.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Aha kul potem. Se pravi najbolj se mi splača iti vzporedno z avtocesto do meje in potem na prvi priključek (Bobovica) na Hrvaškem.
Ta lokalna cesta gre čez drugi mejni prehod (južneje) kot AC? Kako se pa imenuje ta mejni prehod?
 

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
Ti pejt do Brežic od tam proti Slovenski vasi, tam preko mejnega prehoda,mislim da je mejni prehod Obrežje in potem na hrvaški strani maš, kr kmalu odcep za AC.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
Aha kul potem. Se pravi najbolj se mi splača iti vzporedno z avtocesto do meje in potem na prvi priključek (Bobovica) na Hrvaškem.
Ta lokalna cesta gre čez drugi mejni prehod (južneje) kot AC? Kako se pa imenuje ta mejni prehod?
Mislim, da Slovenska vas ...In ja, južjeje je. Greš po stari cesti, se držiš tabel za uvoz na AC, ampak pelješ mimo uvoza oz. izvoza pod AC, potem takoj desno, spet pod AC in praktično skozi naravnost do prehoda ... Tu in tam je tudi kaka tabla.