Bolgarija z avtom ali letalom?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
V bližino Plovdiva moram. Rad bi šel z avtom, da še kaj vidim po poti, čas imam, je nekaj čez 1000 km. vijamišelin predlaga pot čez Beograd. Kaj me čaka po poti? Rabim kake hude dokumente s sabo, grem s službenim vozilom? Mam tudi možnost letala LJ-BG-Sofija, ampak sem pol na peš hondi, iskanjem taksijev, vlakov, busov pa še tam bom pečen, ker je neko selo ... tudi zato bi šel raje z avtom ... predlogi, predvsem pa če rabim kaka posebna zavarovanja ...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Pojdi z avtom. Lansko leto sem bil z avtom ob Črnem morju in v Turčiji. Prvi dan potegneš do Dimitrovgrada na srbsko-bolgarski meji. Prespiš v hotelu Amfora, nato pa naslednji dan do Plovdiva. Od Sofije do Plovdiva je cesta bolj slaba, omejitev pa 140km/h, kar je preveč za tako cesto, ampak jbg. Na srbsko-bolgarski meji ne pozabi kupiti vinjete. Mislim da je za 1 mesec cca. 12-13€.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
v enem dnevu mam namen prevozit, ipak nisem na izletu, ampak grem službeno. vijamišelin pravi 1044 km in 12 ur. saj sn pa ja ded, ki na mesec naklepa po 4000 km ... :)
hvala za info o vinjeti, nisem vedel, da jo majo ...
za srbijo ne rabim več posebnega zavarovanja, zelena karta zadostuje?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Zelena karta mislim da je dovolj. Poleti je bila zapora ceste vsakih nekaj ur in to za 2-3 ure med Nišem in Pirotom Delajo cesto in dvomim, da je zadeva že končana. Ko sem šel dol sem zaradi zapore naredil obvoz čez neko vas, Bela Palanka. Naredil sem cca. 30km po težki vukojebini in cesta je bila totalno u banani. Nazaj pa sem gledal, da sem prišel pred 12:00 uro in se ognil zapore. Sicer sem nazaj grede vozil v enem kosu iz mesta Edirne v Turčiji do Bleda. Startal sem ob 6:00 zjutraj iz Edirne in ob cca. 21:00 sem bil doma na Bledu, cca. 1350km.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
odločil sem se,da grem z avtom.tankanje v Srbiji al Bolgariji?je tam kaj posebnega za kupit?kaka poceni elektronika al pa športna oprema?cajta bom mel en dan,se splača skočit še v sofijo?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
tankanje v Srbiji al Bolgariji?

Po temu sodeč obvezno v Srbiji.

zaradi 10 centov ali česa drugega?
grin1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Plovdiv je stara multikulturna prestolnica Bolgarije in je po mojem mnenju mnogo lepša od Sofije, tako da bi ti predlagal, da si Plovdiv bolj ogledaš in na deželi kaj dobrega poješ. Druge bolj pametne poti kot čez Srbijo tak ni. Na 12 ur v eno smer pa pomojem raje pozabi, razen če boš reskiral tudi kakšno kazen na Hrvaškem ali v Srbiji. Mislim, da ti bo pot vzela kakšnih 15 ali 16 ur, nekaj postankov na taki relaciji je treba narediti + tu so še meje.

Slovenci v Slavoniji so že znana tarča Hrvaških provid. Držimo tudi vse rekorde
evil.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
V bližino Plovdiva moram. Rad bi šel z avtom, da še kaj vidim po poti, čas imam, je nekaj čez 1000 km. vijamišelin predlaga pot čez Beograd. Kaj me čaka po poti? Rabim kake hude dokumente s sabo, grem s službenim vozilom? Mam tudi možnost letala LJ-BG-Sofija, ampak sem pol na peš hondi, iskanjem taksijev, vlakov, busov pa še tam bom pečen, ker je neko selo ... tudi zato bi šel raje z avtom ... predlogi, predvsem pa če rabim kaka posebna zavarovanja ...
So ti že drugi skorajda vse odgovorili, tako da ni kaj za dodat, razen to, da če v Bolgariji naletiš na policijsko kontrolo in te ustavijo, jim lahko komot ponudiš kakih 10 ali 20 eur, pa boste najboljši frendi. Zato imej majhne bankovce vedno pri sebi. Mi2 jih namreč nisva imela, pa sta plavca pokasirala 50-ko. V nasprotnem primeru te čaka nekaj izgubljenih dni...
Najnevarnejši odsek zate je med Dimitrovgradom in Sofijo (lepa, ravna cesta z omejitvami), te pa lahko ustavijo za čisto brezveze... Kasneje je pa itak AC, po katerem je 100 že preveč (samajama).

Kar se tiče lepot, pa me ta del Bolgarije ni ravno fasciniral, sploh Plovdiv ne. Je težko industrijsko mesto, veliko smoga oz. meglice. Dalje proti Turčiji je boljše (če odmislim nametane smeti povsod okrog), ampak tja pa ti ne greš.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
ufff - hrabro

Jaz sem pred leti spičil Sofija - SLO v komadu (no - v KG sem eno vodo spil in eno flašo še zraven vzel) - in od takrat - NO WAY, da to ponovim. Še posebej ne tvojo varianto (če sem prav razumel) 1. dan dol, 2. dan "doli", 3. dan domov.

Kakorkoli že - če boš šel z avtom pazi na poti domov - od Beograda do Zagreba je taaaaaak doooooolgcaaaaajt in če boš še malo utrujen se zna hitro kakšna neumnost zgoditi, posebej še če boš sam v avtu.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
Ne bom sam,avto bo sluzben,BG ZG pa zelo dobro poznam,tam fino leti.pač pazit moraš pri izvozih in pocivaliscih,pa gre tudi brez radarjev.grem en dan dol,doli sem tri polne dni in pol en dan nazaj. forma je na vrhuncu,ker se tedensko vozim 1000 km,zdaj se bom pač v enem dnevu :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.033
3.927
113
Jaz se nebi zajebaval.
Letiš tja preko rentalcars si sposodiš avto na letališču.
Cena na dan cca 50 eur.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
:)
eni mamo 2 metra višine in se lažje peljemo v avtu 10 ur kot pa 2 na letalu. plus tega letalo za sabo potegne vožnjo do LJ, let v BG, prestopanje in let do Sofije, pol pa še rent ... ne hvala. se vsedem doma kot gospod v avto in na cilju izstopim. pa kaj je to 1000 km, smo že več prevozili v enem dnevu in sem bil edini voznik ... ni zime za eskime ... moj foter je šel recimo s katrco! do kijeva in nazaj. pa drugič do donecka in nazaj. zgleda da mamo to v krvi nekak ...
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
:)
eni mamo 2 metra višine in se lažje peljemo v avtu 10 ur kot pa 2 na letalu
Sem šel v začetku januarja z air serbia ATR72 iz BG v LJ in je bila na letalu tudi celotna ekipa KK Crvena Zvezda :D Njihov najvišji igralec ima 2,22 m in 140 kg :D. Je hecno zgledalo ampak je šlo.

Drugače bi pa tudi jaz tako pot opravil z avtom, je bolj zanimivo. Moja najdaljša pot je bila Malmo - Celje (12 ur vožnje, 4 ure trajekta, okoli 1400 km), postanek samo za tankanje. Teh dobrih 1000 km do Plovdiva mora biti piece of cake
smile-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
top z avtom! že nazaj. 10 ur hitre vožnje, 11 normalne. srbske in hrvaške avtoceste prazne, leti ko pes. doli na jugu je malo rokenrol, a vseeno lepo doživetje. pravi balkan, folk prijazen 100 na uro. ni mi žal, da sem šel z avtom, z letalom bi porabil približno enako časa ... bencin je poceni. pa hvala za nasvete.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Na meji najbrž ni bilo zastojev, kar je dobro in odvisno tudi od timinga. Jaz sem na teh mejah nazadnje izgubil po kakšne dobre pol ure na vsako. V vsakem primeru si imel dober čas in najbrž malce težko nogo
evil.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
na meji sem imel edino 10 minut na SRB-HRV, drugače pa nigde nikoga :)
hja, čez srbijo 140 km/h, čez hrvaško 160. pa avtocesta okoli sofije ima omejitev 140kmh, kar pomeni tudi nekje 160 ...
pa še lepo vreme, suhe ceste, nekak smo zmagali.