bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Največji problem Žal je to, da je tripasovno krožišče, vendar 3/4 prometa poteka po zunanjem pasu.
Večini se razvijejo tako zmigavcih kot, ogledala, kot retrovizorji, kot.... Če bi slučajno na srednji pas zapeljali. Če pa zapelješ na notranjega, ti pa generalka na avtu v naslednjem tednu ne uide. Pa tudi če bi šel šele 4 izvoz ven..
Sem pa zadnja leta bolj poredko v njem.
Zmigavci v trojčku rondojev med Zasavjem in Lj me pa skoraj ne ganejo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ja, krožišča laufajo po vsem svetu, pr nas je pa spet problem... Ker... vse bi blo fajn, če bi šlo po sistemu zadrge, ampak, pri nas pač to ne gre. Pri nas se neskončno čaka, preden se zapelje v krožišče, potem pa ko si not pa po gasu in bohnedej da se ti kdo "vrine".... Ne more gret pri taki mentaliteti... :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
ja seveda, ti normalen šofer bi BMW še pospremil čez zebro, da ja ne bi prišlo do nekih konfliktov. ni bila to neka konfliktna situacija, prostora je bilo dovolj. če bi mi kdo peljal nasproti, sem imel dovolj časa da bi ustavil, lahko pa bi BMW tudi pohodil gas v križišču in mi niti bremzati ne bi bilo treba. zmotila me je le reakcija voznika v BMW, ko je iz relativno nenevarne in nehotene situacije začel delati namerne prekrške
Ti dam nasvet kako se kulturno komunicira z BMWjaši, ki ti stopijo na živec: poblendaš mu.

Ker tega (razen BMWjašov nihče ne zna - tudi ti očitno ne) bo vsak BMWjaš razumel, da sta očitno iz istega plemena (tudi če si ti takrat v tweezyju), in mu ne bo nabilo pritiska na 240. Tako boš z deeskalacijo situacije prispeval k varnejšemu prometu zase in za druge.

Opominjam, da ljudje zelo radi testirajo hupe za vsak dr*k, ne znajo pa pomisliti, da to moti tudi nič krive ljudi, ki živijo zraven. Naučite se blendati namesto hupanja še vsi, ki ne vozite bemflov.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.924
5.088
113
Ti dam nasvet kako se kulturno komunicira z BMWjaši, ki ti stopijo na živec: poblendaš mu.

Ker tega (razen BMWjašov nihče ne zna - tudi ti očitno ne) bo vsak BMWjaš razumel, da sta očitno iz istega plemena (tudi če si ti takrat v tweezyju), in mu ne bo nabilo pritiska na 240. Tako boš z deeskalacijo situacije prispeval k varnejšemu prometu zase in za druge.

To sem enkrat naredil Panameri z romunskimi tablicami. Gneča pred Ljubljano, on pa blenda po prehitevalnem, jaz počakam na voznem da gre mimo, en se z Dusterjem spredaj userje pa med dva šleparja stisne nazaj na vozni. Nakar čez par 100 metrov pade Porš v kolono. Nekaj blenda pa itak ni bilo se kam umakniti. Pripeljem za njim.

Pa mu začnem jaz zadaj blendati. Z mojem hudim Golfom 4 TDI :evil:

Pa mi začne špricati vitreks (je očitno imel res zasvinjane šipe). Potem najde neko špranjo na voznem pasu, zavije počez na odstavni in začne po odstavnem prehitevati. Boga mati.
 
  • Haha
Reactions: Corvette in tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Na eni od prejšnjih strani sem vas vprašal koliko znakov so nastepali po rekonstrukciji regionalne ceste.
Naj vam zaupam. V eno smer jih je na 2km odseku cca 35 komadov!za v drugo smer jih je mogoče kakšnih 10 manj(ker ni naselja na drugi strani ceste) Moram prešteti ob priliki.
 
  • Wow
Reactions: tony

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Če že omenjaš, omeni, da se izmenjujejo znaki za 50, 60, 70 km/h.
Brez povezave z stransko neprednostno cesto.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kje obvezne smeri? Jaz govorim o Senožetih (Zmigavci v trojčku rondojev med Zasavjem in Lj me pa skoraj ne ganejo.)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Kje obvezne smeri? Jaz govorim o Senožetih (Zmigavci v trojčku rondojev med Zasavjem in Lj me pa skoraj ne ganejo.)
Jaz tudi o Senozetih
Na vsakem otoku je znak po kateri smeri moraš peljat.
V drugo smer (litijsko) sem naštel 42 znakov.
Pa mislim da znakov stacionaze ceste sploh nisem štel.
Torej v obe smeri na km in pol 77 znakov. (Svetlobne znake ki se vidijo z obeh strani sem štel duplo. Vsak prehod za pešce ima 4 znake!)
Ali tako na okroglo, povprečje:
50 znakov/km ceste
Vsakih 20m v povprečju znak.
Mi ki imamo se starejše procesorje pod streho moramo že zaradi procesiranja znakov peljati počasneje od omejitev.
5km nižje na isti cesti pa že desetletje ni možno postaviti enega usivega prehoda za pešce, pa je sedaj se vrtec tam.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe, tony in krko

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Vozni pas samo za gospodično (kopirano iz novic)

1621429648418.png
 
  • Jezen sem
Reactions: Matey