avstrijska digitalna vinjeta

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.569
691
113

POZOR: od 1.12.2023 so za tunele drugačne opcije/cene
(Digitalna) karta za več voženj za cestnino po odsekih nadomesti dosedanjo letno karto za cestnino po odsekih. Velja 365 dni od datuma izdaje za določen odsek cestnine po odsekih in je povezana z registrsko številko.
Vaše prednosti:
  • Karto za več voženj lahko kupite za takojšnjo uporabo.
  • Ni vam več treba vnesti črtne kode letne lepilne vinjete, saj zaradi novo zasnovane cene popusta ni več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.406
3.493
113
A9 je 71€.
A10 je 81€.
Popust so ukinili, mamico jim....

Lani je bila cca 114€ polna in z popustom 74€,
Tak da..... mogoče je na koncu ceneje če res ne rabiš letne vinjete oziroma rabiš karto za tunele na več odsekih.
 
27. jan 2022
4.848
1.766
113
Kolikor jaz razumem vinjete ne rabiš zgolj in samo če voziš samo tisti odsek in imaš plačano "video maut", za vse ostale rabiš vinjeto.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.406
3.493
113
Kolikor jaz razumem vinjete ne rabiš zgolj in samo če voziš samo tisti odsek in imaš plačano "video maut", za vse ostale rabiš vinjeto.
Točno tako en uvoz pred tunelom in naslednji ven.
Tam je posebna cestnina. Vse ostalo je vinjeta.

Je pa res, da ni več popusta na letne karte za tunel v kombinaciji z letno vinjeto, ampak je cena znižana na prejšnjo oziroma še malo nižjo ceno za letno karto za predor.

Tako da je mogoče sedaj tudi kombinirati dnevno vinjeto in letno karto za tunele.

Cena za eno smer čez Pyrn skos avtocesto je 17€ se pravi v Nemčijo in nazaj je 34€ in če se pelješ vsaj 2x si že skoraj na ceni letne karte tako da 2x prazbiki plus en dopust si že v plusu.