Azija za 6 mesecev

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Hola!

V novembru se odpravljam za 6+ mesecev v Azijo. Plani so Tajska pa tja do Vietnama, s poudarkom na kite/surf destinacijah, seveda pa pridejo zraven tudi vse ostale "turisticne" destinacije.

Razmišljam, da bi po ogledu Bangkoka odšel do plaže Hua Hin, opcija je tudi Koh Samui. Pozna kdo sceno na Hua Hin? Za Koh Samui sem videl, da imaš tam vsega polno
smile-1.gif
.

Predvsem me zanima: kakšne so možnosti mobilnega interneta? Delujejo zadeve tako kot treba?

Iz Tajske, čez Kambodžo do Vietnama pa še nisem splaniral, bo pa v Vietnamu sigurno postojanka na Mui Ne plaži.

Skratka, če je kdo tukaj, ki je te dežele obdelal po dolgem in počez, prosim za ZS, ker imam veliko vprašanj
smile-1.gif
.

Hvala!

LP,
PIC
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Ko boš prišel do podatkov bi te prosil, da jih malce deliš tudi z ostalimi. Sam imam tudi idejo, da si bom vzel +-2 leti "dopusta" in šel malce naokrog. In začetek bi bil čisto podoben tvojim željam.
 

BossTonE

Zelenc'
11. okt 2007
6
0
1
Koh Samui meni ni bil všeč, smo hitro zviznili naprej na Koh Phangan. Čeprav je mogoče z vidika infrastrukture in za tvoje namene Koh Samui boljši. Je pa res "vsega" preveč tam
bonk.gif


Mobilnega interneta takrat ni bilo oz. ga vsaj jaz nisem srečal, nisem niti gledal kaj preveč, so pa bili povsod internetni kafiči.

V Vietnam čez Kambodžo maš iz Bangkoka bus proti Siem Reapu in potem dalje v Phnom Penh in proti Vietnamu. Kakega hudega kajtanja jaz v Kambodži nisem opazil. Rabiš pa debelo kožo in mirne živce.

Če ti bus ne sede, se splača pogledat še letalske karte za Air Asio. Majo precej tisti del (vse tri omenjene države) tam pokrit, cene pa so tud na nivoju Ryanaira, če bukiraš dovolj zgodaj. Če se prav spomnim, sem jaz par let nazaj za 4 lete x 2 osebi plačal nekje 200 evrov.

Če boš obdeloval "turistične" destinacije, nikakor ne spustit Chiang Maia na severu Tajske. Meni daleč najboljše mesto.
Aja, pa kot faranga te mora seveda zanimat, kaj vse se da v Bangkoku s po keglu dobro natrenirano mišico naredit - pelji ženo šolat na Soi Cowboy/Patpong
evil.gif
.
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Greš sam na pot?

Izredno zanimiva destinacija - v roku nekaj let upam, da bom šel tudi jaz!
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik BossTonE pravi:
Koh Samui meni ni bil všeč, smo hitro zviznili naprej na Koh Phangan. Čeprav je mogoče z vidika infrastrukture in za tvoje namene Koh Samui boljši. Je pa res "vsega" preveč tam
bonk.gif


Mobilnega interneta takrat ni bilo oz. ga vsaj jaz nisem srečal, nisem niti gledal kaj preveč, so pa bili povsod internetni kafiči.

V Vietnam čez Kambodžo maš iz Bangkoka bus proti Siem Reapu in potem dalje v Phnom Penh in proti Vietnamu. Kakega hudega kajtanja jaz v Kambodži nisem opazil. Rabiš pa debelo kožo in mirne živce.

Če ti bus ne sede, se splača pogledat še letalske karte za Air Asio. Majo precej tisti del (vse tri omenjene države) tam pokrit, cene pa so tud na nivoju Ryanaira, če bukiraš dovolj zgodaj. Če se prav spomnim, sem jaz par let nazaj za 4 lete x 2 osebi plačal nekje 200 evrov.

Če boš obdeloval "turistične" destinacije, nikakor ne spustit Chiang Maia na severu Tajske. Meni daleč najboljše mesto.
Aja, pa kot faranga te mora seveda zanimat, kaj vse se da v Bangkoku s po keglu dobro natrenirano mišico naredit - pelji ženo šolat na Soi Cowboy/Patpong
evil.gif
.

Ola!

Tebe tako poleti temeljito zaslišim, nič bat!
smile-1.gif


Drugace pa je za izhodisce stran: http://www.kiteboardingasia.com/ kjer jim glede na spote kar zaupam (spoti po Tajski, nič Kambodža, pa Mui Ne Vietnam).

Tuhtala sva 3 meseca Tajska, 3 mesece Vietnam.

LP
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik ErazeM4 pravi:
Greš sam na pot?

Izredno zanimiva destinacija - v roku nekaj let upam, da bom šel tudi jaz!

S punco - nosim goloba v Benetke, ane?
smile-1.gif


Sicer pa sem po nasvetu našega vrlega malcomax prebral njigo Private Dancer, tako da sem pripravljen na vse prijazne Tajke! :p

LP
 

khakuam

Pripravnik
19. maj 2008
260
0
16
Ogled Bangkoka praviš? Ma, pomojem boš hotel kar isti dan naprej. Kdorkoli je bil, je hitro pobegnil naprej,
čistemu morju naproti
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
V Bangkoku se bom 100% ustavil službeno, ker imamo tam poslovne partnerje.

Zaenkrat je kandidat Phuket, nato Hua Hin, potem pa naprej v Vietnam, verjetno za največ 1 mesec.

LP