BlackBerry 8520 Curve, Simobil

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.605
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pozdravljeni!

kratko vprašanje - je BB 8520 Curve zaklenjen na S! omrežje, oz. je problem če daš v Simobilov aparat Mobitelovo kartico, ker je pač pripravljen za operiranje v Simobilovem Berry paketu, al ga je možno odklenit?

vem, da so Simobilovi telefoni po novem odklenjeni oz. da jih tudi odklenejo, samo BB se mi zdi malce specifičen, pa me to zdaj zanima.
smile-1.gif


hvala,

Dizzy
 

PeternelG

Pripravnik
3. nov 2010
158
0
16
36
ŽIRI
Že večkrat povedano na forumu, da lahko neseš na S!Mobil brezplačno odklenit telefon, če je že zaklenjen! Malo prebrskaj.
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Če boš z mobitelovo SIM hotel uporabljati še vse funkcionalnosti BB, uredi, da tvoj telefon na Simobilu pobrišejo iz njihove BB baze.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.605
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
gre se za to, da je kolegici crknil njen prejšni BlackBerry, katerega je kupila v USA, kjer so ji uredili, da ga lahko uporablja tudi pri nas, oz. so ga odklenili. imela pa je Berry paket pri Mobitelu. ampak je bilo vse precej dražje, kot pri Simobilu, zato je številko in naročniško razmerje sklenila pri Simobilu, spotoma pa vzela še omenjen BlackBerry. vendar bo številka do konca tedna še vedno Mobitelova, oz. bo delovala Mobitelova SIM, konec tedna se šele priklopi Simobilova SIM. vendar ko SIM od Mobitela vstavi v nov BB le ta pojamra, da ni prava SIM.

vem, kako se streže s Simobilovimi zaklenjenimi telefoni, nisem od včeraj, a vseeno je BB malce bolj specifičen in me zato zanima, če je kak ekstra postopek - en od teh je že, da je potrebno pobrisat telefon iz Mobitelove baze ... pa čeprav to v tem primeru ne igra vloge ...