bedaki na cesti

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Tole je pa wake up!
In zakaj bi nekdo potem vozil po Bratuškovi sliki?

p.s. Pa Bratuškova slika ima enako znak za obvezno smer!
Uff, sem se že zbal, da je z znakom nekaj narobe, no k sreči je vse varno.
Khmm, kako bi pa izgledal potek vožnje v krožiščih, kjer tisti znak na sredi manjka, kot npr ta:
dare.JPG
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Ksz

Danes nov trik, avtor tokrat skuterist. Zavijamo desno v križišču, izvoz iz AC. Model piči med pasovoma, potem pa ob zavijanju desno prehiti tovornjak v križišču. Še vedno v križišču si je privoščil še ene tesne škarjice. Ko se ne bo izšlo, bomo pa RIPali in objokovali zlo usodo osirotelih otrok.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vidva sta bolana. Tako vozi tricetrt italije. Ce se pocutita ogrozene je verjetno napaka pri vama in se posluzujta javnega prevoza ali ostanita doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igiNo1

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vecji bedaki so klub 70kmh. Vceraj 1620 cez lahovce. Redar skrit pred botano, meri hitrost in spusti mirno bakico s 70kmh naprej. Ista bakica me potem do mengsa ovirala, ker je zaradi prometa na magistralki nisem mogel prehiteti. Zakaj je niso ustavili? Pojma nimam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Vidva sta bolana. Tako vozi tricetrt italije. Ce se pocutita ogrozene je verjetno napaka pri vama in se posluzujta javnega prevoza ali ostanita doma.
V Italiji se to pričakuje, v Sloveniji pa ne.
Vecji bedaki so klub 70kmh. Vceraj 1620 cez lahovce. Redar skrit pred botano, meri hitrost in spusti mirno bakico s 70kmh naprej. Ista bakica me potem do mengsa ovirala, ker je zaradi prometa na magistralki nisem mogel prehiteti. Zakaj je niso ustavili? Pojma nimam.
Pojdi čez Gorjance kdaj. Dobiš spredaj enega karavanarja ali tovornjakarja in evo ti kolone 2km. Odstavnih mest za spustit mimo milijon, ampak ni šans.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
V Italiji se to pričakuje, v Sloveniji pa ne.

Pojdi čez Gorjance kdaj. Dobiš spredaj enega karavanarja ali tovornjakarja in evo ti kolone 2km. Odstavnih mest za spustit mimo milijon, ampak ni šans.
Tam čez Gorjance bi mogu SLO politiko pelat po ritih na Fičotovih radkapah. Cesta je porazna.
 
  • Haha
Reactions: sad

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
Vecji bedaki so klub 70kmh. Vceraj 1620 cez lahovce. Redar skrit pred botano, meri hitrost in spusti mirno bakico s 70kmh naprej. Ista bakica me potem do mengsa ovirala, ker je zaradi prometa na magistralki nisem mogel prehiteti. Zakaj je niso ustavili? Pojma nimam.
imel nalogo kontrolirati preveliko hitrost. O počasnetih, ovirah, mu komandir ni nič naročil.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ocitno, ja.

Cez gorjance imas kar nekaj odsekov kjer lahko fajn prehitevas. Opazam, da mlajsi vec ne znajo in ne upajo prehitevati razen, ce se vozijo po avtocesti. Z veseljem bi jih poslal 30 let in vec nazaj na ceste cez trojane proti mariboru in ostale dele slo brez ac. Bi naravna selekcija hitro naredila dobre soferje. Vcasih je bilo treba prehitevari na magistralkah in biti malo bolj previden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Hanzi

Regnum

Pripravnik
24. jun 2021
81
25
8
Uff, sem se že zbal, da je z znakom nekaj narobe, no k sreči je vse varno.
Khmm, kako bi pa izgledal potek vožnje v krožiščih, kjer tisti znak na sredi manjka, kot npr ta:
Poglej priponko 47108

Nekaj manjka.
Takole se je začelo. Slika - tabla - se je tolmačila tako, da se vozi po črni oznaki - v smeri urinega kazalca.
Sem rekel, da se v krožiščle zapelje tako, da zavijaš v desno! Nekdo je rekel, da obstaja celo znak z obvezno smerjo desno. Sem komentiral, da se tega znaka ne spomnim.
Pade slikica tega znaka v krožnem. Pokomentiram, češ, da je ta znak tudi, na sliki Bratovškove. Torej se ve smer vožnje.
Tvoj komentar je tu zgoraj.
Vsako krožišče ima znak za krožno križišče, ne pa obvezno smer. Izrez tvoje slike.
Zgleda, da poznaš krožišče in veš, da je tam najmanj 1x mesečno napačna vožnja skozi krožišče. Tudi bližnja srečanja.

1627201947006.png



p.s. kje je to?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Nekaj manjka.
Takole se je začelo. Slika - tabla - se je tolmačila tako, da se vozi po črni oznaki - v smeri urinega kazalca.
Sem rekel, da se v krožiščle zapelje tako, da zavijaš v desno! Nekdo je rekel, da obstaja celo znak z obvezno smerjo desno. Sem komentiral, da se tega znaka ne spomnim.
Pade slikica tega znaka v krožnem. Pokomentiram, češ, da je ta znak tudi, na sliki Bratovškove. Torej se ve smer vožnje.
Tvoj komentar je tu zgoraj.
Vsako krožišče ima znak za krožno križišče, ne pa obvezno smer. Izrez tvoje slike.
Zgleda, da poznaš krožišče in veš, da je tam najmanj 1x mesečno napačna vožnja skozi krožišče. Tudi bližnja srečanja.

Poglej priponko 47147


p.s. kje je to?
to je v Kranju :
In kakorkoli gledaš, so oznake v krožiščih mnogokrat slabo postavljene, včasih znak na otoku je, včasih ga ni, a nebi mogli to poenotit.
Da ne govorim o tistih treh krožiščih mimo brnika, kjer se nebi čudil, če je projektant dobil kako nagrado za inovativnost - za vsakega posebej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jap. Kje so ti časi. Vsako kratko ravnico smo izkoristili za prehitevanje.
Je pa bilo 6x več mrtvih na leto, važno da je bil adrenalin
Ja 7 do 9 na teden. Danes pa taksni ovirajo promet, nasplosno se niza pamet in sposobnost prezivetja. Da rabimo viruse. Slo je tudi pod 15 min gorjanci mimogrede. Lol kje so casi brez mobitelov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Ja 7 do 9 na teden. Danes pa taksni ovirajo promet, nasplosno se niza pamet in sposobnost prezivetja. Da rabimo viruse. Slo je tudi pod 15 min gorjanci mimogrede. Lol kje so casi brez mobitelov.
Si tretji ali cetrti v koloni, za tabo jih je se 10+ ves da bo po dolgih km v koloni ravnica za prehitevanje (ajd zaradi ene hise 100m stran so postavili polno crto in omejiev 60), pa alter vozniki mencajo glede prehitevanja. Na koncu jaz, pa se nekdo za menoj prehiti, ostali pa lepo naprej z dobro polovicno dovoljeno hitrostjo naprej v koloni
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ocitno, ja.

Cez gorjance imas kar nekaj odsekov kjer lahko fajn prehitevas. Opazam, da mlajsi vec ne znajo in ne upajo prehitevati razen, ce se vozijo po avtocesti. Z veseljem bi jih poslal 30 let in vec nazaj na ceste cez trojane proti mariboru in ostale dele slo brez ac. Bi naravna selekcija hitro naredila dobre soferje. Vcasih je bilo treba prehitevari na magistralkah in biti malo bolj previden.
Prejšnji teden: bil četrti v koloni, prehitel karavanarja malo pred NM. Ne boš verjel, ampak avtov v nasprotno smer kar ni zmanjkalo. Res pa nimam 500KM zveri po Alter standardu, da bi lahko tudi na 100m ravnici prehiteval. Poleg tega je še en problem: neprehitevalci nimajo nobene varnostne razdalje, tako da ne moreš počit enega po enega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi