Benetke v času karnevala

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Z ženo bi si rada ogleda pustne Benetke. Odšla bi v ponedeljek, 20.02, v Benetkah oz. okolici bi tudi prespala, 21.02 pa imava popoldan let v tople kraje
smile-1.gif

Rabil bi kakšen info, če obstaja kakšen hostel ali apartma, kjer bi se dalo v okolici Benetk dokaj poceni prespat.
Kako je z javnim prevozom s celine v Benetke? Ali je boljše z avtom do "predverja" Benetk?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ena možnost je Mestre, industrijski del pred 'mestom Benetke' (tisti del na kolih, kot ga poznamo mi) in greš potem z vlakom do Benetk. Recimo na hitro zguglano: http://www.hostelbookers.com/hostels/italy/venice-mestre/

Druga je, da se nastaniš nekje v Punta Sabbioniju, od koder množično šibajo turistične ladjice direktno do Riva degli Schiavoni, od koder imaš 5 (oziroma v času karnevala 20) minut do Markovega trga: http://www.google.si/search?ix...l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=cf2987c2b35da93e&biw=1280&bih=875&ix=hca

Jaz bi se načeloma raje odločil za prvo možnost, ne vem pa kako je z javnim prevozom in oddaljenostjo posameznih hostlov v Mestreju.

Z avtom nimaš kaj početi, ker je parkirnina ubijalska. Na Tronchettu(umetno nasutje takoj zraven pristanišča, od vozi potem vodna trola - vaporetto). je pomojem okrog 5 EUR/h.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
uhh, hvala za info!! več ali manj sem že našel hotel, kje bi prespal.
Še eno praktično vprašanje. V Benetke bova prispela okrog 17 ure - namestitev v hotelu in prihod v same Benetke bi bil torej okrog 19, mogoče malo prej. Se splača ogledat Benetke zvečer? Je še kaj karnevalskega dogajanja, ali več ne? Prespala bi v Mestru in do Benetk bi šla z avtobusom. Veste mogoče, do katere ure zvečer vozijo avtobusi?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Če imata možnost, si jih vsekakor pojdita pogledat zvečer!
smile-1.gif


Ne vem pa do katere ure vozi javni prevoz, ker ga nisem nikoli uporabljal. Najbolje, da vprašata na hotelski recepciji...