BMW iX

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Zanimiva reč... se še ne morem odločit ali mi je všeč ali ne, mešani občutki pa to ampak zanimiv pa je :)


 
  • Haha
Reactions: ales85 in jonny77

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Sem se premlad za SUVe ampak vseeno, tole je skoraj grse kot toyota :eek: (moje osebno subjektivno mnenje, da se fanboyi ne bodo jokali). S temi ledvicami se res streljajo v koleno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC in Kamele0N

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Mislim da so tle dobili inspiracijo:
5101NtSnx0L._AC_.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ta avto bi lahko vzeli za "našega". Sprednji ledvički spominjata na kozolec toplar.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Sem se premlad za SUVe ampak vseeno, tole je skoraj grse kot toyota :eek: (moje osebno subjektivno mnenje, da se fanboyi ne bodo jokali). S temi ledvicami se res streljajo v koleno.

Ledivčke oz. bolje rečeno ledvice ja so res adijo pamet, tu sploh ni nobenega dvoma oz. dileme :D
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Če bi bile samo ledvičke problem... celoten dizajn izgleda neskladen, iz boka krnekaj, zadaj napihnjen. Še najlepši je sprednji konec, za ledvičke se bo že našel tuner, ki jih bo zmanjšal, enako kot novi M3/4.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Ledvičk električar sploh ne rabi. Tukaj so pač ujeti v svojo zgodovino in kaj vse BMW pomeni. Očitno se ne da brez navezave na preteklost.
Sicer bi bil nos lahko popolnoma drugačen. Položnejši, rež ne rabi, niti stilskih, zgleda res vse narejeno v stilu, da se bo le čimveč prodajalo klasiko, saj EV ne zmorejo proizvest, razvit. Škoda.
Ko bo pa to dejansko prišlo na ceste, bo poraba slabša od 10 let stare Tesle. Bo pa BMW, to pa, orgazmično.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Škoda, da za te svoje spake niso naredili nove znamke in nam bmw pustili v spominu kot je bil do leta 2000. :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ni mi všeč, ampak po mojem so vseeno dobro pogruntali zakaj te gromozanske maske v zadnjih modelih.
Po mojem ljudje v povprečju ta kup plastike spredaj pojmujemo kot "trdnost", "varnost". Včasih smo dojemali majhno, ozko masko spredaj kot "hitrost". Hitrost je ob številnih omejitvah iz mode, v modi je varnost. Svoje otroke boš pa ja zaščitil, tako da boš kupil varen avto. Mar ne?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ledvičk električar sploh ne rabi. Tukaj so pač ujeti v svojo zgodovino in kaj vse BMW pomeni. Očitno se ne da brez navezave na preteklost.
Sicer bi bil nos lahko popolnoma drugačen. Položnejši, rež ne rabi, niti stilskih, zgleda res vse narejeno v stilu, da se bo le čimveč prodajalo klasiko, saj EV ne zmorejo proizvest, razvit. Škoda.
Ko bo pa to dejansko prišlo na ceste, bo poraba slabša od 10 let stare Tesle. Bo pa BMW, to pa, orgazmično.

Kaj ti ni jasno? Saj niso več ledvičke za hlajenje jao. Te maske so zdaj kozmetika in itak da jih bosta npr. Audi in BMW oba nekako furala naprej, prav nič narobe. Nobene izgube na aerodinamike ni tukaj, si ti sploh pogledal kak EV z masko že?

i3 ma tudi ledvičke od 2013 so pa ubistvu blende in nič ne hladijo, ker zrak ne gre skozi, povsem dizajnerski element, ki je samo a je nekomu všeč ali ne. Res bi bili fini električarji s polno plastiko spred brez karkoli, kot Tesla žabe bi zgledali, da bi moral luči pogledat za orientacijo ali je sprednji al zadnji del. :bonk:

Papir vse prenese, e-trona samo da je razgiban teren pa mesto lahko voziš z enako porabo kot TM X. Taycan pa sploh odstopa od papirja in so bivši lastniki Tesl ali pa obeh povsem zadovoljni in tudi presegajo domet svojih Tesl, tako da jih pa zdaj res ne zanima koliko piše v tabelci EPA.

PS. Pri iX je namenski panel, zadaj so skriti vsi radarji, kar je samo pozitivno, kolikor so lahko grdi pri kaki znamki. Camera technology, radar functions and other sensors are integrated into the grille - which BMW now calls an ‘intelligence panel’