bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ravno včeraj naletel na debila (ob podobni situaciji kot zgoraj na posnetku, le ob moji precej višji hitrosti) se je uspešno vključil na vozni pas, brez smerokaza in seveda zelo na tesno. Pri tem sem konkretno zaviral in uporabil hupo, na prehitevalnga se ni dalo umakniti, in tip je na polno stopil na bremzo, speljal in potem še kakšnih 100 počasi vozil in občasno pobremzaval. :bonk:

Priznam, sam sem zajebal, ker sem ga šel s hupo vznemirjat.:zardelalter: je pa opaziti vse več egoističnih debilov, ki jih hupa vznemiri, čeprav je le zvočni signal, ki ga seznani da sem ravnokar uspešno rešil nevarno situacijo, ki jo je zakuhal.
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Ker pacienti, katere opozoriš na napako, se čutijo užaljeni, ker oni niso nič naredili narobe. Pri vključevanju bog nedaj, da bi pospešili ali zmanjšali hitrost, ko pridejo do konca pospeševalnega jih zgrabi panika in se vključijo na silo, da bi malo peljali po odstavnem jim ne pride na pamet.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Pa ne samo to, pri vključevanju na vozni pas ti prileti od zadaj, to sovražim...jaz grem lepo do konca, kje se vključim z ene 100km/h na AC, kreten zadaj pa v škarje.

Kontrole nikjer....krucefiks kamere bi to hitro rešile, lepo samo kazni talat. Pa naj že enkrat uvedejo sukcesivno dvigovanje, prva 100%, druga 150% itd.....tretja kazen odvzem avta...naj folk uporabi javni prevoz če ne zna vozit. Ceste niso igrišče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ravno včeraj naletel na debila (ob podobni situaciji kot zgoraj na posnetku, le ob moji precej višji hitrosti)....

No jaz pa natekega, ki sem ga par dni nazaj opisoval in to v obliki šleperja, ki se je šel iz voznega pasu umikat na prehitevalni pas, da se je lahko osebno avto vključil. Kura brez glave :(
 

Zmajcek

Pripravnik
19. jan 2008
30
0
6
Ce
Slabe praktične izkušnje...

nekaj časa nazaj, se peljem po AC 140km/h po tempomatu, prehitevam kolone tovornjakov, ac kar polna...
se mi za rit prilepi brez kakšne varnostne razdalje clio 2, se umaknem me prehiti, grem nazaj na prehitevalni mi uleti čist za rit corsa,
pospešim na 150 se mi še kar lima čist za rit brez varnostne....
potegnem na 160 se še lima, še pospešim ..... se izgubi....
se umirin nazaj na 140 mi corsa spet uleti za rit, umaknit se nisem mogel ker je vozni pas pol tovornjakov in gužva, ponovim vajo se ponovno začne izgubljat....

vozim 160, da imam mir za ritjo ko pogledam nazaj vidim kak se corsa umika in za njo modre lučke, se umaknem in sledim lučkma, kot so si žaželeli.......

pa sem zaslužil, ker se mi ne da prenesem talentov brez varnostne razdalje....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Slabe praktične izkušnje...

nekaj časa nazaj, se peljem po AC 140km/h po tempomatu, prehitevam kolone tovornjakov, ac kar polna...
se mi za rit prilepi brez kakšne varnostne razdalje clio 2, se umaknem me prehiti, grem nazaj na prehitevalni mi uleti čist za rit corsa,
pospešim na 150 se mi še kar lima čist za rit brez varnostne....
potegnem na 160 se še lima, še pospešim ..... se izgubi....
se umirin nazaj na 140 mi corsa spet uleti za rit, umaknit se nisem mogel ker je vozni pas pol tovornjakov in gužva, ponovim vajo se ponovno začne izgubljat....

vozim 160, da imam mir za ritjo ko pogledam nazaj vidim kak se corsa umika in za njo modre lučke, se umaknem in sledim lučkma, kot so si žaželeli.......

pa sem zaslužil, ker se mi ne da prenesem talentov brez varnostne razdalje....
Torej boš sedaj rekel da so te zaradi 40€ ustavili ?

Nekaj manjka v tej tvoji zgodbi.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
To me spominja na zgodbo kolega pred leti, ki se je isto vozil in pride za njim vozilo. Pa je reku ne boš šel naprej že sam sem prehiter ne boš ti še hitrejši. Pa so se lučke prižgale čez en čas take vožnje. :aplauz:
No zgodba je imela srečen konec.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Zadnjič je bil en tak dan. Se peljem 130km/h po AC po VOZNEM pasu in se mi nabije zadaj na 2 metra neka Corsa. Vse prazno, ampak ne, ne bo prehitel. Znižam hitrost in nič. No, pri 100km/h je obupal in končno prehitel. Grem spet na 130km/h in ni minila minuta imam Golfa na riti. WTF? Ponovim vajo, ta je obupal pri 110km/h. Piz..., čez 5 minut se mi Laguna obesi na rit. Je bilo ravno počivališče, tako da sem kar tja zavil in se ustavil za 5 min :). Potem je bil mir.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...se peljem po AC 140km/h ...se mi za rit prilepi ... clio 2, ... mi uleti čist za rit corsa,pospešim na 150 se mi še kar lima čist za rit brez varnostne.... ne da prenesem talentov ...
Matr, pa ti veš, da si ne enemu ampak dvema zj*bal zalet in dozo andrenalina onima v high speed jajčkih. ... zato si plačal :evil: ... Bi te dal v mašino z 2 cilindra/600ccm in 4 ventili-na cel motor ! (diane6). Pa da dobiš občutek, kaj pomeni zalet izgubit :evil: ... Jest sem tehniko vožnje z ubornimi konji izpilil do amena. Tudi z trenutnim Puntić-em ... Zgleda da so tebe ustavili preventivno zaradi ledvičk in propelerja na nosu odspredaj .. (BMW) ... :evil: :evil:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ravno včeraj naletel na debila (ob podobni situaciji kot zgoraj na posnetku, le ob moji precej višji hitrosti) se je uspešno vključil na vozni pas, brez smerokaza in seveda zelo na tesno. Pri tem sem konkretno zaviral in uporabil hupo, na prehitevalnga se ni dalo umakniti, in tip je na polno stopil na bremzo, speljal in potem še kakšnih 100 počasi vozil in občasno pobremzaval. :bonk:

Priznam, sam sem zajebal, ker sem ga šel s hupo vznemirjat.:zardelalter: je pa opaziti vse več egoističnih debilov, ki jih hupa vznemiri, čeprav je le zvočni signal, ki ga seznani da sem ravnokar uspešno rešil nevarno situacijo, ki jo je zakuhal.

Hupa je bila nepotrebna, ker si že prej sam rešil situacijo.

Meni (BMW šola :zardelalter:) se zdi precej boljši način vbijanja pameti v glavo bedakov, da jim poblendaš. Ni treba 100x, samo 1x je dovolj. Se vidi tudi ob belem dnevu, če imaš LED lampe, pa sploh :evil:. Pa še ne vržeš pokonci pol Ljubljane zaradi enega talenta, ki je vozniško kupil na bolšjaku...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Najbolj si življenje podaljšaš in poenostaviš, če se na cesti ne igraš profesorja. Situacijo si očitno preživel, pozabi čimprej in naprej.
Ne trdim, da nisem jaz kdaj hotel koga kaj podučiti z lučmi ali hupo. Nič pametnega nisem imel od tega, samo še večje sranje, več slabega počutja, dalj je trajalo, da sem pozabil.

Par tednov nazaj mi je na ozki lokalni cesti, 3 metre hriba levo desno, izza ovinka privozil en, ki je očitno gledal, če ima v škatlici še eno cigareto ali ne. Nisem uspel niti potrobiti, le zadrl sem se in pohodil zavoro do zaustavitve. On je k sreči še pravočasno dvignil pogled in se ustavil pol metra od mene. Očitno sem nekako narobe držal volan, čas pa se je tudi verjetno meril v enoti, ki je bila krajša od sekunde. Meni se je sicer tista desetinka ali dve, preden je dvignil pogled vlekla kot kurja čreva. Verjamem, da takrat nasproti vozeči ne bi zameril, če bi takoj pohupal, ko sem videl, da ne gleda na cesto, ampak enostavno nisem uspel :zardelalter:. Oba sva glede na situacijo k sreči vozila le nekaj 10 km / h. Gotovo manj kot 30. Ampak, če bi zadela, bi oba imela sranje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Deklarirano strpnosti tega foruma gre le občudovati, in želim si, da bi bili za volanom res vsi čim večkrat takšni. :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.951
113
Aha, pred sabo imam bedaka, mu bom poblendal, sigurno si bo mislil o shit, res sem zajebal, hvala prijatelj da si me naučil, evo, že znam. :bonk:

Že sama ideja da bi bedaka šolal z blendanjem/hupanjem/dramatiziranjem je v osnovi bedasta in pove več o "učitelju" kot o bedaku.

Pa ravno sem se hotel razpisati o temu.

Zjutraj 7:10 grem na delo, sončko že nad obzorjem. In mi en blenda. Zadnjič, 16:00, oblačno z vrhovi hribov v meglicah, vidiljivost na cesti 4km+ minimalno. En mi blenda. Pa gledam ali mi vse žarnice svetijo, ali imam vodo v lučeh, ali mi avto kadi... vse ok.

Nakar mi je kapnilo. Samodejne luči. Pa zadnje pozicijske niso vklopljene. Kar razburja falirane kadete z prometnega oddelka Tacna :bonk:

PS: nisem eden tistih ledičarjev v megli ali meglenkarjev na semaforju. Ampak če se vidi zajca na kilometer, res nimaš kaj za blendati.

---
Sem pa enkrat se tudi jaz šel policaja. Razdrto, kjer je bil tisti hud nalet pred leti v megli. Spet megla, vidiljivost optimistične 20 metrov. Ograje utripale. Na prehitevalnem vidim medlo luč za meglo. Nakar nekaj vidim pred sabo, dvignem pedal gasa... in izgine. Rahlo pospešim (če je šlo 50km/h). Nakar se mi prikaže avto pred menoj na par metrih. Brez luči. Blendam, upočasnim in mi spet izgine v meglo. Se lotim prehitevati, ker onega na prehitevalnem sem vsaj videl. Vidim avto, trobim. Potem še poblendam z lučjo za meglo. Pa nič, ženica je še vedno nadaljevala vožnjo z prednjimi ledicami.
 
Nazadnje urejeno:

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Torej, če ti blenda več voznikov, potem ni napaka pri njih, ampak pri tebi....verjetno si bil zadaj slabo viden.
Marsikateri, ki ima vklopljene dnevne luči lepo vozi skozi tunel, zadaj pa tema.