Butler? (Postrešček, lakaj?)

Foreigner

Fizikalc
18. nov 2019
107
76
28
Ali v Sloveniji obstaja kaj takega?

Gre za tujo družino, ki pride v Slovenijo za 3 mesece iy (ne-evropske) tujine, kjer so vajeni imeti služabnike in sobarice in šoferje in postreščke. Denarja bodo imeli (po mojem) dovolj. Nisem pa znal niti povedati ali kaj takega tu sploh obstaja in če obstaja, ali govorimo o 100 euro na dan, ali o 500 na dan.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.422
852
113
Ali v Sloveniji obstaja kaj takega?

Gre za tujo družino, ki pride v Slovenijo za 3 mesece iy (ne-evropske) tujine, kjer so vajeni imeti služabnike in sobarice in šoferje in postreščke. Denarja bodo imeli (po mojem) dovolj. Nisem pa znal niti povedati ali kaj takega tu sploh obstaja in če obstaja, ali govorimo o 100 euro na dan, ali o 500 na dan.
Kar zguljena reč po Slo delovni zakonodaji... 8 ur na dan, 40 na teden....
Familija ga pa verjetno rabi 12 ur/dan in 7 dni v tednu?

Težko bo z enim samim butlerjem... prej rabijo 2 (minimalno)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Temu pri nas recemo gospodinja ali gospodinjec (priblizno:)) v glavnem vse je odvisno od dogovora in tega koliko casa na dan bi moral biti na razpolago.
 

Foreigner

Fizikalc
18. nov 2019
107
76
28
Kar zguljena reč po Slo delovni zakonodaji... 8 ur na dan, 40 na teden....
Familija ga pa verjetno rabi 12 ur/dan in 7 dni v tednu?

Težko bo z enim samim butlerjem... prej rabijo 2 (minimalno)
Sedaj imajo baje 4 ljudi.. že tako se morajo “downsiyat”

ali je kaka agencija, ki to ponjuja? Konkreten naslov, ki ga lahko posredujem?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
za čiščenje obstajajo servisi. nimam izkušenj, samo ne vem zakaj sem si ime zapomnil:) beeping.si

za prevoz, enkrat sem enga na yt videl, je vprašal taksista koliko zasluži na dan,.. ok, dam ti X% več, pa si cel dan moj. ali pa v googl vtipkaj vip prevozi, pa se sigurno nekaj najde.

za služabnika, pa uf. si niti ne znam predstavlajt kako osebi bi sam sebi zaposlil:) vem, da naši študenti hodijo v tujino kot "negovalci" za starejše in potem tam živijo z njimi. Samo vejretno oni želijo, na mal višjem nivoju?

Ali lahko malo več deliš z nami? Od kje so, zakaj pridejo, kako bote vse to rešli... :)?
 
27. jan 2022
5.783
2.269
113
Za primerjavo ti je "domače" varovanje ostarelih. Cena se giblje od 10€/uro naprej, odvisno kaj vse morajo delat: osebna higiena, kuhanje, pospravljanje,.... družba,...
Za timing se dogovoriš delajo tudi po 24/7.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Pri nas ta služba spada pod "kapo" besede osebni asistent.
Ne medicinski osebni asistent za mobilnost bolnih in ostarelih (kar spada pod zakon o osebni asistenci) ampak osebni asistent pač kar tako. Lahko bi rekel tudi "tajnica" oz. "sekretar", ampak pač ni.
Nekatere znane osebe (ok, vsaj ena) so pri nas iskale take ljudi za pomoč pri vsakdanjem delu.