Bungalov na plaži-eksotika

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Par let nazaj sem bil na Tajski, otok Koh Phangan. Tam sem bil na plazi v bungalovu za 10-15€. Sedaj pa me zanima kje bi lahko nasel kaj podobnega za isti denar ali celo ceneje. Mogoce kje v Karibih, Indonezija, Indija? Najraje vidim da kdo kaj povedal iz prve roke, mogoce prilepil se kaksno sliko.
Samo da je bolj na samem, palme, morje, poceni hrana in zivljenje.:) Me vlece spet nazaj na Tajsko ampak bi raje probal kaj novega;)

Lp
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
Dvomim, da boš dobil ceneje kot na Tajskem. Sem bil pravkar na Zanzibarju. Plaže odlične, še veliko lepše kot na Tajskem. Bungalove dobiš od 20 USD dalje, hrana je cca 1x dražja kot na Tajskem, a še vedno cenejša kot pri nas.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Šri Lanka je bila svoje čase podobno cenovno ugodno, aktualnih (mlajših od 5 let) informacij nimam, se ti pa splača pozanimati.
smile-1.gif
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Lani sem bil v indiji in smo šli za par dni tudi v Goa - Palolem beach in je bilo tudi za recimo 4 Evre na noč za 2 :D sicer je bilo ene 30 metrov od morja, samo so bile pa porazne kolibice, smo se potem raje preselili v nek hotelček 50m od obale ... je bila pa vredu soba za 3 osebe + kopalnica 5€ na noč ( za vse tri skupaj
smile-1.gif
). res pa je da je bilo to v off-seasone za tiste kraje (Julij - avgust) ko je vse bolj prazno. Kar je bilo tudi en plus ker je bilo recimo samo 10 - 20 turistov tam doli in si lahko sam. Vrjetno se pa tudi najde kakšna ugodna in dobra kolibica.


http://www.google.si/search?tb...6l947l3.3.1l7l0

Tukaj je bila še najboljša plaža (bili smo na ene 4h različnih obmorskih krajih)
smile-1.gif


Bili smo tudi v Kerali, samo tam niso bile nevem kako dobre plaže + morje je dokaj nevarno ( 2 meterski valovi in nevarni tokovi), cene so iste
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Kaj taka te že dol počaka ali jo moraš pripeljat

Couple%20in%20hut.jpg
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Odlične informacije! Tudi mene zanima kako to misliš odfukana? Droge? Mogoče se pa res odpravim za kakšen dober mesec v Indijo. 14 dni plaže, 14 dni malo naokoli...

Kaj pa Filipini? Je bil kdo tam? Kakšna primerjava Filipini-Tajska-Indija?

LP
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.799
113
Mazunte v Mehiki, pacifiška obala, blizu surferskega središča Puerto Escondido. Na plaži je sicer en hostel, kjer so večinoma zadetki, je pa tudi par bungalovov (v mehiki to izgleda kot 3x3m soba s francosko posteljo, lahko pa spiš tudi v mreži, ki je obešena na verandi). Na plaži je en kafič, ki pa je bil sredi aprila večinoma prazen. Ne vem kako je v top sezoni, ko sem bil jaz tam je bilo tam vse kar si naštel, edino življenja bolj malo (kar pa je bilo super ker si lahko bolj izkoristil tistih nekaj domačinov, ki so bili tam). Izkoristil v smislu da so te za drobiž cel dan vozili s čolnom okoli in potem tudi spekli kar si ujel (jastog za par usd, neomejeno rib,.....). Če ti je to premalo žurersko se zapelješ pa do puerto escondida.
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Hmmm ne vem kako bi razložil
smile-1.gif
tko da priporočam če ste za bolj avanturistično potovanje

... drugače tko na splošno: umazanija, živali so povsod, promet, revščina - fehtanje, pohabljeni ljudje itd... letos smo bili na potovanju Laos - Vietnam - Kambodža in sploh nisem porajtal teh stvari
smile-1.gif


... med sezono je pa baje ta goa raj za žurerje in drogeraše
smile-1.gif
in nej bi bilo to tud neki posebnega so na jutubu neki videi.

še par slikc
smile-1.gif

v glavem indija je za vidit
wink-1.gif







 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
KLuka, a lahko malo bolj poveš, kaj vas je tako šokiralo? sem bila tudi jaz par let nazaj dol, pa name ni naredilo nekega blaznega vtisa. pa čist brez šokov. edino svinjsko vroče in zadušljivo je bilo.
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
hmm ... bolj natančno ?
smile-1.gif
recimo ene par dogodkov
.
.. starejša gospa se je uscala ene 3 metre proč od mene nasredi avtobusne postaje v stoje
smile-1.gif
+ en otroček (5 let) se je podelal nasredi ulice itd ..

... kakšne vožnje z lokalnimi busi k skačeš po 40 cm z ruzakom v naročju zaradi slabih cest + avtobusar goni 80 kmh nasproti tovornjaku zraven v štric pa še 2 tovornjaka in se zadnji trenutek nekako izmaže ... in tak avtobus ima še napol razbito šipo, ki se na cajte, ko skočiš še malo polomi na reveža ki sedi ob oknu
smile-1.gif


... kaj še ... motoristična nesreča: na prvem motorju en moški ki pelje gor 2 mami na drugem pa družinica (4 ljudje) z dojenčkom in potem to vse po tleh leti

... recimo v restavraciji kolegici ni bilo všeč in je kelnar mislil da pač ne zna jest oziroma ne ve kako se to jed je. ter je tako priskočil na pomoč, da je on prijel tisto palačinko jo pomočil v omako in jo dal kolegici v usta
smile-1.gif


... po kakšnem nalivu nastanejo v mestu prav potoki v katerih plava vse mogoče ... čevlji, kravji dreki, podganice, polno smeti itd...
smile-1.gif


... drugač pa na splošno imaš pa povsod polno majhnih otrok, ki fehtajo. pa recimo pred mcdolnaldosm so imeli varnostnika ki je tepel te majhne otroke če so turiste fehtali :S

Pa vidiš da ljudje živijo na sredi glavne ceste v mestu. Smeti je povsod polno itd...

ampak bom še enkrat povedal da je vredno to videt
wink-1.gif


Še par slik:

Prenočišče:



Mali fehtarčki



Edini vir vode za 1500 ljudi v salmu

 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Gilli Trawangan , Indonezija al pa en izmed Gilijev. Bil na Koh Phanganu , plaža imenovana Botlle beach, do takrat najlepša plaža. Giliji so spremenili vse moj rajski otok
smile-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
nikakor se nebi mogel strinjati s svojim predhodnikom... Gili Trawangan je bil eden najbolj neprijaznih krajev (poleg Balija) kjer sem bil v Indoneziji. Polno pijanih turistov,ki nimajo odnosa do ostalih, cene so primerljive s turisticnimi sredisci najvisjega razreda, tako da sem za 22 znotraj otoka,z razgledom na sosednjo bajto... 3x so me prodajalci gobic ozmerjali,da sem revez,ker sem rekel,da ne bom kupil le teh... moje mnenje: Gili odsvetujem!
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Gili se je precej spremenil, bil letos pozimi. Tudi ne priporočam več, dobesedno celi otok so zazidal, cene so šle konkretno gor. Govorim iz izkušenj, ker sem bil pred 6 leti dol in je bila veliko bolj cool scena, 4x manj pozidano kot pa sedaj. Res pa je da so travico odstranili iz otoka, ker prej si jo dobil na vsakih 5m. Drugače pa kakšna Kuta na Lomboku je še dokaj neokrnjena, čeprav ne bo več dolgo. Vsaj to kar sem videl, arabci so vse pokupili.