Carb Heater Dellorto

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Pozdravljeni ...

mogoče kdo ve, koliko je pomembna ta zadeva na uplinjaču?

Danes sem spet rihtal malo mojo Formulo 50LC ... menjava cevke goriva, vakuma, zamenjava el.čoka z ročnim ... gume, zavore ...

Mi je pa pri šraufanju, odpadel ta del na sliki. (Carb heater) Je iz aluminija in je verjetno že bil od prej kaj napokan, tako da je sedaj odpadel. Ostanek navoja sem dobil lepo ven, enostavno se je dalo z izvijačem odvit.

Je pa prišraufan v "slepo" luknjo na uplinjaču.

Glede na ceno novega kosa, sem zaenkrat odločen da bom brez tega heaterja ... motorja sicer še nisem zalaufal, ker me jutri čaka še auspuh za porihtat, (dušilec zvoka, za zamenjat vsebino) predvidevam pa da bi moralo delovati tudi brez te zadeve?

(15let sem se čudil, kaj je to za en vijak z žicami
smile-1.gif
)
1839821-dellorto.jpg
 

Priponke

  • 1839821-dellorto.jpg
    1839821-dellorto.jpg
    63,2 KB · Ogledi: 275

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Heh gilera ma to kar prek hladilne tekocine speljano....pac en obvod s cevko ki je z zeleznim delom prisravfana na ohisje frgazarja...

Pomojem nepomembno saj je frgazar segret tud od masine....no ja kakmu anglezu ze prav pride...

Sam da ti nau zdej check engine lucka gorela
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
fergazer ni segret od mašine, ker ga ohlaja vstopni zrak in bencin na šobi.
ni noben problem da fergazer zmrzne. ajde poleti ne. ko pa grejo temperature pod 10° pa če je pretok gorivo in zraka na maximumu bo pa zmrznilo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Ne vem če je taka kriza lih......

Pozimi pri minus 10 ne zrzne frgazar pr rolbi....pa da bi kle
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Danes sestavil skuter do konca in vžgal.

Ročni čok (zaug) deluje ok, je prižgal s prve ... tega grelca pa skuter tudi ne pogreša, vsaj zdaj ne
smile-1.gif


Bom videl v hladnejših dnevih ... ponavadi se s skuterjem vozim nekje do +5 st. ... kar je manj, redkokdaj ...

Sem pa danes ugotovil, da bi moral imeti še en tak grelc doma ... ker imam še en skuter za dele, pa frgazer tudi, oz. še dva .. sam oba sta brez tega grelca ... zgleda sem odmontiral pa nekam pospravil
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Zakaj si menjal el čok z ročnim
sprasujem se.gif

Sem sumil da ne deluje prav ... zaradi težav z mrzlim vžiganjem ...

zdej pa bom malo testiral, to ročno varianto, da vidim .. zaenkrat kaže ok.