bedaki na cesti

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kaj bi ti rad šel ponovno na izpit CPP?
Al kaj želiš povedat?
Tako je. Želim nekaj povedati. Dvomim pa da tebi! (kakšen smeško spada tule)

OPS! Kaj je tole!:( Typo?
... Res je, ustavljanje pri stop znaku oziroma njegovi črti je v primeru nepreglednosti precej nesmiselno....
STOP znak ni zastonj STOP znak. Takrat se ustaviš PRED črto - neglede kje, kaj, kašen, kateri, čigav je. In če je varno, potem previdno naprej.
Je pa tudi znak: Križišče z prednostno cesto. Tisto NI STOP znak!
Ste opazili, da v križišču ima neprednostna cesta z ene strani STOP znak, z druge pa Križišče z neprednostno cesto? Ni na obeh straneh enako označeno.

p.s. moj namen ni da VAS učim, temveč se pogovarjamo. Ne velja pa za ALTER-aše z BMW-ji. :)
fakičev pa od mene ni. imam preveč dela z reševanjem situacije in mojim maslom na glavi. Še kdo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Je "Nepreglednosti" !
Ker če pri stop znaku nič ne vidiš na glavno cesto nisi nič naredil, če se pri njem ustaviš.
Se je pa "pametno" ustaviti na točki preglednosti!
Nekdo ki se veckrat dnevno vozi v križišče s stop znakom, na 10cm natančno ve kje se mora ustaviti , da bo videl promet na prednostni cesti. Ali je sedaj to pristop znaku, 1m, 3m, 5m naprej me pa ne zanima. Samo da se ustavi na točki preglednosti.
Ne vem zakaj bi se moral še se pri samem stop znaku ustaviti, če že 30 let vem da tam nič ne vidim.
In ta BMW se je ustavil precej naprej.
O pravilnosti in smiselnosti postavitve prometnih znakov marsikje bi pa lahko imeli svoj "sobo" na alterju, ne samo temo.
Poglej tale pol minutni posnetek, pa povej če ti je prometna ureditev logična in pravilna na njem.
Lahko podaš kako pripombo
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej teorija govori o ustavitvi pred STOP znakom, ter potem pomaknitev do točke preglednosti - večkrat je tam še črta. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Verjetno ga lahko dajo v pripor za nekaj ur. Za kaj več pa bi morala sodna veja oblasti odreagirati. Mogoče pa tudi ta nima osnove, ker bi morala zakonodajna veja v zakonodaji kaj drugače specificirati.
Zanimivo je, da ga tako pogosto dobijo. Ali je tako nesposoben, ali mu nekako sledijo, ali pa gre za naključje :sprasujemse:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
mogoče pa je enostavno barabin, in barabe se pač večkrat zapletejo s policijo kot ostali ,
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Grdi policisti so spet nekoga lovili. Po prepričanju premnogih alteršev, bi ga ne smeli. Če človek ni pri volji, da bi se pogovarjal s policisti, ga je treba pustiti pri miru, mar ne?
https://www.zurnal24.si/slovenija/c...ratno-in-trcil-v-dve-policijski-vozili-365545
In ker so ga lovili, imamo sedaj rezultat dva razbita avtomobila, 5 azilantov, ki jih bomo futrali še dolgo, in še enega, kateremu nič ne morejo.

Ampak doživeti akcijo, kot so jo kot odroci občudovali v ameriških akcijskif filmih je pa priceless
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Grdi policisti so spet nekoga lovili. Po prepričanju premnogih alteršev, bi ga ne smeli. Če človek ni pri volji, da bi se pogovarjal s policisti, ga je treba pustiti pri miru, mar ne?
https://www.zurnal24.si/slovenija/c...ratno-in-trcil-v-dve-policijski-vozili-365545
Očitno imajo tudi v Britaniji ljudi ki imajo skupne gene z nasimi okvirji.
Kako to da so ga tolikorat že dobili.
Če v času policijske.ure voziš na obmejnem območju avto tujih registrskih označb starejšega letnika, pa res lahko izvedejo "kontrolo prometa"

Sicer pa očitno teče bolje kot naši organi pregona.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Pa izvajas to pri znaku mimo katerega greš vsakodnevno?
Razen avtošole se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje to doživel na cesti.
Pa vedno vključiš smerni prti spremembi smeri. (križišče, skozi katerega se voziš vsak dan)
Zaradi takih - brez žmigavca - se spreminja cestna zakonodaja.
p.s. poizkusi tako kot opisuješ prevozit križišče pred francoskim policajem :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Pa vedno vključiš smerni prti spremembi smeri. (križišče, skozi katerega se voziš vsak dan)
Zaradi takih - brez žmigavca - se spreminja cestna zakonodaja.
p.s. poizkusi tako kot opisuješ prevozit križišče pred francoskim policajem :)
Jaz Francije se na globosu ne najdem, kaj šele da bi z avtom bil tam.
Glede zmigavcev nisem vzoren, priznam.
Sovražim tiste "vzornike", ki redno dajejo zmigavce, hkrati pa za ogledala še niso slišal.
In te lepo bočno začne riniti s ceste.
Če je rondo dovolj velik, me recimo sploh ne moti če nekdo ne da smernika, ko zapušča krožišče.
Ker se raje drugače prepricam, da bo res zapustil krožišče pred menoj.
Komu se boš žalil, ko boš zagonom se v nekoga ki je imel smernik in peljal mimo izvoza.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Jaz Francije se na globosu ne najdem, kaj šele da bi z avtom bil tam.
Glede zmigavcev nisem vzoren, priznam.
Sovražim tiste "vzornike", ki redno dajejo zmigavce, hkrati pa za ogledala še niso slišal.
In te lepo bočno začne riniti s ceste.
Če je rondo dovolj velik, me recimo sploh ne moti če nekdo ne da smernika, ko zapušča krožišče.
Ker se raje drugače prepricam, da bo res zapustil krožišče pred menoj.
Komu se boš žalil, ko boš zagonom se v nekoga ki je imel smernik in peljal mimo izvoza.
Čakaj na vstop v krožno križišče pri Žalah. Kako je, če izstopajoči NE da žmigavca!
Glede ogledal. Tak pripomoček v motornem vozilu NE obstaja. Imajo pa imajo ženske kozmetično ogledalce.

Kdor ugane, kje je to snemano, dobi plato piva ALTER proizvajalca BREZPLAČNO. Osebni dvig. Zasavje

NZ_08_002.jpg