BiH (Sarajevo) plačevanje

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ali je možno v Sarajevo taksi (letališče-center) plačati z evri ali sprejemajo samo bosanske marke?

Na letališču J.Pučnika (NLB) je potrebno BiH marke naročiti dva dni prej.
bonk.gif


Hvala in LP
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Še nedavno so povsod (trgovine, gostilne,...)jemali evre, sedaj pa ni več tako.
Taxi se še da, ampak samo, če naletiš na prijaznega taksista. Drugače je pa na letališču očitno tudi menjalnica - klik
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Koliko časa nazaj to?

Ker ko sem bil januarja v Sarajevu se je bp dalo plačevati z €
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
V Sarajevu lahko plačaš z euri ali markami kar ti je lubše, jaz sem non stop dol in nikoli se mi še ni zgodilo da bi mi zavrnili eure...
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Marca letos sem morala kar prosjačit (taksista in nekje v štacuni), da so mi vzeli eure.
Tudi poslovni partnerji so me opozorili, da se spreminjajo stvari (ker kakšno leto nazaj sploh nisem šla v menjalnico - pri vsakem nakupu ti vrnejo toliko mark, da je za kofe in čevape:))

Na baščaršiji pri džezvah je šlo pa seveda brez težav.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Tam, kjer se ponavadi ne izstavlja računov (tržnice in podobno), tam se da v eurih, kar se pa tiče trgovin pa pozabi. So kar velke kazni, če jim inšpektorji najdejo eure v blagajnah.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ali je možno v Sarajevo taksi (letališče-center) plačati z evri ali sprejemajo samo bosanske marke?

Na letališču J.Pučnika (NLB) je potrebno BiH marke naročiti dva dni prej.
bonk.gif


Hvala in LP

Dva meseca nazaj, ko sem bil nazadnje dol so ze imeli bankomate, ne bos verjel. in ja, samo se BM je placilno sredstvo, EUR ti bi bolj malo ljudi vzelo - pa se ti samo na crno.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ali je možno v Sarajevo taksi (letališče-center) plačati z evri ali sprejemajo samo bosanske marke?

Na letališču J.Pučnika (NLB) je potrebno BiH marke naročiti dva dni prej.
bonk.gif


Hvala in LP

KM, placevanje v € vec ni dovoljeno. Tudi ce ti sprejmejo € bo "tecaj" verjetno konkreten. Sicer te bodo tisti taksiti na letaliscu nategnili neglede na valuto
grin1.gif
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Ali je možno v Sarajevo taksi (letališče-center) plačati z evri ali sprejemajo samo bosanske marke?

Na letališču J.Pučnika (NLB) je potrebno BiH marke naročiti dva dni prej.
bonk.gif


Hvala in LP

kolk pa pride karta za frčoplan?
 

Thesmos

Pripravnik
15. dec 2010
391
0
16
@softi
hohoho a se to javlja posteni srbin? Prvic slisim za ta pojav...
priden.gif
 
Nazadnje urejeno: