Canon 40d - pri slikanju ugasne

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
132
12
18
Pozdravljeni!

imam problem s canon 40d. Od avgusta pa do novega leta je aparat stal v omari, ker ga nisem uporabljal. Potem sem od januarja do marca naredil nekaj slik (manj kot 30), od 19. marca pa do danes pa je spet počival.
No do problema pride danes, ko sem hotel nekaj slikati, saj mi je crknil tudi kompakt (canon a95, vrjetno serijska napaka na senzorju - slike so vijolične)
Kamera se normalno prižge, baterijo sem imel na polnilcu, kaže da je polna. Lahko pregledujem slike, normalno avtofokusira, ko pa hočem zajeti sliko se sliši, da se zrcalo dvigne, spusti se pa ne več nazaj. Pri tem se kamera ugasne in je ne morem več prižgati. Ko vzamem baterijo ven in jo dam nazaj, se zrcalo spusti nazaj. Od tu naprej je vedno enako...

Se komu sanja kaj bi to lahko bilo? Mislim da je že izven garancije, moram pregledat račune, ampak mislim da je je bilo le 1 leto.

Hvala za pomoč.

lp, Gregor
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Jaz bi za začetek poskušal s čiščenjem kontaktov baterije v aparatu in na bateriji.
Po opisu deluje tako, kakor da pri malo večji porabi ne uspe potegnit dovolj energije za pogon mehanskih delov.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
656
113
Jaz sem imel pri prazni bateriji enake simptome. Zrcalo se je dvignilo, spustilo pa se več ni. Uporaba vgrajenega fleša to stvar samo še poslabša.
Ko polniš baterijo, poglej kako dolgo se dejansko polni. Imam eno neoriginalno baterijo, ki se polni samo nekje 10min - temu primeren je tudi rezultat ko jo uporabljam
grin1.gif

Mogoče je tudi tvoja baterija čisto uničena...
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
132
12
18
Kontakti so vredu, nekako upam, da je to kar praviš philips, čeprav tudi baterija ni zanemarljiv strošek, še vedno pa vrjetno veliko manjši kot zaklop ali kaj podobnega.
Če dobro pomislim je res najvrjetneši razlog, saj sem v 2eh letih naredil le 6k posnetkov in je baterija dosti stala nenapolnjena, kar jo najbrš ubilo. Si bom probal najti baterijo za test, pa potem poročam. Hvala za namige.

edit: sem še enkrt prižgal aparat in pritisnil gumb ki odpre flash, pa je crknil takoj, tako da čim je povečana poraba energije zadeva gre. Baterija torej.

lp, Gregor
 
Nazadnje urejeno:

ant

Pripravnik
Tudi pri mojem 350d je podobno: imam eno zanič baterijo in fotič deluje povsem normalno, vključno z fleširnajem pri ostrenju, vendar ko pritisneš gumb do konca crkne. Ogledalce se še premakne ne. Očitno potrebuje premik ogledalca kar visoko napetost.

LP
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Offtopic, meni se pa vedno prah nabira pod lcd-jem. Pa ne menjam objektivov, fotoaparat pa uporabljam bore malo. Bil na servisu v Lj, kjer so samo spucali, vzroka pa niso odpravili..:-(