Barva pisave word

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Pozdravljeni,

imam word dokument v katerem je tekst klasicno v crni barvi. Sedaj moram dolocene stvari dodati na nacin, da se uporabi rdeca barva pisave.

Je mozno kako nastaviti, da se rdeca avtomaticno uporabi? Je nerodno za vsak zacetek klikati na rdeco barvo pisave, saj se v novem odstavku spremeni nazaj na crno.

V nastavitvah sem nasel le nastavitev barve "default" vendar mi potem vse spremeni v rdeco.

Hvala.

Lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ja gori v slogih ko maš odstavke in naslove si naredi en slog s poljubnimi nastavitvami. Pol pa ko rabiš rdeče samo tisto stisneš.

1633109389731.png
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
To sem tudi poizkusil vendar je enako kot, ce vsakic kliknem na ikonico za barvo pisave (ikona "A").

Oziroma sem kaj spregledal in nisem nastavil.

Namrec, ko se premaknem na drug/naslednji odstavek avtomaticno vzame crno barvo pisave.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če imaš nastavljeno katerokoli barvo in narediš nov odstavek ostane ne tej barvi. Če pa imaš narejene odstavke in se pomakneš s kurzorjem na naslednjega pa greš na prvotno barvo.

Sicer ne razumem zakaj je en klik na barvo pisave problem, ampak tako pač je.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
To sem tudi poizkusil vendar je enako kot, ce vsakic kliknem na ikonico za barvo pisave (ikona "A").

Oziroma sem kaj spregledal in nisem nastavil.

Namrec, ko se premaknem na drug/naslednji odstavek avtomaticno vzame crno barvo pisave.
označi tekst, ki ga želiš obarvati rdeče in nato klikni ikono za rdečo pisavo. potem označi naslednji tekst in pritisni CTRL+Y (ponovi zadnji ukaz). tako bo šlo malo hitreje.