Brezplačen trening varne vožnje za motoriste

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Poligon Španik
Ve kdo kaj več o tem. Ker njihova spletna stran je
bonk.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Hm..zanimivo.

Se priporočam še komu uspe dobiti kako informacijo več..ter kater dan dotično je to in ura..sobota, nedelja..oboje? (ker jaz bi razmislil o nedelji...če seveda informacija drži),


Tak da..če je/bo še kak interesent bi se lahko zmenili, pa gremo skupaj (nekje se zmenimo) potem pa spotoma pobiramo še ostale motoriste vzdolž trase do MS.

Je kdo za?

(primer..ob 10ih na Rudniku, AC obroč, Ljubljana..smer MB oz. NM, ob 11-ih na kakem počivališču pri Celju (kje?...), ob 12-ih kje pri MB...ter nato do MS).

Lahko tudi določimo traso da ne drgnemo skozi po AC.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če komu pomaga ta podatek.
N46 39.910 E16 10.682



V bližini je Lidl (na sliki levo)

Drugače pa me tovrstne zadeve ne zanimajo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Bojo prišle koordinate prav.

Kako te ne zanima?! Saj je trening varne vožnje...ne dirkanje
zmaga.gif


(plus druženje).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se raje peljem na izlet in med vožnjo "vadim", še vedno smatram, da je 99% v glavi in zapestju
smile-1.gif
(predvidevanja, hitrost).
Takšen "trening" je lahko celo nevaren, ko kakšen vajenec potem zapelje na cesto dosti bolj samozavesten=hitrejši.

Tako da prvo bi morala "učiti" situacije, predvidevanje, logiko, opazovanje (opazovanje in razumevanje prometa), šele potem pa specialno izogibanje in zaviranje.

Sem pa že opazoval takšen trening v Avstriji in se mi ni zdelo zanimivo
smile-1.gif


Mogoče, da mi dajo njihov testni motor in da lahko zadeve (zaviranja, nagib) probam do konca.

p.s.
družnje je ok, vožnja v skupini pa ne
smile-1.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
da je tak trening lahko nevaren se nikakor ne morem strinjati.
če ugotoviš na treningu, da ne obvladaš dobro izogibanja in zaviranja oz da ti dela to težave potem boš verjetno še bolj previden na cesti.
brez odličnega znanja izogibanja in zaviranja motorist ni zrel za na cesto.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
seveda. vprašanje pa je zaradi čigave NEvarne vožnje. če si prehiter te ma koncu ustavi drevo, kandelaber itd tako kot nekaj mojih bivših znancev
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ta dva dirkača sta slab primer. Takšni motoristi sploh ne pridejo na poligon, ampak se raje preganjajo po cestah (tisti pametnejši pa po dirkališčih). Če bi si kdaj ogledal takšno delavnico bi videl, kakšni motoristi pridejo med stožce. Najbolj všeč pa mi je bilo, ko so na poligon prišli 14-16 let stari fantje s skuterji in mopedi, ki se očitno zavedajo, da niso idealni vozniki.

Po mojem je trening na poligonu zelo dobrodošel (vsaj meni je všeč), ker tam spoznaš, da si zanič in da moraš zato na cesti še bolj paziti. Poleg tega pa precejkrat ponoviš pravilno reagiranje v simulirani kritični situaciji, zato je precej bolj verjetno, da boš tudi na cesti v takšnem primeru odreagiral pravilno.

Povej mi nekaj, gospod brezmadežni: si na cesti že naletel, da te je nekdo izsilil,spregledal,... pa čeprav si vozil po pravilih? Upam, da boš odgovoril po resnici.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ajde..da se ne bomo zdaj prcali za brez veze.


Bi šel kdo v nedeljo, da se skupaj zemnimo za turico do tja (jaz štartam blizu LJ)?

Javite se kandidati
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

Povej mi nekaj, gospod brezmadežni: si na cesti že naletel, da te je nekdo izsilil,spregledal,... pa čeprav si vozil po pravilih? Upam, da boš odgovoril po resnici.

Nič bat vincent, malo samo debatiramo, da je bolj zanimivo
smile-1.gif


gretzky: naletel na te primere že kot pešec, kolesar, mopedist, avtomobilist in tudi motorist, no pa tudi na čolnu so me že "zalivali" gliserji, ki so preblizu obale glisirali. Pa tudi meni je že kdaj uspelo kakšnemu vzeti prednost, se zgodi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ajde..da se ne bomo zdaj prcali za brez veze.


Bi šel kdo v nedeljo, da se skupaj zemnimo za turico do tja (jaz štartam blizu LJ)?

Javite se kandidati
smile-1.gif

Mogoče še bolj koristen podatek.

Citat:

PU MURSKA SOBOTA
• 10. april 2011 – od 13.00 do 18.00 (na poligonu Španik centra, Noršinska ulica 8, Murska Sobota) Zavod Oranžna nit in Policijska uprava Murska Sobota organizirata preventivno prireditev Vozimo oranžno. Udeležite se lahko skupinske kondicijske vožnje, tečaja in predavanja o varni vožnji za motoriste, policisti motoristi iz Postaje prometne policije Murska Sobota pa bodo prikaza in vodili trening varne vožnje. Pridružili se nam bodo tudi policisti motoristi iz Avstrije, Madžarske in Hrvaške, srečanje pa bomo okronali še s prijetnim druženjem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
PU MURSKA SOBOTA
• 10. april 2011 – od 13.00 do 18.00 (na poligonu Španik centra, Noršinska ulica 8, Murska Sobota) Zavod Oranžna nit in Policijska uprava Murska Sobota organizirata preventivno prireditev Vozimo oranžno. Udeležite se lahko skupinske kondicijske vožnje, tečaja in predavanja o varni vožnji za motoriste, policisti motoristi iz Postaje prometne policije Murska Sobota pa bodo prikaza in vodili trening varne vožnje. Pridružili se nam bodo tudi policisti motoristi iz Avstrije, Madžarske in Hrvaške, srečanje pa bomo okronali še s prijetnim druženjem.

[/QUOTE]

No to smo rabili.

Torej gre kdo pa da se zapeljemo skupaj!?

Recimo da se dobimo ob 10-ih nekje v LJ? (prepozno?)
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
PU MURSKA SOBOTA
• 10. april 2011 – od 13.00 do 18.00 (na poligonu Španik centra, Noršinska ulica 8, Murska Sobota) Zavod Oranžna nit in Policijska uprava Murska Sobota organizirata preventivno prireditev Vozimo oranžno. Udeležite se lahko skupinske kondicijske vožnje, tečaja in predavanja o varni vožnji za motoriste, policisti motoristi iz Postaje prometne policije Murska Sobota pa bodo prikaza in vodili trening varne vožnje. Pridružili se nam bodo tudi policisti motoristi iz Avstrije, Madžarske in Hrvaške, srečanje pa bomo okronali še s prijetnim druženjem.

No to smo rabili.

Torej gre kdo pa da se zapeljemo skupaj!?

Recimo da se dobimo ob 10-ih nekje v LJ? (prepozno?)

[/QUOTE]

Jaz mam tudi v planu, vendar še nisem prepričan, sporočim jutri...
Drugače, mi štart ob 10h iz Lj. odgovarja...
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Potem se pa tako zmenimo.

Če bo koga pičilo, da bi šel, pa da gremo skupaj...je prvo stičišče na ljubljanski južni obvoznici - Rudnik, na črpalki, smer proti Zagrebu oz MB-ju (Petrol).

Dobimo se takoj za črpalko (pa predno se začnejo parkingi za kamione)...štart od tam je ob 10.15. Tako da se lahko naberjo vsi zamudniki.

Jaz grem (razen višje sile seveda)..tako da bom tam med 10to in 10.15to..potem odrinem.