Barselona

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Poleti imava z ženo namen obiskati Barselono. Letalske karte so že plačane in hotel rezerviran. Nekaj malega sva že naštudirala popotniške knjige vendar me zanima še kako mnenje kajvse se splača videt, predvsem pa česa naj se pazim poleg trenutno aktualnih kumar. Poleg vseh znamenitosti ki so naštete po netu in knjigah me zanima če je kdo od vas obiskal kak klub? Če ga je bi prosil še za ime kluba in mnenje. Zanimajo me predvsem kaki veliki klubi, taki kot jih pri nas ni, ker še nikoli nobenega nisem videl od blizu pa bi šel tut malo nočno življenje z veliko žlico poskusit.

hvala že v naprej
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
V Barceloni je ogromno za videti.

Kar se mene tiče, je "must see" tole

tole je res fajn. čeprav gužva pa nepopisna...

v barceloni je res ogromno stvari za videti...si za en teden dober.
že sprehod po la rambli je nekaj posebnega...

za prevoz po mestu pa obvezno metro...
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Ce bos v Barci dalj casa, skoci za kak dan ali 2 na Ibizo (z letalom manj kot ura leta, nizkocenovnikov pa mislim da kar nekaj leti), tam bos imel clubbinga cez glavo
wink-1.gif
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
mi smo se kar usedle na une turstične avtobuse, ki se ustavljajo ob največjih znamenitostih, pa greš lahko dol lahko se pelješ naprej. in smo na tak način videl ogromno. je pa bila karta 2 leti nazaj cca 20 evrov za tri dni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
No pa še nekdo ki ti bo kontra napisal, skratka, Barcelona ni nič posebnega, pač še ena destinacija če hočeš drago jest pa pit. Za videt imaš res kar nekaj, ampak nič posebnega razen Sagrade Famile ki pa je itak vedno na pol zakrita ker je obnavljajo. Ko si tam 2 dni in se vsak večer šetaš po La Rambli imaš tretji dan vsega poln kufer. Je pa res guzva, pa pazi se žeparjev ker jih kar mrgoli po Barci. Tut taxistov se pazi, radi vozijo v krogu in nabijajo taximeter gor.. Madrid mi je bil dost bolj vseč od Barce, pač stvar okusa.. Jaz bi ga opisal kot neke vrste komercjalno mesto.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Brca je proti Madridu kot dan in noč. Madrid je za žurat prva liga, če pa te zanimajo muzeji, galerije, umernost nasploh, pa je Barca neprimerljivo bolj zanimiva. Pijš in ješ lahko pa itak povsod. Dobr al pa slabo, drago al pa pocen. Drgač pa, če si bl tip turista pol je Barca bolš. Če pa imaš rad party town pa ti je Ibiza predraga, pa vsekakor Madrid. četrt Chueca v Madridu ima na stotine lokalov z tisoč glasbenimi okusi, ki se odprejo okrog enih zjutri vsak dan v tednu in delajo do jutranjih ur. Folk bl sproščen, manj turistov posledično manj žeparjeva, pa vseeno odlična hrana in pijača, prijazni gostinci, ker je ni tok turistov. Edino Guernico od Picassa boš mogu it pa V MAdrid pogledat.

lp
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:... razen Sagrade Famile ki pa je itak vedno na pol zakrita ker je obnavljajo...

GRADIJO, ne obnavljajo
smile-1.gif


Aja, pa zame je edino eno primerno prevozno sredstvo po Barceloni - skutercek
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Hmmm mislim da cerkve ki je z XY stoletja ne gradijo, jo pa restavrirajo, tako je bilo rečeno....?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Tisti, ki ste že bili v Barceloni, kje ste spali, cena in mogoče kašken predlog? Ker kolikor sem zaenkrat gledal, so cene hotelov kar visoke.

Hvala in LP
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik TheBizz pravi:
Tisti, ki ste že bili v Barceloni, kje ste spali, cena in mogoče kašken predlog? Ker kolikor sem zaenkrat gledal, so cene hotelov kar visoke.

Hvala in LP

Odvisno od cenovnega ranga... Koliko si imel v mislih? Za hostle nimam idej... Ponavadi je najbolje, da gres na bookings.com in tam pogledas pod "top secret hotels" - orenk hoteli probajo zafilat sobe, in imajo po smesnih cenah (samo ne ves kateri hotel je, dokler ga ne bukiras.

Sem cisto "random" pogledal za tri dni 20-23 Junij, in nasel:

"4*
This is a modern, unique hotel situated in the technological area of Barcelona, and approximately 800 metres from Mar Bella Beach. The historical centre of Barcelona is easily reached by public transport. With a revolutionary design, this luxury hotel is ideal for both business and leisure travellers alike and has facilities to exceed the demands of both. This is something to make your break or business trip a little special."

Tri noci za £151.72
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Dal bi nekje do max. 300€ za 3-4 noči, pa mi booking ni našel nič posebnega, razen kar nekaj km ven iz mesta. Vse kar sem našel (da mi je bilo ok) je bilo s skupno kopalnico (kot da bi izbiral med hostli?). Imava pa v planu predzadnji vikend septembra odleteti za par dni v Barcelono.

Drugače pa vedno rezerviram preko bookinga, za tole "top secret hotels" pa sploh nisem vedel. Hvala

lp
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
ja, samo te ponudbe so za lastminute rezerrvacije. Logično da ti ne bodo dal top hotel za 50€ na noč za čez dva mesca. To se uporablja za lastminute rezervacije. torej max tedn dni naprej.

lp
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Pa si kdaj probal?

Ker meni, recimo, v tem trenutku najde:
A unique 5-star property with all modern facilities and exceptional individual service. Within easy access to Barcelona city centre by public transport in less than 30minutes.

za 200 GBP za 3 noči Januarja 2012...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.799
113
Stvar okusa očitno. Ker jaz sem imel pa Madrida po petih dneh poln kufer (če odštejem skok v Toledo, svetvono prvenstvo v kolesarstvu in tekmo na santiago bernabeu), v Barceloni mi je bil en teden premalo. Ogled gradbišča, ki se mu reče Sagrada Familija se mi je tudi zdel nateg prve vrste (mislim da je blo 8 evrov leta 2005). V vsakem primeru pa bi šel eno ali drugo jeseni, ker poleti ni fucbala, pa še prevroče zna bit, še posebej v Madridu.