Avto navigacija z zunanjo anteno

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.389
392
83
Eno lame vprašanje:

če bi navigacijo a-la Garmin zakril z vrhnjim robom armature, ker pač v njej obstaja prazen / neizkoriščen prostor, ravno dovolj velik za to škatlico, zadeva verjetno ne bi delala najbolje, ali pač? Ali obstaja navigacija z zunanjo anteno, pri kateri samo navigacijo "skriješ" nekam v armaturo, anteno pa postaviš na "vidno" mesto? Sprašujem za "običajne" samostojne naprave, ki jih ima večina v nosilcih, pritrjenih na vetrobransko steklo.

Upam, da je razumljivo
redface-1.gif


B.
 

qwert

Pripravnik
9. mar 2010
36
0
6
Delovalo bo samo ne bo natančno in ti bo avtomobil na navigaciji " skakal " sem pa tja . Jaz sem navigacijo Garmin 765 t premaknil vmes med reže za zrak (Opel Corsa) kjer sem postružil nastavek zadaj in ga privijačil znotraj . Ko sem pogledal natančnost v metrih je bila od 15 do 20 metrov , ko sem ga priklopil na zunanjo anteno je bilo pa na 4 metre. To je to.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
541
84
28
Citat:
Uporabnik qwert pravi:
Delovalo bo samo ne bo natančno in ti bo avtomobil na navigaciji " skakal " sem pa tja . Jaz sem navigacijo Garmin 765 t premaknil vmes med reže za zrak (Opel Corsa) kjer sem postružil nastavek zadaj in ga privijačil znotraj . Ko sem pogledal natančnost v metrih je bila od 15 do 20 metrov , ko sem ga priklopil na zunanjo anteno je bilo pa na 4 metre. To je to.
Kolikšna pa je ta natačnost v križšču recimo ali pa Ac izvoz... ker vem da moj gramin ma natačnost dobro, v resnici pa je bolj tko... na ene 20-30 metrov pri vožni. Ko sem v sredini križišča kjer recimo zavijam desno, mi garmin ponavadi pravi naj zavijem desno ali pa ko zaviješ iz AC prej garmin kar kaže da vozim naravnost ker ma on tako ruto. Ma sej ni preveč moteče, ko se navadiš, je pa kerkat mal smotano... ampak se da.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Jst osebno to prakticiram kadar nimam sabo nosilca. Recimo v službenem masterju ali traficu pa ni problema. Garmina dam na poličko pred števec vrtljajev.