Bohinj

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Kje se da ugodno spati za eno noč v okolici Bohinja?

hvala za pomoč
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Samo v kampih.

Ravno včeraj smo prišli s Triglava, kjer smo bili 3 dni gor .. s pokljuke smo šli gor do kredarice, tam smo prespali, šli na triglav, potem pa po drugi strani dol (ne vem več imena gore) ... mimo 7 triglavskih jezer pa smo prišli dol pri bohinju ...

Takrat je tisti, ki nas je vodil, rekel, da je za kampiranje najceneje, samo sem pozabil, koliko je rekel za ceno ...

In verjemi mi, da je zagotovo 100% boljše iti kampirat kot pa v neki hotel pa to ...
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Gužva povsod ...

Na triglavu jih je bilo zjutraj tam med 7. in 8, uro okoli 50 gor ... komaj smo se premikali ...
Pa povsod, po vseh poteh, od pokljuke do kredarice pa od triglava do bohinja ... nonstop smo srečevali planince ... zakon je bilo ...

V bohinju je pa tudi bilo polno ljudi ... veliko turistov, kolesarjev, motoristov, kopalcev kajakašev itd. Mislim, da bova z našo šla tak za 3 dni v kamp drugo leto v bohinj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kak ste pa prišli potem od bohinja nazaj do pokljuke? Al kako ste imel rešen prevoz?
Enkrat ste spal na kredarci, kaj pa drugič?
 

Pikec

Pripravnik
30. jan 2010
307
0
16
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Samo v kampih.

Ravno včeraj smo prišli s Triglava, kjer smo bili 3 dni gor .. s pokljuke smo šli gor do kredarice, tam smo prespali, šli na triglav, potem pa po drugi strani dol (ne vem več imena gore) ... mimo 7 triglavskih jezer pa smo prišli dol pri bohinju ...

Takrat je tisti, ki nas je vodil, rekel, da je za kampiranje najceneje, samo sem pozabil, koliko je rekel za ceno ...

In verjemi mi, da je zagotovo 100% boljše iti kampirat kot pa v neki hotel pa to ...

Čez Hribarice........v dolino 7 jezer. Ste šli po Komarči dol?
Ste prej prenočišča rezervirali?
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Prenočišče smo rezervirali samo na kredarici, ker je tam vedno polno ljudi, pa skoraj 10 nas je bilo - Na kredarici je preveč tesna soba, komaj smo se nekako stisnili notri.
Šli smo s triglava proti in mimo sedmerih jezer - triglavskih, malo naprej pa sta dve jezeri, na sredini pa je ena koča - ne vem kak se reče temu mestu. Tu nismo rezervirali sob, ker smo vedeli, da ni teko ljudi tam, tisti ki grejo na triglav z bohinjske strani, je bolj težko verjetno, da bo kdo tu prespal, zato nismo rezervirali. Pri obeh je prenočišče bilo 20 evrov na noč - z malo popusta
wink-1.gif


Meli smo dva avta, da nas je teko blo ... en je avto bil na pokljuki drugi pa v bohinju.
 

Pikec

Pripravnik
30. jan 2010
307
0
16
Iz Triglava ste šli potem dol na Dolič, ali na Planiko?
Ja, za spanje na Kredarici je dobro prenočišče rezervirati. V teh dneh, ko je vreme stabilno,
je verjetno dobro imeti rezervacije tudi po drugih kočah, sploh v visokogorju.
Je bila na Triglavu gužva?
smile-1.gif

Koča, katero omenjaš je Koča pri Triglavskih jezerih, jezero pa je dvojno jezero.
Več tukaj: http://www.hribi.net/gora/koca_pri_triglavskih_jezerih/1/133
A ste šli čez Komarčo dol, po krajši poti, ali ste šli proti Komni, po daljši poti in od tam potem v dolino?
Ja, lepo je tam gor. Verjamem, da ste se imeli lepo.
A niste člani Planinskega društva? Kot član imaš 50 % popusta pri nočitvah, in še druge ugodnosti pri nakupu planinske in športne opreme.
Malo preveri pri lokalnem PD.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Plus da si zavarovan v gorah, vključeno je reševanje s helikopterjem ipd.

@Rekreativni_kolesar
Jaz se pa izogibam v tem obdobju tovrstnih planinskih poti in vrhov ravno zaradi napisanega. Gužva, polno planincev in "planincev"... Je vse polno lepših in skorajda neobljudenih poti in vrhov, s katerih imaš npr. lep pogled na greben med Malim in Velikim Triglavom, po katerem se vije nepregledna kolona ljudi, jaz in moja sma pa praktično sama, le kaka čreda kozorogov se potika v bližini, pa kak svizec čuva svojo družino.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Kozoroga pa nismo videli nikjer, edino starejše in mlajše svizce smo videli
smile-1.gif


Nimam pojma kje smo hodili, ker so imena gora tako "čudna" pa dosti jih je ... Vem pa, da smo daleč hodili od triglava do bohinja .. ko smo prišli do jezera, sem šel v mercatorja, potem sem pa kar debelo pogledal, češ, kako sem nor, da sem tako daleč hodil .. Triglav je bil potem čisto majhen ...

To je ta koča, ki si objavil link. V tem spodnjem jezeru sem se kopal ... skoro me je stisnilo, tak je ledena voda.

S triglava smo šli dol na eno drugo goro, ki je bila nekaj čez 2000m velika, ali tu nekje ... južno od triglava ... kot da še triglava nisem mel dovolj, sem še mogel na ono leziti ... pa gor ni bil problem ... problem je bil samo dol ... Vse skupaj smo naredeili okoli 13 kilometrov .. če računamo, da je triglav velik 2864m - skoraj 3km, je to kar velika razdalja.
wink-1.gif


Naslednjič bom še šel na triglav samo, ko bo od bohinja do aljaževega stolpa potegnjena gondola, do takrat pa bodo gore mene dol gledale, jaz pa njih gor ...
wink-1.gif