Carry on - več kot 1 kos

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne da se doplacat...

Pitanjca:
1) A letis v Economy ali Business? Business ima po defaultu 2 kosa, pa manj tezijo.
2) Letis z eno od Adriinih ta malog igrack v Economy? Mogoce ti rata, ampak bodo ziher hoteli vsaj ta veliko torbo dati v hold - sicer kot "collect at aircraft" ampak ne bo sla s teboj.
3) Status? Ce si Gold ne bo nihce nic vprasal.
4) WTF rabis TRI kose prtljage za en dan? :D
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
A lahko item #3 zakamufliraš v notebook (če ni že itak)? Ta gre zaven "on top of", če ne letiš ravno z iziđet&co.

Obleko pa, kaj jaz vem... oblečeš? Casual pa gre v #1.

Sicer pa se pridružujem evrofilovemu vprašanju
sprasujem se.gif
Sam sem zgornjo kombinacijo fural najpogosteje, tudi za do 4dnevne biznis zadeve. 1x celo v USA, kjer me je prav manko check-in prtljage na internem letu rešil, da sem ujel letalo nazaj čez lužo (skupaj s prtljago).

Aja: zakaj #1 ne želiš čekirat?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
3) Status? Ce si Gold ne bo nihce nic vprasal.

Čisto odvisno od letalske družbe, nekateri so bolj težki, drugi manj. Zadnjič se je portugalka obesila na težo (11 kil namesto 8, pa je bila ena sama majhna torba, ki celo na tamali kanader paše gor). Sva mela par minut prijetne debate, preden je popustila.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Take Another Plane? (beri: TAP?) so itak mal ruknjeni...

Na tezo se mi pa res se noben ni obesil... Sem se pa ze na smrt skregal, a nekaj pase v overhead ali ne...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne da se doplacat...

Pitanjca:
1) A letis v Economy ali Business? Business ima po defaultu 2 kosa, pa manj tezijo.
2) Letis z eno od Adriinih ta malog igrack v Economy? Mogoce ti rata, ampak bodo ziher hoteli vsaj ta veliko torbo dati v hold - sicer kot "collect at aircraft" ampak ne bo sla s teboj.
3) Status? Ce si Gold ne bo nihce nic vprasal.
4) WTF rabis TRI kose prtljage za en dan? :D
1. economy
2. czech airlines tja, nazaj tyrolean airways + adria
3. nism gold
4. 1 dan spanja.če bi šel zjutri tja in popoldne nazaj nebi bil problem. 3 kosi pa sledeče: 1 so obleke za zvečer + za preoblečt za drugi dan+ higiena. 2 je obleka ker morem imeti obleko s seboj. 3 je torba za laptop, ki gre tudi z menoj.

#1 ne želim čekirat ker imam prevoz z in na letališče urejen skoraj na minuto in ne bo časa čakati na prtljago in na check in.
Zgleda bo treba res v obleki iti pa casual v #1.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Tyrolian zna zakomplicirat tudi z 1# & 3#. Meni so to naredili v Graz-u.
Mogoče pazi le na to, da je kovček v mejah "kg" ki so predpisani ( moj je bil težji 2 kg) verjetno so težili ravno zato.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Take Another Plane? (beri: TAP?) so itak mal ruknjeni...

Na tezo se mi pa res se noben ni obesil... Sem se pa ze na smrt skregal, a nekaj pase v overhead ali ne...

Ja, točno ti. Kot vedno (tudi nihove checkine obožujem).
Teža pa: teta na Iberiji mi je enkrat (gold kartica, biznis karta, pretlaja pretežka z 1 kilo) mirno zabrusili, da če tisti hip ne čekiram 1 torbe, na avion ne bom stopil. Saj so se po pritiožbi oprvičili, dali 100€ dobropisa za karte in nekaj pik (pa verjetno so ji ušesa navili), ampak jebiga, zaradi tega sem ostal brez prilike pri prestopu letalo prej ujeti. Na BA so pa kolegu, ki je bil z mano, kljub doplačilu za pretežko prtljago zatežili, da ke kufer pretežak. Cela scena ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne da se doplacat...

Pitanjca:
1) A letis v Economy ali Business? Business ima po defaultu 2 kosa, pa manj tezijo.
2) Letis z eno od Adriinih ta malog igrack v Economy? Mogoce ti rata, ampak bodo ziher hoteli vsaj ta veliko torbo dati v hold - sicer kot "collect at aircraft" ampak ne bo sla s teboj.
3) Status? Ce si Gold ne bo nihce nic vprasal.
4) WTF rabis TRI kose prtljage za en dan? :D
1. economy
2. czech airlines tja, nazaj tyrolean airways + adria
3. nism gold
4. 1 dan spanja.če bi šel zjutri tja in popoldne nazaj nebi bil problem. 3 kosi pa sledeče: 1 so obleke za zvečer + za preoblečt za drugi dan+ higiena. 2 je obleka ker morem imeti obleko s seboj. 3 je torba za laptop, ki gre tudi z menoj.

#1 ne želim čekirat ker imam prevoz z in na letališče urejen skoraj na minuto in ne bo časa čakati na prtljago in na check in.
Zgleda bo treba res v obleki iti pa casual v #1.

Al se pa malo zorganiziraj pri prtljagi. 3-4 dni potovanja (2-3 spanja, z 1 obleko vred) se da vse v #1 spravit. Jaz na 2 dni hodim z najmanjšo možno torbo (nekaj takega: http://ricardobeverlyhills.com/new.ricardoluggage.com/bel-aire/bel-aire-16-wheeled-business-brief) ... Je dovolj za laptop, obleko, kozmetiko ...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Tyrolian zna zakomplicirat tudi z 1# & 3#. Meni so to naredili v Graz-u.
Mogoče pazi le na to, da je kovček v mejah "kg" ki so predpisani ( moj je bil težji 2 kg) verjetno so težili ravno zato.
55x40x23 cm in 8 kg? fck to bo veselo
smile-1.gif
sploh pri teži kjer je že laptop torba s polnilnikom cca. 4kg...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Ker je že kar nekaj časa od kar sem letel samo za 1 dan, sem malo pozabil, kakšne so komplikacije še se vzame več kot 1 kos ročne prtljage.
Namreč sabo bom imel:
http://www.samsonite.co.uk/x-p...a-f49d52a99c08}
+
http://www.samsonite.co.uk/x-p...a-f49d52a99c08}
+
http://www.samsonite.co.uk/fin...a-f49d52a99c08}

Zdaj kot klasično prtljago resnično ne bi dajal nič od sledečega.
Ali je opcija,da se doplača več kosov kot ročno prtljago?


Ti dam en hud nasvet? Poslužujem se ga ko so iz Nove Zelandije via Bern-Ljubljana zgubili moje kufre, z njimi vred
pa božično darilo za nečaka (Wii) in še kup malenkosti;

Ko te s čem nebo spustila kot carry-on (na šalterju), ji reči, naj ti pisno garantira, da bodo tvoji kufri na letališču ko pristaneš,
saj če jih nebo, nimaš tam kaj iskat; reči da imaš not skripte, diapozitive, bla bla bla, za prezentacijo ki jo greš delat.
Sem s sabo vlekel na letalo že 80cm samsonajta, 45cm samsonajta, nahrbtnik in laptop torbo, taprvi je počakal pri stevardesah,
ostalo je šlo z mano nad sedež. Bodi prijazen in vztrajen, povej da če kufra ni na letališču lahko greš kar s prvim letalom nazaj,
saj seminarja brez tega nemoreš speljat nikakor.


Bo vžgalo, brez skrbi.

P.S.
Mater maš drage kufre, za 3set samsonajta sem dal malenkost manj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Ker je že kar nekaj časa od kar sem letel samo za 1 dan, sem malo pozabil, kakšne so komplikacije še se vzame več kot 1 kos ročne prtljage.
Namreč sabo bom imel:
http://www.samsonite.co.uk/x-p...a-f49d52a99c08}
+
http://www.samsonite.co.uk/x-p...a-f49d52a99c08}
+
http://www.samsonite.co.uk/fin...a-f49d52a99c08}

Zdaj kot klasično prtljago resnično ne bi dajal nič od sledečega.
Ali je opcija,da se doplača več kosov kot ročno prtljago?


Ti dam en hud nasvet? Poslužujem se ga ko so iz Nove Zelandije via Bern-Ljubljana zgubili moje kufre, z njimi vred
pa božično darilo za nečaka (Wii) in še kup malenkosti;

Ko te s čem nebo spustila kot carry-on (na šalterju), ji reči, naj ti pisno garantira, da bodo tvoji kufri na letališču ko pristaneš,
saj če jih nebo, nimaš tam kaj iskat; reči da imaš not skripte, diapozitive, bla bla bla, za prezentacijo ki jo greš delat.
Sem s sabo vlekel na letalo že 80cm samsonajta, 45cm samsonajta, nahrbtnik in laptop torbo, taprvi je počakal pri stevardesah,
ostalo je šlo z mano nad sedež. Bodi prijazen in vztrajen, povej da če kufra ni na letališču lahko greš kar s prvim letalom nazaj,
saj seminarja brez tega nemoreš speljat nikakor.


Bo vžgalo, brez skrbi.

P.S.
Mater maš drage kufre, za 3set samsonajta sem dal malenkost manj.

Ali pa ti bodo rekli, da to njih nič ne briga. Če češ, oddaj, drugače ne letiš.
In je zgodba res zaključena lahko. Mimogrede: če začneš težit, ti pa lahko itak odklonijo vstop na letalo.