booking.com odpoved in ponovna rezervacija ceneje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Kaj si lahko na slabšem? Enak dopust v hotelu kot sem rezerviral pred 2 mesecema je sedaj 100eur cenejša. Če odpovem in se ponovno bookiram, se lahko s čim zjebem? Pa recimo, da rezervacijo sedaj opravim na partnerkino ime. Gre za hrvaški hotel, odpoved bi naj bila btrzplačna, tudi vnaprejšnjega plačila ni.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če imaš brezplačno odpoved brez stroškov, potem ni problema. Težava je, če je rezervacija imela kakšne druge pogoje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Ni nobenih pogojev, tudi povsod v pravilih piše, da je do določenega datuma odpoved brezplačna, po tistem datumu pa zaračunajo 1 dan bivanja.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
NI nobenega problema ce imas moznost brezplacne odpovedi do dolocenega termina...sem sam naredil isto. Storniral staro in takoj kasneje nardl novo rezervacijo. Pri check-in-u v hotelu nobenega problema.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Sem sedaj samo prestavil datum iz nedelja na soboto, pa je posodobljena cena. Pa še datum moji bolj paše.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Sem nararedil enako letos v Italiji.... bila je brezplačna odpoved, zadnjih nekaj dni pred prihodom pa so full spustili cene v dveh hotelih in sem skenslal in ponovno rezerviral, nobenih težav.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Varneje (z vidika tega da se ravno v tistem trenutku cena ponovno ne zviša) je najprej opraviti novo rezervacijo in šele nato stornirati staro.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Res je. Sem zjutraj gledal ceno in je bila enaka kot v nedeljo, ta trenutek pa je že +300eur (na voljo pa samo še 1 soba).
smile-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
"Na voljo samo še ena soba" je večinoma nateg, se mi je že dvakrat zgodilo, da je bilo 80% sob prostih, čeprav me je na bookingu 3-10 dni pred potovanjem opozarjalo, da je na voljo zadnja soba.
bonk.gif
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Pravkar rešujem podoben primer na hotels.com. Ob rezervaciji hotela je pisalo, da je free cancellation ter, da bom vse plačal v hotelu po checkout-u. Ko sem rezerviral hotel, mi je hotel, v roku enega tedna, direktno preko kreditne kartice zaračunal cca 20 %.

Sprva se nisem obremenjeval s tem, ker bi itak preostanek plačal kasneje v hotelu. Sem pa kasneje opazil boljše ponudbe v bližnjih hotelih in storniral prvotno rezervacijo. Prej sem še poklical na hotels.com in preveril, če je stornacija zastonj. Rezerviral in že plačal sem nov hotel, sedaj pa sprožil akcijo, da mi tisti zaračunani znesek prvega hotela vrnejo. Sedaj je od tega preteklo že dva tedna in še nič informacij. Pravijo, da je hotel neodziven.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
"Na voljo samo še ena soba" je večinoma nateg, se mi je že dvakrat zgodilo, da je bilo 80% sob prostih, čeprav me je na bookingu 3-10 dni pred potovanjem opozarjalo, da je na voljo zadnja soba.
bonk.gif

Mnogokrat hoteli na bookingu prodajajo samo določeno število sob.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Očitno res, čeprav se občasno informacija "na voljo zgolj še ena soba" precej poljubno prikazuje/izginja. Panika po nepotrebnem oz. taktična poteza.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Moraš upoštevati tudi rang sobe. V tem hotelu, kjer sem rezerviral sam, imaš economy, classic in premium, potem pa imaš še opcije glede obrnjenosti balkona (morje, park), pozna se tudi pri opremljenosti in kvadraturi. In vsaka rang sobe ima svojo ceno in zasedenost.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.514
4.472
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Očitno res, čeprav se občasno informacija "na voljo zgolj še ena soba" precej poljubno prikazuje/izginja. Panika po nepotrebnem oz. taktična poteza.

Če pa rezervirate in kenslate kar po tekočem traku... c...c...c...
ne-ne-1.gif



Sem tudi sam rezerviral na booking.com in je spremenil status iz zadnje v nič več prostih.
Ko pa sem čez nekaj časa storniral rezervacijo, pa se je ponovno pojavila ena prosta soba.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

vecinoma (99%) je fora samo se ena soba. gre se za marketing. cene (se posebno hoteli v mestih npr,: v Lj) pa prilagajajo vecinoma vsakih par ur (pogoj, da imajo zaposlene za ponudbe oz vsaj na recepciji nekoga, ki ve kaj dela). v bistvu kar spremljajo "sosednje-bliznje" hotele in prilagajajo cene in zasedenost